LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Sprzęt AGD do kuchni

Różnego rodzaju urządzenia elektryczne i elektroniczne, które pomagają w codziennym funkcjonowaniu kuchni. Bez tych produktów trudno byłoby wyobrazić sobie dzisiejsze, nowoczesne kuchnie.

Polecane marki

GoodHome
Samsung
Amica
Beko
Cooke&Lewis

Serie innowacyjnych urządzeń AGD GoodHome

Płyty i okapy LinkSense

Dzięki zastosowaniu technologii LinkSense w płytach gazowych i okapach kuchennych z nowej linii urządzeń GoodHome LinkSense zyskujesz automatyczny wyciąg. To doskonały wybór dla miłośników gotowania, którzy często i intensywnie korzystają z kuchenki.

Płyta gazowa i okap GoodHome LinkSensePłyta gazowa i okap GoodHome LinkSensePłyta gazowa i okap GoodHome LinkSensePłyta gazowa i okap GoodHome LinkSense

Okapy AirSensor

Technologia AirSensor pozwala na automatyczne dostosowanie pracy okapu do temperatury i wilgotności powietrza w pomieszczeniu. To inteligentne okapy kuchenne z funkcją automatycznego wyciągu. Czujnik jakości powietrza wykrywa zanieczyszczenia w powietrzu i automatycznie je usuwa. Bezszczotkowy silnik zapewnia cichą i skuteczną pracę urządzenia.

Okap kominowy AirSensorOkap kominowy AirSensorOkap kominowy AirSensorOkap kominowy AirSensor
Popularne w kategorii

Sprzęt AGD do kuchni – funkcjonalne urządzenia codziennego użytku

Remont kuchni to proces składający się z wielu etapów. Jednym z nich jest zakup mebli kuchennych do pomieszczenia, a także podjęcie decyzji dotyczącej tego, jaki kuchenny sprzęt AGD będzie Ci potrzebny. Jest to szczególnie istotne, jeśli postawisz na meble kuchenne w zabudowie. Urządzenia i szafki kuchenne muszą być bowiem bardzo dobrze do siebie dopasowane, aby utworzyć funkcjonalną i praktyczną przestrzeń do pracy.

Na sprzęt AGD do kuchni składają się takie urządzenia jak okap kuchenny, piekarnik, lodówko-zamrażarka, zmywarka, mikrofalówka, a także płyta indukcyjna lub gazowa. Produkty te są niezbędne do tego, aby możliwe było bezpieczne przechowywanie żywności, gotowanie, pieczenie oraz sprawne umycie większej ilości brudnych naczyń i garnków. Ciężko więc sobie wyobrazić, aby nowoczesny sprzęt AGD do kuchni nie znalazł się również w Twoim mieszkaniu.

Pamiętaj, że aby AGD do kuchni spełniło Twoje oczekiwania, konieczne jest zwrócenie uwagi na parametry sprzętu i wybranie pod tym kątem konkretnych urządzeń odpowiadających Twoim potrzebom. Nie bez znaczenia są także dodatkowe funkcjonalności sprzętu, które ułatwiają pracę w kuchni i oszczędzają Twój czas. Sprzęt AGD do kuchni to także ważny element aranżacyjny pomieszczenia, wybierz więc taką kolorystykę i sposób wykończenia, które harmonijnie wpiszą się w stylistykę wystroju przestrzeni.

Okapy – sprzęt kuchenny, który rozprawi się z parą i nieprzyjemnymi zapachami

Za pozbycie się wilgoci oraz nieprzyjemnych zapachów powstających podczas gotowania odpowiadają różnego rodzaju okapy. Ten sprzęt kuchenny warto zamontować także ze względu na ochronę mebli przed działaniem pary wodnej. Konkretne modele urządzeń różnią się wydajnością, wymiarami oraz sposobem działania. To, który z nich wybierzesz, zależy od Twoich potrzeb i preferencji.

Jeśli chcesz podłączyć sprzęt do przewodu kominowego, zdecyduj się na okapy przyścienne skośne bądź też w kształcie odwróconej litery „T”. Tego rodzaju kuchenny sprzęt AGD to także urozmaicenie aranżacji kuchni i dobry sposób na podkreślenie jej stylu. Dla osób, które wolą, aby urządzenie było częścią zabudowy meblowej, dobrym wyborem będą okapy podszafkowe, także w wersji teleskopowej. W przypadku dużej kuchni, której centralnym punktem jest wyspa, sprawdzi się okap wyspowy w kształcie tuby.

