Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Sprzęt budowlany

Strzałka w prawo

Buławy wibracyjne

Strzałka w prawo

Buławy wibracyjne

Buławy wibracyjne umożliwiają wyraźne poprawienie parametrów betonu, dlatego też są to narzędzia bardzo często używane na placach budowy.

Filtry

Buławy wibracyjne

Buławy wibracyjne umożliwiają wyraźne poprawienie parametrów betonu, dlatego też są to narzędzia bardzo często używane na placach budowy.

2 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Sprzęt budowlany

Wyświetlanie 2 z 2 produktów

Jakiego rodzaju sprzętem jest wibrator do betonu?

Beton jest jednym z najpowszechniej stosowanych materiałów budowlanych i wykorzystuje się go praktycznie w każdej konstrukcji. Aby materiał ten spełnił swoją funkcję w należyty sposób, konieczne jest jego właściwe przygotowanie. Zapewnia to użycie zaawansowanego sprzętu, jakim jest wibrator do betonu. Za pomocą urządzenia tego typu usuniesz z betonowej mieszanki pęcherzyki powietrza oraz nadmiar wody. Wibrator do betonu i jego poprawne zastosowanie w rezultacie poprawia parametry wytrzymałościowe materiału. Dzięki niemu otrzymasz jednolitą masę pozbawioną rozwarstwień, co znacząco poprawia tempo twojej pracy i utrwala wysoką jakość wykonania.

KIEDY UŻYĆ WIBRATORA DO BETONU?

Buławy wibracyjne umożliwiają wyraźne poprawienie parametrów betonu, dlatego też są to narzędzia bardzo często używane na placach budowy. Wykorzystuje się je do wylewania takich elementów konstrukcyjnych, jak posadzki, ściany czy słup, w których wypadku wysoka jakość materiału w widoczny sposób przekłada się na trwałość - na czym zależy każdemu solidnemu wykonawcy. Pośród oferowanych przez nas produktów z pewnością znajdziesz takie, które spełnią Twoje wymagania i które wykorzystasz na przykład podczas budowy domu lub jakiejkolwiek innej konstrukcji, do której zamierzasz użyć betonowej surówki.

JAKA BUŁAWA BĘDZIE NAJLEPSZA?

Pośród oferowanych przez nas produktów znajdziesz różne rodzaje buław wibracyjnych, np. modele pneumatyczne wyposażone w wąż transportujący powietrze czy mechaniczne - zaopatrzone w napęd elektryczny lub spalinowy. Sprzęt można również podzielić ze względu na rodzaj zasilania: spalinowe lub elektryczne. To, jaki w Twoim przypadku sprawdzi się najlepiej, zależy przede wszystkim od miejsca, w którym buława do betonu będziesz przez Ciebie używana oraz zakresu prac. W naszych sklepach znajdziesz fachową pomoc doradczą, która pomoże Ci wybrać najodpowiedniejszy model.

NAPĘD SPALINOWY W ODPOWIEDZI NA WIELKIE WYZWANIA

Planujesz rozpoczęcie budowy domu? Beton jest najpopularniejszym i z wielu względów najbardziej praktycznym rozwiązaniem, jeśli chodzi o wylewanie posadzek, wypełnianie ścian i konstrukcje słupów. Odpowiednio przygotowany, gwarantuje wysoką trwałość końcowego produktu, dlatego jeśli planowana przez Ciebie budowa jest dużym przedsięwzięciem, warto rozważyć zakup sprzętu o napędzie spalinowym. Jest on wyposażony w mocniejszy silnik, który zapewnia odpowiednie mieszanie betonu i szybko eliminuje powstające bąbelki powietrza. Korzystanie z tego rodzaju zasilania uniezależnia Cię również od dostępu do zasilania elektrycznego.

CHCESZ BYĆ EKOLOGICZNY? WYBIERZ NAPĘD ELEKTRYCZNY

Alternatywnym sposobem zasilania sprzętu może być wykorzystanie powszechnie dostępnej energii elektrycznej. Buława wibracyjna do betonu, która korzysta z zasilania prądem stałym, jest rozwiązaniem daleko bardziej przyjaznym dla środowiska naturalnego oraz dla Twojego własnego zdrowia. Jeśli przedsięwzięcie, do którego przydatnym sprzętem będzie wibrator do betonu, nie wymaga stosowania sprzętu o wysokiej mocy przerobowej, a w Twoim miejscu pracy nie ma problemu z dostępem do gniazdek elektrycznych, dobrym rozwiązaniem jest zakup takiego sprzętu, który nie emituje zbędnych zanieczyszczeń do atmosfery.

FUNKCJONALNY WIBRATOR POWIERZCHNIOWY

Innym rodzajem kwalifikacji urządzeń wibracyjnych do pracy z betonem jest ich funkcja - im lepiej dobierzesz wibrator do swoich potrzeb, tym bardziej zadowolony będziesz z efektów jego pracy. Wibrator powierzchniowy jest to model, które świetnie nadaje się do płytkich elementów o dużej powierzchni. Idealnie sprawdzi się również do przygotowywania mieszanek, które przeznaczone są do użycia na powierzchni o głębokości do dwudziestu centymetrów. Wibrator powierzchniowy ma praktyczne zastosowanie również jako zagęszczarka, której możesz użyć po zakończeniu wibrowymiany, polegającej na zagęszczeniu masy za pomocą dodawania do niej kruszywa.

WIBRATOR WGŁĘBNY: SIĘGNIJ TAM, GDZIE INNE NIE DAJĄ RADY

Wibrator wgłębny jest kolejnym rodzajem maszyny, jeśli kategorią kwalifikującą jest jej zastosowanie. Tego rodzaju sprzęt sprawdza się w przypadku, kiedy w szybkim tempie musisz zagęścić mieszankę i ujednolicić jej powierzchnię. Charakterystyczną cechą takiej maszyny jest wysłużony, elastyczny przewód, na którego końcu umieszczono buławę wibracyjną. Użyjesz go, jeśli przygotowywana przez Ciebie mieszanka posiada półciekłą konsystencję. Taki sprzęt w większości jest bardzo lekki, co znacząco ułatwia pracę operatorowi. Ze względu na jego kształt, ten rodzaj wibratora zastosujesz również w warstwach niedostępnych dla innych rodzajów tego typu sprzętu.

TAK PRACUJĄ PROFESJONALIŚCI

Do budowy płyt betonowych, zabudowy płytowej lub rurowej wykorzystasz wibrator przyczepny. Jest to praca wymagająca wprawy i czasochłonna, dlatego też sprzęt elektroniczny tego typu stosowany jest przez fachowców na dużych placach budowy. Odpowiednio dobrany i prawidłowo użyty wibrator do betonu nie tylko wydatnie poprawia jakość pracy, ale również przekłada się na wysoką jakość wykonania oraz trwałość betonowych elementów konstrukcyjnych.