Strona główna

Strzałka w prawo

Malowanie

Strzałka w prawo

Środki do drewna

Strzałka w prawo

Bejce do barwienia drewna

Strzałka w prawo

Bejce do barwienia drewna

Bejce są przeznaczone do barwienia drewna. Stosując te preparaty, nadasz drewnianym przedmiotom nowy kolor, podkreślając ich naturalne piękno.

Filtry

Bejce do barwienia drewna

Bejce są przeznaczone do barwienia drewna. Stosując te preparaty, nadasz drewnianym przedmiotom nowy kolor, podkreślając ich naturalne piękno.

67 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Środki do drewna

Wyświetlanie 24 z 67 produktów

Załaduj więcej

Bejca podkreśli naturalne piękno drewna

Bejce są przeznaczone do barwienia drewna. Stosując te preparaty, nadasz drewnianym przedmiotom nowy kolor, podkreślając ich naturalne piękno. Bejca pozostawia widoczny rysunek słojów, jednocześnie pozwalając na wyrównanie kolorytu i maskowanie różnic między odcieniami, na przykład między klepkami podłogowymi. Wśród naszego asortymentu znajdziesz preparaty komponujące się kolorystycznie z gatunkiem drewna, które chcesz pokryć bejcą.

Oferujemy produkty w kolorze dębu, mahoniu, hebanu, olchy, orzecha, cedru, wenge i innych. Atrakcyjny efekt dekoracyjny osiągniesz nakładając na drewno bejcę w kolorze różowym, niebieskim, zielonym, białym czy też lawendowym, które również dostępne są w sklepach Castorama.

Oferujemy duży wybór bejc na bazie wody, które świetnie nadają się do pokrywania dużych powierzchni, na przykład podłóg drewnianych. Wśród naszego asortymentu znajdziesz produkty marek takich jak Colorit Drewno, Colours oraz OPP. Sklepy Castorama posiadają szeroki asortyment produktów do barwienia, pielęgnacji oraz zabezpieczania drewna.

Poniżej będziesz mógł przeczytać o rodzajach drewna oraz procesach przygotowawczych, którym musi być poddane, by całość prezentowała się schludnie, a efekt był zadowalający. Szeroka gama kolorystyczna dostępna w sklepie z pewnością pozwoli Ci dobrać odpowiedni kolor adekwatny do Twoich oczekiwań. Przygotuj się do prac remontowych i dobierz produkt, który spełni Twoje oczekiwania!

Bejca do drewna – rodzaje

Bejce do drewna występują w dwóch rodzajach. Pierwsze to bejce wodne w proszku, które następnie zostały rozpuszczone w wodzie. Dzięki temu wysychają wolniej i dokładnie, równomiernie barwią drewno. Przed rozpoczęciem prac zaleca się zwilżenie drewna ciepłą wodą, odczekanie minimum dwunastu godzin aż powierzchnia wyschnie. Następnie należy przeszlifować powierzchnię papierem ściernym. Dopiero tak przygotowane drewno będzie w stanie przyjąć i wchłonąć bejcę wodną. Niestety nie powinieneś jej aplikować na drewno drzew iglastych, ponieważ możesz zaobserwować wystąpienie na powierzchni nieestetycznych, ciemniejszych słojów.

Bejca wodna jest produktem gotowym do użycia. Produkty dostępne w sklepach Castorama są sprzedawane w metalowych puszkach i nie wymagają od Ciebie wykonywania dodatkowych prac, które przygotują powierzchnię pod bejcowanie. Swoją konsystencją przypominają rozcieńczony lakier barwiący, jednak słabo wnikają w drewno. Spełnią Twoje oczekiwania, jeśli zależy Ci na szybkim zabarwieniu przedmiotów użytkowych, czyli np. półek, listew, szafek nocnych czy stołów.

Bejca do drewna dąb z każdą kolejną warstwą będzie coraz bardziej przyciemniała powierzchnię. Meble użytkowe nie tylko zostaną zabarwione i będą prezentowały się schludnie, ale przede wszystkim bejca do drewna vidaron odpowiednio je zabezpieczy.

Bejca do drewna na zewnątrz?

Jeśli martwisz się, że bejca nie sprawdzi się na zewnątrz, te fakty powinny Cię zachęcić do skorzystania z jej zastosowania także w tym miejscu. W naszym sklepie dostępna jest także bejca do drewna na zewnątrz. Podczas jej produkcji dodaje się środki zabezpieczające przed rozwojem pleśni, która może być następstwem wzmożonego kontaktu drewna z wilgocią. Większość produktów ma także mocno napigmentowane barwniki, które są odporne na działanie promieni UV. Dzięki temu drewno nie blaknie w słońcu, a kolor, pomimo czasu, prezentuje się bardzo atrakcyjnie.

Dla uzyskania dekoracyjnego efektu możesz skorzystać także z efektu postarzanego drewna lub marmuru, który oferuje bejca do drewna. Kolory dostępne w szerokiej gamie asortymentu pozwolą Ci także pomalować nią tynki, beton, cegłę oraz zagruntowany metal.

Czy sama bejca wystarczy?

Pamiętaj, że bejca do drewna sama w sobie nie jest środkiem, który nadaje się do wykończenia powierzchni drewnianej, lecz jedynie ją barwi. Oznacza to, że drewno poddane procesowi zabejcowania powinieneś następnie polakierować, zawoskować lub politurować. Pozwoli to należycie je zabezpieczyć. Dodatkowo drewno pokryte lakierem, woskiem czy politurą wydobędzie głębię koloru i subtelnie przyciemni powierzchnię.

Zanim przystąpisz do właściwych prac, sprawdź na fragmencie deski efekt, jaki zaoferuje Ci bejca do drewna. Cena produktu jest wprost proporcjonalna do trwałości i jakości, którą oferuje. Sprawdź czy drewno pokryte bejcą, a następnie lakierem lub woskiem, pozwoli uzyskać Ci efekt, którego szukasz.

Kolory bejc do drewna

Każda firma, która produkuje bejce do drewna ma swoją stałą paletę barw. W ofercie sklepów Castorama przygotowaliśmy dla Ciebie produkty znanych marek: Colorit drewno, Colours, Starwax i Vidaron, które cechują się niezwykłą trwałością i wytrzymałością. Pamiętaj, że jeśli z oferty kolorów jednej firmy nie znajdziesz satysfakcjonującego Cię koloru, zawsze możesz skorzystać ze wzornika innej firmy. Możesz także skorzystać z usług mieszalni.

Pamiętaj jednak o tym, że w zależności od struktury oraz składu drewna, mogą występować niewielkie różnice między wzornikiem a ostatecznym efektem. Żeby uniknąć rozczarowania, warto wypróbować efekt na niewielkim fragmencie deski.

Sprawdź również inne środki do drewna dostępne w sklepie Castorama.