Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Nawadnianie ogrodu

Strzałka w prawo

Zraszacze i pistolety

Strzałka w prawo

Zraszacze i pistolety

Kategoria "Zraszacze i pistolety" zawiera szeroki wybór urządzeń do nawadniania ogrodu. W tej kategorii znajdą Państwo nie tylko tradycyjne zraszacze ogrodowe, ale również pistolety i końcówki do węża, zapewniające dogodne nawadnianie każdej powierzchni w ogrodzie.

Filtry

Zraszacze i pistolety

Kategoria "Zraszacze i pistolety" zawiera szeroki wybór urządzeń do nawadniania ogrodu. W tej kategorii znajdą Państwo nie tylko tradycyjne zraszacze ogrodowe, ale również pistolety i końcówki do węża, zapewniające dogodne nawadnianie każdej powierzchni w ogrodzie.

84 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Nawadnianie ogrodu

Wyświetlanie 24 z 84 produktów

Załaduj więcej

Zraszacze i pistolety do Twojego ogrodu

Nawożenie, regularna pielęgnacja czy usuwanie chwastów to zabiegi konieczne do stworzenia atrakcyjnego ogrodu. Piękne rośliny i wypielęgnowana trawa potrzebują regularnego nawadniania. Ułatw sobie pracę i oszczędź energię potrzebną po chodzenie po konewkę z wodą – zaopatrz się w zraszacz ogrodowy. Do wyboru masz urządzenie stacjonarne lub samodzielne końcówki do połączenia z wężem.

Soczyście zielony trawnik w doskonałej kondycji i odpowiednio nawodnione rośliny – to dzięki zraszaczom i wybranym pistoletom uzyskasz taki efekt. Największy wybór tego typu asortymentu znajdziesz właśnie w tej kategorii. Niezależnie od tego, czy chcesz podlewać swój ogród ręcznie, czy wolisz stworzyć wygodny system automatycznego nawadniania, do którego wykorzystasz np. zraszacz wahadłowy. Sprawdź, jakie artykuły będą Ci potrzebne.

Precyzyjne i szybkie podlewanie ogrodu jest możliwe

Pistolet i zraszacz do ogrodu to elementy, bez których trudno wyobrazić sobie sprawny system nawadniania zielonego otoczenia domu. Oczywiście w pewnym stopniu rozwiązaniem jest konewka, jednak w przypadku dużej przestrzeni podlewanie nią będzie mało efektywne i potrwa bardzo długo. Nie wystarczy też sam dostęp do wody i długi wąż. To pistolet i zraszacz ogrodowy zapewniają odpowiednie dozowanie wody. Dzięki nim możesz kontrolować strumień, a tym samym ciśnienie cieczy. Co więcej, zraszacze umożliwiają Ci stworzenie kompletnego i automatycznego systemu nawadniania każdego przydomowego terenu.

Pistolet ogrodowy służy do precyzyjniejszego ręcznego podlewania ogrodu. Dzięki temu możesz dotrzeć do każdej rośliny i zapewnić jej nawodnienie optymalną ilością wody. Zraszacze ogrodowe możesz wbić w ziemię. Gdy odkręcisz wodę, zaczną samodzielnie pracować. Tyle wystarczy, aby Twój ogród został kompleksowo nawodniony.

Zraszacz ogrodowy zdecydowanie ułatwi Ci pielęgnację roślin. Aby jednak stworzyć skuteczny system automatycznego nawadniania, musisz zaplanować rozmieszczenie urządzeń i wybrać odpowiednie sprzęty – np. zraszacz wahadłowy lub obrotowy. Tylko dzięki temu wszystkie rośliny w Twoim ogrodzie otrzymają odpowiednią ilość wody.

Zraszacz czy pistolet ogrodowy? A może oba?

Czy trzeba wybierać między zraszaczem a pistoletem ogrodowym? W zasadzie pełnią one podobną funkcję: mają za zadanie nawodnić Twój ogród. Robią to jednak w zupełnie różny sposób. Nie traktuj ich zatem jako dwóch alternatyw, spomiędzy których musisz wybrać jedną. Duży ogród bardzo często wymaga obu tych akcesoriów. Czym się charakteryzują i jak działają zraszacze?

Zacznij od zraszaczy ogrodowych. Dzięki nim nawodnisz nawet największy teren ogrodowy. Możesz umieścić je na ziemi i zapomnieć o ręcznym nawadnianiu. Wystarczy tylko odkręcić wodę, a reszta zrobi się sama. Prawda, że to duże ułatwienie? Zraszacz ogrodowy pozwoli Ci zadbać o podlanie naprawdę ogromnych przestrzeni. Bogactwo wzorów oraz rozmiarów zraszaczy umożliwi Ci dopasowanie modelu do każdego planu zabudowy zielonej.

