Strona główna

Strzałka w prawo

Kuchnia

Strzałka w prawo

Zlewozmywaki

Strzałka w prawo

Zlewozmywaki stalowe

Strzałka w prawo

Zlewozmywaki stalowe

Zlewozmywaki stalowe to nieodłączny element wyposażenia każdej kuchni, niezależnie od jej stylu i wielkości. Charakteryzują się one wysoką jakością wykonania i wytrzymałością, dzięki czemu stanowią solidną inwestycję na wiele lat.

Filtry

Zlewozmywaki stalowe

Zlewozmywaki stalowe to nieodłączny element wyposażenia każdej kuchni, niezależnie od jej stylu i wielkości. Charakteryzują się one wysoką jakością wykonania i wytrzymałością, dzięki czemu stanowią solidną inwestycję na wiele lat.

34 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Zlewozmywaki

Wyświetlanie 24 z 34 produktów

Załaduj więcej

Zlewozmywaki stalowe – doskonały wybór do twojej kuchni

Zlewozmywaki stalowe znajdują swoje zastosowanie zarówno w przestrzeni domowej, jak i publicznej, takiej jak biura, kawiarnie, restauracje i wiele innych. Wykonane są ze stali nierdzewnej, dzięki czemu zyskują wiele właściwości, np. odporność na zmienność temperatur. Tym samym nie musisz obawiać się możliwości powstawania na ich powierzchni odkształceń. Twardość materiału powoduje, że nie ulega on także zarysowaniu, więc zlewozmywak stalowy zachowuje swój nieskazitelny charakter przez wiele lat.

Zlewozmywaki stalowe – tradycyjne rozwiązanie, które nigdy nie wyjdzie z mody

Zlew ze stali nierdzewnej jest odporny na działanie wysokich temperatur i różnorodnych substancji, np. kwasów. Nie reaguje także na żywność. Jest łatwy w utrzymaniu czystości – wystarczy, że umyjesz go ciepłą wodą i płynem do naczyń. Strukturę zlewu mogą naruszyć silne detergenty i wybielacze. Unikaj także używania ostrych i ciężkich akcesoriów, np. noży, na powierzchni zlewu.

Produkty posiadają różną budowę – w ofercie znajdziesz modele przeznaczone do montażu podblatowego lub wpuszczane w blat, zlewozmywak jednokomorowy stalowy oraz model z dwiema komorami. Niezależnie do sposobu ich mocowania możesz tę pracę wykonać samodzielnie. Niektóre produkty wykonane są przy zastosowaniu technologii mikrolen, co sprawia, że ich powierzchnia jest niezwykle zwarta i przyspiesza spływanie wody – ułatwia to utrzymanie zlewu w czystości. W sieci sklepów Castorama znajdziesz zlewozmywaki stalowe wszelkich kształtów i rozmiarów, dzięki czemu bez trudu dobierzesz zlewozmywak odpowiedni dla siebie.

Jak dobrać odpowiedni zlewozmywak stalowy do kuchni?

Przy wyborze sprzętu zwróć uwagę na rodzaj stali, z której wykonane są zlewozmywaki stalowe. Pierwszą z nich jest stal szlachetna, materiał wysoce odporny na uszkodzenia mechaniczne, zmiany temperatur i łatwy w utrzymaniu czystości. Drugim typem jest stal chromowo-niklowa, tańsza, ale również mniej wytrzymała niż stal szlachetna. Jest mniej odporna na wysoką temperaturę, zarysowania i działanie środków czystości.

W ofercie sklepu Castorama dostępnych jest kilkanaście modeli wysokiej jakości zlewów wykonanych ze stali nierdzewnej, które dopasować możesz do swoich potrzeb i możliwości mieszkaniowych. Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest zlew stalowy jednokomorowy, idealny dla singli, osób, które korzystają z pomocy zmywarki lub dla tych, którzy zmywają naczynia na bieżąco. Idealnie sprawdzi się w przypadku małych kuchni. Szczególną uwagę zwróć na zlewozmywaki stalowe jednokomorowe z ociekaczem, na który położyć możesz umyte naczynia.

Zlew półtorakomorowy to powiększony o dodatkowe miejsce zlewozmywak stalowy jednokomorowy. W niewielkiej komorze z odpływem wygodnie umyjesz akcesoria kuchenne niewielkich rozmiarów oraz sztućce.

Doskonałym rozwiązaniem do większych kuchni i dużych rodzin, gdzie na umycie czeka pokaźna ilość naczyń, są wygodne zlewozmywaki stalowe dwukomorowe. Przy wyborze tego typu zlewu zwróć uwagę na rozmiar obu komór, bowiem nie zawsze są one w identycznych rozmiarach.

Największym z dostępnych na rynku produktów jest zlew dwuipółkomorowy, czyli rozszerzony zlewozmywak dwukomorowy stalowy. Posiada dwie duże komory oraz dodatkową, mniejszą z odpływem. Ułatwia ona użytkowanie, umożliwiając umycie małych akcesoriów kuchennych i sztućców.

Zwróć uwagę na położenie zlewozmywaka. W tej grupie wyróżnić można urządzenia prawo- i lewostronne, jak również odwracalne, które możesz zamontować w dowolny sposób. Dużym zainteresowaniem cieszy się zlewozmywak narożny stalowy, który należy zainstalować w szafce narożnej. To doskonały model do kuchni o niewielkiej powierzchni.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zlewu stalowego?

Ze względu na sposób montażu w ofercie sklepu Castorama znaleźć można zlew wbudowany, który montuje się w blacie szafki oraz zlewozmywaki jednokomorowe stalowe nakładane, instalowane na szafce. To rozwiązanie niezwykle proste pod względem łatwości nałożenia. Dużym zainteresowaniem cieszy się także zlewozmywak podwieszany stalowy, przeznaczony do zamontowania od dolnej strony.

Podczas wyboru zlewozmywaka, uwagę zwróć na głębokość komór, którą należy dobrać do częstotliwości zmywania. Standardowe komory są głębokie na 14 centymetrów, jednak dla osób, które myją naczynia często, najlepszymi modelami będą te, których głębokość komór wynosi 16, 18 lub nawet 20 centymetrów.

Najlepszy zlew gospodarczy stalowy powinien być także odpowiednio gruby. Dzięki temu posłuży na długie lata. Nie zniszczy się pod wpływem nacisku ciężkich naczyń i garnków, a jego konstrukcja nie ulegnie naruszeniu. Stabilny i solidny produkt cechuje się co najmniej 0,8-milimetrową grubością materiału.

W stylowych, pięknie urządzonych kuchniach niezwykle ważny jest design urządzeń i sprzętu. Niedopasowany element może całkowicie zaburzyć konwencję i wprowadzić niepotrzebny chaos. Dobierz więc elegancki i estetycznie wykonany zlew. Stal nierdzewna to materiał, z którego powstają nowoczesne produkty o ciekawym kształcie. Nie przypominają tradycyjnego, mało estetycznego wyposażenia z dawnych lat. Zaskakują designem i ciekawym sposobem wykończenia. Sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, minimalistycznych, jak i klasycznych wnętrzach.