Zanim zdecydujesz się na konkretny sprzęt do kuchni, zastanów się, czy jest Ci potrzebny dotykowy panel, czujnik powietrza czy funkcja wyłącznika czasowego. Pozwoli Ci to bowiem zawęzić obszar poszukiwań i zaoszczędzić czas, który przeznaczysz na wybór pozostałych urządzeń wchodzących w skład kuchennego AGD.

Kuchenny sprzęt AGD do bezpiecznego przechowywania żywności

Trudno sobie wyobrazić, aby wśród kuchennych urządzeń zabrakło lodówko-zamrażarki, jest to bowiem podstawowe wyposażenie kuchni. AGD tego typu służy przede wszystkim do bezpiecznego przechowywania żywności, chroniącego ją przed zepsuciem, a także do głębokiego mrożenia produktów. Wybór odpowiedniego modelu uzależniony jest od Twoich potrzeb, a także możliwości aranżacyjnych pomieszczenia.

Na lodówki wolnostojące powinny zdecydować się osoby, dla których sprzęt AGD do kuchni jest istotnym elementem dekoracyjnym, chcą go więc odpowiednio wyeksponować. W ofercie Castoramy znajdziesz urządzenia w uniwersalnym czarnym i szarym kolorze, które doskonale wpisują się w każdy styl aranżacji przestrzeni. Gdy będziesz przeglądać kuchenny sprzęt AGD do przechowywania żywności, zwróć też uwagę na to, że do wyboru masz modele jedno lub dwuskrzydłowe. To, który z nich wybierzesz, zależy od rozmiarów Twojej kuchni.

Jeśli jednak lubisz, aby urządzenie było niewidoczne, zdecyduj się na sprzęt do zabudowy. Kuchnia zyska w ten sposób nowoczesny i jednolity wygląd. Pamiętaj jedynie, że lodówki przeznaczone do schowania za frontem meblowym są mniej pojemne od wolnostojących. Wyboru konkretnego modelu trzeba będzie dokonać na etapie planowania zabudowy kuchennej.

Piekarnik i płyta grzewcza – sprzęt do kuchni dla miłośników gotowania

Kochasz gotować i długie godziny spędzone na przyrządzaniu potraw to dla Ciebie czysta przyjemność? Jeśli tak, piekarnik i płyta grzewcza to sprzęt do kuchni, który powinien się znaleźć na pierwszym miejscu listy Twoich zakupów. Podobnie jak w przypadku poprzednich urządzeń podczas wyboru konkretnych modeli kieruj się swoimi potrzebami i preferencjami.

Piekarniki dostępne w ofercie Castoramy to przede wszystkim sprzęt przeznaczony do zabudowy kuchennej. Zanim zdecydujesz się na jeden z nich, odpowiedz sobie na pytanie, jakich funkcjonalności potrzebujesz. Możesz wybierać pomiędzy urządzeniami czyszczonymi w sposób tradycyjny lub też poprzez pyrolizę lub katalizę. Warto pamiętać również, że ten sprzęt kuchenny może być wyposażony w podstawową funkcję pieczenia lub też w nowoczesną opcję pieczenia parowego, która umożliwia przygotowywanie zdrowych dań. 

Nie mniej istotny jest wybór płyty grzewczej, który także zależy od Twoich upodobań oraz możliwości technicznych kuchni. W domach i mieszkaniach pozbawionych instalacji gazowych wykorzystasz płytę indukcyjną. Jeśli jednak nie odpowiada Ci takie rozwiązanie, a do budynku doprowadzony jest gaz, zdecyduj się na płytę gazową. W obydwu przypadkach masz do wyboru urządzenia o różnych mocach pól grzewczych i palników.

W jaki jeszcze sprzęt AGD do kuchni warto się zaopatrzyć?

Sprzęt AGD do kuchni to nie tylko lodówki, piekarniki i okapy kuchenne. Podczas wyposażania wnętrza zaopatrz się także w zmywarkę, która zaoszczędzi Ci mnóstwo czasu na ręcznym zmywaniu naczyń, nie wspominając o atutach ekologicznych tego urządzenia. W zależności od Twoich potrzeb wybierz model o odpowiedniej pojemności i głośności. Zwróć również uwagę na energooszczędność sprzętu.

