Strona główna

Strzałka w prawo

Okna, drzwi i schody

Strzałka w prawo

Drzwi wewnętrzne

Strzałka w prawo

Systemy przesuwne

Strzałka w prawo

Systemy przesuwne

W tym dziale sklepów remontowo-budowlanych Castorama znajdziesz elementy potrzebne do budowy drzwiczek przesuwnych w Twoim domu.

Filtry

Systemy przesuwne

W tym dziale sklepów remontowo-budowlanych Castorama znajdziesz elementy potrzebne do budowy drzwiczek przesuwnych w Twoim domu.

70 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Drzwi wewnętrzne

Wyświetlanie 24 z 70 produktów

Załaduj więcej

Systemy przesuwne - nieocenione elementy w małych i wąskich pomieszczeniach

Drzwi między pokojami pomogą Ci skutecznie przegrodzić domową przestrzeń i zapewnią w niej prywatność. Z kolei te zamontowane w szafie lub garderobie pozwolą zakryć półki, dzięki czemu wnętrze zyska spójny wygląd. Co łączy te elementy? Fakt, że aby otwierać je i zamykać, musisz zostawić w pokoju odpowiednią ilość wolnej przestrzeni. Masz małe mieszkanie i każdy jego centymetr jest na wagę złota? Nie rezygnuj z drzwi. Zamontuj w domu system przesuwny, który pozwoli Ci zamykać i otwierać drzwi wzdłuż ściany. Dzięki niemu zaoszczędzisz naprawdę dużo miejsca.

System drzwi przesuwnych to nowoczesne rozwiązanie dla domów i biur. Pozwala zapewnić większy komfort i swobodę nawet w wąskich pomieszczeniach oraz wnętrzach o małym metrażu. Dodatkowo prezentuje się wyjątkowo estetycznie jako wykończenie garderoby. Co najważniejsze, sprawia, że wnętrze staje się o wiele bardziej ustawne. Dzięki drzwiom przesuwanym na szynach łatwo oddzielisz jadalnię od salonu, spiżarnię od kuchni czy gabinet od sypialni.

Na system przesuwny składają się elementy zrobione z wytrzymałej stali, niezbędne do montażu i sprawnego otwarcia oraz zamknięcia wybranych drzwi mocowanych na szynie - czy to z drewna, czy ze szkła. Mechanizm drzwi przesuwnych sprzedawany jest w kompletnych zestawach. Tworzą go m.in. wsporniki, rolki i odbojnik.

Dlaczego warto zamontować we wnętrzu systemy przesuwne?

Drzwi montowane nie na zawiasach, ale w specjalnej prowadnicy zdecydowanie wyróżniają się jako element wyposażenia wnętrz. Ich największą zaletą jednak nie są względy estetyczne, ale praktyczne. Systemy przesuwne gwarantują wygodę użytkowania przy jednoczesnej oszczędności miejsca w wąskich i małych strefach, takich jak korytarz, przedpokój czy salon. Dzięki nim zamknięcie ze szkła, drewna czy materiału drewnopodobnego odgrodzi pomieszczenia w kawalerkach, wąskich przedpokojach i wszędzie tam, gdzie zależy Ci na jak najlepszym wykorzystaniu dostępnego metrażu.

Zamontowane wysoko na ścianie systemy przesuwne niewiele od niej odstają, dlatego wraz z drzwiami zajmują zaledwie kilka centymetrów wzdłuż muru. Tak więc tuż obok możesz ustawić dowolny mebel, bez obaw o jego uszkodzenie. Takie zamknięcie dobrze sprawdza się też w miejscach, gdzie ustawienie otworów drzwiowych powoduje kolizję sąsiadujących skrzydeł. Montując model na prowadnicy, unikniesz więc obijania drzwi i ich blokowania.

Systemy przesuwne stanowią doskonały wybór w przypadku zasłonięcia półek w zabudowanej szafie czy garderobie umieszczonej we wnęce. Montaż tradycyjnych drzwi wiąże się z koniecznością pozostawienia wolnej przestrzeni przed meblem do przechowywaniu ubrań - tak, aby z łatwością je otworzyć. Problem ten znika, gdy wybierzesz systemy przesuwne. Wtedy bez trudu zamkniesz szafę i zyskasz do niej bezproblemowy dostęp, nawet jeśli stoi tuż przy łóżku czy w wąskim korytarzu.

Zaletą drzwi mocowanych na prowadnicach jest łatwy montaż konstrukcji. Co ważne, w dowolnym momencie, niekoniecznie podczas budowy czy prac wykończeniowych oraz bez konieczności kucia ściany czy dużych przeróbek. Szynę mocuje się na ścianie, kilka centymetrów nad miejscem, w którym znajduje się przejście. System do drzwi przesuwnych pozwala zasłonić otwór o nieregularnym wymiarze. Pamiętaj tylko, aby prowadnica była przynajmniej dwa razy dłuższa od wybranego skrzydła.

Systemy przesuwne - jak wybrać ten odpowiedni?

W asortymencie znajdziesz przede wszystkim dwa rodzaje szyn do przesuwania drzwi - ten, którego wszystkie elementy pozostają widoczne na ścianie, jak również kryty płytą MDF. Oba mechanizmy prezentują się estetycznie, a ich neutralna kolorystyka pasuje do wielu rodzajów wnętrz. Wkomponuj je w aranżację utrzymaną w stylu nowoczesnym, klasycznym, rustykalnym czy przemysłowym. Z łatwością znajdziesz drzwi, które doczepione do prowadnicy dodatkowo podkreślą charakter pomieszczenia.

System przesuwny do drzwi, który pozostaje widoczny na ścianie, to konstrukcja opierająca się na atrakcyjnym i estetycznym drążku. Jednolita kolorystyka sprawia, że staje się ciekawym elementem pomieszczenia, mimo że mechanizm jest dostrzegalny. Wszystkie elementy wykonane są starannie i z dbałością o szczegóły.

Konstrukcja wzbogacona o ozdobny panel pozwoli Ci zachować jednolity wystrój wnętrza, w którym metalowe elementy zaburzyłyby jego harmonię. Ten system przesuwny odznacza się nie tylko walorami estetycznymi, ale też praktycznymi, gdyż zabezpieczony jest przed zakurzeniem. Doskonale sprawdza się do zamknięcia samodzielnie zbudowanej szafy.

Jak wybrać odpowiedni system przesuwny? Przede wszystkim dopasuj go do drzwi, które planujesz zamontować w pomieszczeniu. Do wyboru masz modele pełne, pokojowe, przeszklone, a także lustra. Szklane tafle wymagają innego mocowania niż skrzydła zrobione z drewna. Dobrze wymierz też niezbędną długość prowadnicy - dostępne systemy zróżnicowane są pod kątem wymiarów. Skontroluj także wagę skrzydła - czy udźwignie je wybrana konstrukcja. Chcesz mieć pewność, że system przesuwny będzie pasował do drzwi? Zdecyduj się na gotowy zestaw.