Jeśli posiadasz rośliny, które wymagają więcej nawodnienia lub też bardziej precyzyjnych działań, sięgnij po pistolet ogrodowy. Dotrzesz nim do najdalszych zakamarków Twojego zieleńca. To sposób na uzupełnienie systemu automatycznego nawadniania – pistoletem dotrzesz dokładnie tam, gdzie nie doleci strumień ze zraszacza. Nasza bogata oferta pozwoli Ci na wybranie akcesoriów, które umożliwiają kontrolowanie siły strumienia, a nawet jego rozproszenie. Każda roślina może zatem dostać porcję wody, której potrzebuje do efektownego rośnięcia.

Zraszacz ogrodowy na każdy teren

Zraszacze ogrodowe, które znajdziesz w sklepach Castorama, nadają się zarówno na niewielkie posesje (np. tylko do podlewania skalniaka), jak i na większe połacie. Który model wybierzesz? Dostępne są zraszacze wahadłowe, wynurzalne, bijakowe, obrotowe i wiele innych. Sposób pracy każdego z nich sprawi, że Twoje uprawy będą należycie podlane. Ich zasięg może się różnić w zależności od modelu.

Jak działają niektóre zraszacze? Urządzenia obrotowe podlewają teren wokół siebie w kształcie okręgu. Zamiennie nazywane są turbinowymi, więc i pod taką nazwą znajdziesz je w katalogu. Pola ich zasięgu powinny na siebie zachodzić, jeśli chcesz skutecznie nawodnić cały teren. Taki zraszacz do ogrodu idealnie sprawdzi się na działce średniej wielkości.

Szukasz urządzenia, którym delikatnie podlejesz liściaste warzywa lub wrażliwe kwiaty? Do tego zadania wybierz zraszacz wahadłowy. Sprzęt ten zbudowany jest ze specjalnej, ruchomej listwy z dyszami. Zraszacz wahadłowy może też obficiej podlewać rośliny. Nie sprawdzi się zatem w przypadku roślinności, która wymaga mniejszej ilości wody. Równomiernie za to podlewa spory trawnik. Dobrze ustawiony zraszacz ogrodowy pomoże Ci uniknąć kałuż. Im bardziej profesjonalny model, tym więcej daje możliwości – na przykład opcję regulacji zasięgu wody. Jeśli chcesz, aby kilka modeli równomiernie nawadniało teren, musisz umieścić je bliżej siebie.

Na wyróżnienie zasługuje też pulsacyjny zraszacz do ogrodu. Woda, która się z niego wydostaje, napiera na dyszę. Ramię odchyla się, a następnie wraca do pierwotnej pozycji. Silny strumień wody dociera na miejsce i jest odporny na podmuchy wiatru.

Za pomocą odpowiednich zraszaczy ogrodowych możesz stworzyć wygodny system nawadniania. Do roślin, które powinny być delikatnie nawilżane, a ich liście chronione przed bezpośrednimi strumieniami wody, użyj kroplownika.

Pistolety do podlewania Twoich roślin

Czasami jedynie ręczne podlewanie da Ci pewność, że rośliny są należycie pielęgnowane. Do precyzyjnego nawadniania swoich warzywnych i kwiatowych kolekcji wykorzystaj dopasowany do Twoich potrzeb pistolet ogrodowy. Taki sposób nawadniania sprawdzi się też na bardzo małym terenie. Dlaczego warto mieć takie akcesorium?

W trakcie korzystania z pistoletu możesz swobodnie ustawić siłę i rodzaj strumienia, dzięki czemu podlejesz poszczególne okazy tak, jak tego wymagają. Ręczne nawadnianie ogrodu stanowi relaksującą i satysfakcjonującą czynność – szczególnie dla zapalonych ogrodników.

Ręczny pistolet ogrodowy zapewni Ci przede wszystkim większą precyzję. Poszczególne modele umożliwiają dopasowanie siły strumienia, a także stopnia jego rozproszenia. Dzięki temu możesz obficie zalać wodą skalniak lub delikatnie podlać roślinę, która wymaga niewielkiej ilości wody. Jednak w przypadku dużych ogrodów ręczne nawadnianie może być bardzo nużące. Po pistolety sięgnij przede wszystkim, jeśli chcesz podlewać krzewy czy żywopłoty. Akcesorium to jest wręcz stworzone do takiego punktowego podlewania. Dzięki temu oszczędzisz wodę i zadbasz o odpowiednie nawodnienie roślin.