Dodatkowe urządzenia, które mogą pojawić się w Twojej kuchni to mikrofalówka i pralka. Jeżeli Twój tryb życia powoduje, że często potrzebujesz szybko podgrzać gotowe dania lub przygotowane wcześniej posiłki, zdecyduj się na mikrofalówkę, która ułatwi Ci to zadanie. Mniej popularne AGD do kuchni to pralka do zabudowy. Skorzystaj z niej jednak, jeśli masz bardzo małą łazienkę, w której trudno wygospodarować miejsce na wolnostojące urządzenie.

Sprzęt AGD do kuchni to z jednej strony urządzenia niezbędne, bez których ciężko byłoby cokolwiek zrobić, a z drugiej takie, których zakup jest uzależniony od Twoich potrzeb. Dla przykładu winiarki do zabudowy nie zainteresują Cię, jeśli nie lubisz pić alkoholu. Natomiast dla miłośników win i innych trunków winiarka jest niezbędnym sprzętem, dla którego bezapelacyjnie musi się znaleźć miejsce w zabudowie kuchennej.

FAQ

Co zalicza się do kuchennego sprzętu AGD?

Kuchenny sprzęt AGD to urządzenia, dzięki którym możliwe jest gotowanie i pieczenie, bezpieczne przechowywanie jedzenia, zmywanie i utrzymanie pomieszczenia w czystości. Zaliczają się więc do niego lodówko-zamrażarki, piekarniki, płyty indukcyjne i gazowe, mikrofalówki, zmywarki oraz okapy kuchenne. Sprzęt kuchenny to także małe AGD, na które składają się czajniki, blendery, roboty kuchenne, sokowirówki, opiekacze czy krajalnice, a także wiele innych urządzeń ułatwiających codzienne funkcjonowanie w domowej przestrzeni.

Jak rozmieścić sprzęt AGD w kuchni?

Sprzęt AGD w kuchni musi być rozmieszczony w sposób zapewniający bezpieczne korzystanie z urządzeń, wygodę pracy oraz długą żywotność poszczególnych produktów. Lodówkę ulokuj najbliżej drzwi. W niedalekiej odległości od niej powinien się znaleźć zlewozmywak, a nieco dalej płyta grzewcza lub gazowa oraz piekarnik. Zgodnie z zasadami ergonomii sprzęty te powinny tworzyć wierzchołki tzw. trójkąta roboczego. Rozmieszczenie sprzętu AGD w kuchni powinno odzwierciedlać kolejność czynności wykonywanych w tej przestrzeni. Składa się na nie wypakowywanie zakupów, mycie produktów, siekanie i przygotowywanie składników oraz gotowanie.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem kuchennego AGD?

Kuchenne AGD to sprzęty o bardzo różnorodnych parametrach technicznych i funkcjonalnościach. Przed zakupem zwróć przede wszystkim uwagę na ich rozmiary, które są kluczowe pod kątem dopasowania urządzeń do zabudowy meblowej. Inne istotne czynniki mające wpływ na wybór to także zakres funkcjonalności urządzenia, jego klasa energetyczna, trwałość materiałów użytych do jego produkcji oraz design i stylistyka sprzętu. Przyjrzyj się szczególnie funkcjom piekarnika, mikrofalówki czy zmywarki i zdecyduj, które z nich są Ci niezbędne, a z których możesz zrezygnować. Mają one bowiem wpływ na cenę danego urządzenia.

Czy sprzęt AGD do kuchni można kupić w zestawie?

Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest zakup osobno każdego urządzenia wchodzącego w skład wyposażenia kuchennego. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby pochodziły one od jednego producenta. Zdarza się jednak, że możesz kupić sprzęt AGD do kuchni w zestawie. Najczęściej tworzą go piekarnik oraz dopasowana do niego płyta grzewcza bądź gazowa. Z zestawem będziesz mieć do czynienia także wtedy, gdy pokrętła od płyty będą umieszczone na panelu sterowania piekarnika. Co prawda rozwiązanie to jest coraz rzadziej spotykane, ale wciąż ma ono grono swoich zwolenników.