icon
Najbliższa niedziela 11.06 jest niedzielą niehandlową
icon
Najbliższa niedziela 11.06 jest niedzielą niehandlową

Strona główna

Strzałka w prawo

Okna, drzwi i schody

Strzałka w prawo

Balustrady

Strzałka w prawo

Poręcze

Strzałka w prawo

Filtry

Poręcze

Poręcz schodowa jest ważnym elementem konstrukcji. To ona ułatwia korzystanie ze schodów, a przede wszystkim ma wpływ na bezpieczeństwo domowników.

96 prod.

Zobacz więcej Balustrady

Wyświetlanie 24 z 96 produktów

Załaduj więcej

Poręcz schodowa – niezbędny element konstrukcji

Jeśli szukasz bezpiecznego i efektownego zabezpieczenia schodów wewnętrznych, zajrzyj do Castoramy! Przygotowaliśmy dla Ciebie wiele ciekawych rozwiązań. U nas znajdziesz wszystko, co pozwoli Ci na stworzenie praktycznej i trwałej oprawy schodów. Balustrady powinny dobrze komponować się zarówno z zamontowanymi schodami, jak i ze stylem danego pomieszczenia. Przygotowaliśmy balustrady zarówno stalowe, jak i drewniane. Możesz więc w jednym miejscu porównać zalety różnych rozwiązań i zdecydować się na to najlepsze. W naszej sieci, poza bogatą ofertą, możesz liczyć także na profesjonalną pomoc i fachowe porady. Przygotowaliśmy produkty od sprawdzonych marek, na przykład Kornik czy Knap.

Poręcz schodowa jest ważnym elementem konstrukcji. To ona ułatwia korzystanie ze schodów, a przede wszystkim ma wpływ na bezpieczeństwo domowników. Oprócz poręczy oferujemy też inne elementy, które są niezbędne do konstruowania bezpiecznej, stabilnej balustrady. Możesz więc wybierać spośród różnych rodzajów zakończeń, łączników, uchwytów kątowych i wsporników ściennych. Produkty są wykonane z różnych materiałów, dlatego znajdziesz wśród nich idealne akcesoria niezależnie od tego, czy tworzysz balustradę z drewna, czy stali.

Jakie funkcje spełnia poręcz?

Poręczezapewniają domownikom bezpieczeństwo. To one pozwalają uniknąć niebezpiecznych wypadków wskutek poślizgnięcia się na stopniu. Są szczególnie ważne, jeśli w domu mieszkają osoby mające trudności z poruszaniem się, dzieci oraz seniorzy. W przypadku schodów, które tylko po jednej stronie mają ścianę lub są odkryte z dwóch stron, balustrada chroni przed upadkiem z wysokości. Jeśli schody po obydwu stronach mają ścianę, sama przymocowana do niej poręcz schodowa jest potrzebna. Pamiętaj, że poręcz nie może znajdować się zbyt blisko ściany, inaczej będzie niewygodna w użytkowaniu. Poza tym podczas łapania za nią domownicy będą też dotykać ściany, na której szybko pojawią się zabrudzenia, jeśli jest to powierzchnia pokryta wyłącznie farbą.

Poręcze schodowe zewnętrzne czy wewnętrzne to również ozdoba przestrzeni. Możliwość skonstruowania balustrady z różnych materiałów ułatwia dopasowanie jej do aranżacji otoczenia. Schody zaczynają się najczęściej w przedpokoju, czyli tam, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca na elementy dekoracyjne. Warto więc skonstruować je w taki sposób, żeby oprócz funkcji praktycznej pełniły też estetyczną. Dzięki naszemu asortymentowi znajdziesz produkty idealne do tego, aby stworzyć ponadczasowe poręcze schodowe drewniane, a także nowoczesne konstrukcje ze stali.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze poręczy do schodów?

Poręcz schodowa musi być wygodna w użytkowaniu. Wpływa na to między innymi materiał wykonania elementu. Przykładowo trzeba zadbać o to, żeby poręcz schodowa drewniana była bardzo dobrze wyszlifowana. Dzięki temu będzie gładka, a co za tym idzie bezpieczna w użytkowaniu. Poręcz wykonana z drewna ma też tę zaletę, że jest przyjemnie ciepła w dotyku. Stalowe poręcze cechują się gładką powierzchnią, są jednak dość chłodne.

Przy wyborze elementu schodów zwróć uwagę przede wszystkim na materiał wykonania. To on decyduje między innymi o możliwości dopasowania kolorystycznego poręczy do pozostałych elementów. Poręcze schodowe występują w drewnianej, surowej wersji. Możesz polakierować je bezbarwnym preparatem. Dzięki temu zachowają naturalny kolor i rysunek drewna, a jednocześnie będą zabezpieczone przed zniszczeniem. 

Dobrym rozwiązaniem jest jednak wykorzystanie kolorowego preparatu, który pozwoli Ci dopasować kolor poręczy do stopni. Możesz nadać drewnianemu elementowi odcień innego gatunku surowca. Istnieje też możliwość uzyskania pełnego krycia, na przykład wtedy, jeśli chcesz zdecydować się na biel. Wystarczy, że wybierzesz farbę do drewna.

Możesz zdecydować się również na stalową poręcz do schodów. W naszym asortymencie znajdziesz modele wykonane ze stali nierdzewnej. Nadają się do zastosowania zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Są odporne na działanie różnych czynników atmosferycznych, a ich powierzchnia pozostanie wolna od rdzy.

Poręcz powinna pasować zarówno do stopni, jak i całej aranżacji pomieszczenia. W przypadku skandynawskiego wnętrza doskonale sprawdzi się drewno. Jeśli urządzasz industrialny dom, najlepsza będzie poręcz schodowa czarna. Połączenie ciemnego koloru i drewna idealnie oddaje loftowy charakter wnętrz. Możesz więc zastosować drewniane stopnie, a poręcz w czarnym kolorze. Stalowe balustrady o błyszczącej powierzchni sprawdzają się we wnętrzach nowoczesnych i klasycznych. Wiele zależy od wyglądu stopni.

Wybieraj spośród akcesoriów do poręczy

Oprócz poręczy konieczne jest też zastosowanie akcesoriów, które pozwolą Ci je stabilnie zamontować i estetycznie wykończyć. W naszej ofercie znajdziesz między innymi zakończenia do poręczy, na przykład wykonane z drewna. Ich zaletą jest odporność na uszkodzenia i łatwość pomalowania. Dzięki zakończeniom zadbasz o najdrobniejszy szczegół konstrukcji, a tym samym – o estetyczny wygląd.

Dostępne są również wsporniki ścienne, które możesz stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Oferujemy produkty wykonane ze stali nierdzewnej – są one odporne na korozję. Dzięki wspornikowi bez trudu przymocujesz poręcz przy schodach, które przylegają do ściany. Mocowanie będzie stabilne i estetyczne. Z montażem poręczy na wspornikach ściennych poradzisz sobie samodzielnie. Oferujemy też inne rodzaje wsporników, na przykład modele przeznaczone do stworzenia łączenia między poręczą a tralką. Dostępne są też ruchome łączniki, przy pomocy których utworzysz kąt prosty między częściami poręczy.