Ciekawą formą tego typu urządzeń jest pistolet zraszający. Sprzęt daje możliwość regulacji przepływającej wody. Strumień wypłynie z niego w zróżnicowanej formie – m.in. mżawki lub strumienia natryskowego. To zależy od tego, jak bardzo profesjonalny jest Twój pistolet zraszający.

Charakterystycznym zraszaczem jest lanca. Urządzenie działa po podłączeniu do węża ogrodowego. Dzięki swojej budowie ma daleki zasięg i pozwala precyzyjnie podlać konkretne miejsca, na przykład rabaty. Lanca zraszająca dociera też do trudno dostępnych stref.

Akcesoria do zraszaczy i pistolety

Wśród bogatego asortymentu do podlewania ogrodu znajdziesz także rozmaite elementy, które pozwolą Ci udoskonalić i spersonalizować Twój własny system nawadniania. Dysze i końcówki będą uzupełniały odpowiednio wybrane przez Ciebie artykuły. Doskonały wybór zraszaczy ogrodowych, pistoletów i akcesoriów znajdziesz w dziale ogrodniczym Castorama!

Jak zrobić zraszacz ogrodowy?

Zraszacz ogrodowy to tylko jeden element, który bezpośrednio rozprzestrzenia wodę na trawnik. Żeby mógł działać poprawnie, potrzebujesz ewentualnych złączek oraz węża ogrodowego. Wszystkie te akcesoria tworzą wydajny i funkcjonalny system nawadniania. Z dostępnych w sklepie zraszaczy wynurzalnych możesz wykonać rozbudowaną instalację, która zasili cały teren i będzie działała automatycznie. Jeśli masz w swoim garażu zraszacze i pistolety, które mają inną średnicę niż wąż ogrodowy, to potrzebne Ci złącze redukujące. Dzięki niemu szczelnie połączysz dwa elementy o innych rozmiarach.

Jaka pompa do zraszaczy ogrodowych?

Wybór odpowiedniej pompy powinien być uzależniony od źródła wody, którym dysponujesz na swojej działce. Jeśli masz dostęp tylko do studni, to właściwą opcją będzie pompa głębinowa, która cechuje się wysoką wydajnością. Do dyspozycji masz również inne modele – bardziej uniwersalne i nadające się do różnych zbiorników wodnych. Do takich należą pompy hydroforowe i zatapialne. Gdy wybierasz sprzęt hydroforowy, pamiętaj o tym, że tłoczona woda powinna być czysta. Niezależnie od tego, na który wariant się zdecydujesz, każdy podłączony zraszacz ogrodowy będzie nawadniał wszystkie rośliny w Twoim ogrodzie.

Jak dobrać zraszacze ogrodowe?

Polewaczki ogrodowe w formie zraszaczy różnią się konstrukcją. Do najpopularniejszych należą klasyczne urządzenia oscylacyjne lub wahadłowe, które umieszczasz bezpośrednio na trawniku. Różnią się sposobem dystrybucji wody. Możesz dowolnie zmieniać ich położenie w ogrodzie. Do wykonywania zaawansowanych instalacji na terenie posesji posłużą zraszacze wynurzalne lub wynurzalne, które aktywują się po włączeniu systemu nawadniania. Przeznaczone są do montażu na stałe, bezpośrednio w gruncie. Każdy zraszacz ogrodowy obsługuje daną wielkość obszaru, więc warto wziąć pod uwagę ten parametr, by każdy zakamarek trawnika miał dostęp do wody.

Jak ustawić zraszacz ogrodowy?

Zraszacze to urządzenia, które dystrybuują wodę na określonym obszarze. Jeśli zdecydujesz się na wahadłowy lub oscylacyjny zraszacz ogrodowy, możesz zmieniać jego miejsce, ale najlepiej ustawić go w centralnym punkcie ogrodu. Mobilne urządzenia w większości mają opcję regulacji ciśnienia i kierunku rozprzestrzeniania wody, więc możesz modyfikować ich pracę. Inaczej sprawa wygląda z urządzeniami będącymi integralną częścią instalacji. Warto je zaprojektować tak, by każda część ogrodu była objęta strumieniem wody. Zasięg pracy zraszaczy ogrodowych wynosi 1,5–35 metrów, więc możesz dopasować je zarówno do małych, jak i bardzo obszernych terenów.