Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Architektura ogrodowa

Strzałka w prawo

Oczka wodne

Strzałka w prawo

Oczka wodne

Oczka wodne to niezwykle dekoracyjny element architektury ogrodowej, który wzbogaci wygląd każdego ogrodu. W sklepie budowlanym Castorama znajdziesz bogaty wybór akcesorii oraz dodatków do oczek wodnych.

Filtry

Oczka wodne

Oczka wodne to niezwykle dekoracyjny element architektury ogrodowej, który wzbogaci wygląd każdego ogrodu. W sklepie budowlanym Castorama znajdziesz bogaty wybór akcesorii oraz dodatków do oczek wodnych.

43 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Architektura ogrodowa

Wyświetlanie 24 z 43 produktów

Załaduj więcej

Oczka wodne – wyjątkowy element architektury ogrodowej

Ogród może stać się popisem dla Twojej wyobraźni. Istnieje wiele elementów z zakresu architektury ogrodowej, którymi wypełnisz przestrzeń. Dzięki temu stworzysz miejsce o wyjątkowym wyglądzie, większej funkcjonalności, a także sprzyjającą relaksowi.

Jednym z takich praktycznych i estetycznych rozwiązań są oczka wodne. To niewielkie zbiorniki wody, które mogą występować w wariancie bardziej statycznym lub dynamicznym. Oczka wodne statyczne są małymi zbiornikami o płaskiej powierzchni. Ich dno może być wykonane z różnych materiałów. Duża różnorodność dotyczy również wykonania brzegu oczka. Rośliny do oczka także charakteryzują się znacznym urozmaiceniem.

Oczka wodne dynamiczne natomiast nierzadko są ukształtowanie w mniej regularny sposób. Wszelkiego rodzaju wodospady, wzniesienia i podobne elementy to czynnik, który wprowadza więcej dynamizmu do ogrodu. W połączeniu z wodą spływającą po tak ukształtowanym oczku tworzy to bardzo atrakcyjny wystrój.

Aby jednak oczka wodne były wyłącznie estetycznym, a nie kłopotliwym dodatkiem do ogrodu, koniecznie wyposaż się również w inne produkty. Mowa o pompach, filtrach, a także preparatach chemicznych do wody. Wszystkie te produkty mają na celu zapewnienie czystości w oczkach. Pompy fontannowe dodatkowo pozwalają na unoszenie wody na określoną wysokość.

Niezbędne produkty do oczek wodnych

Oczka wodne mogą stać się wyjątkową dekoracją w każdym ogrodzie. Aby jednak tak się stało, koniecznie utrzymaj czystość wody w nich. Pomogą Ci w tym zgromadzone w tej kategorii produkty. Obejmują one pompy i filtry. Taki zestaw pozwala na przefiltrowanie każdej ilości wody. Dzięki temu możesz usunąć z niej zabrudzenia oraz glony i inne elementy generujące nieprzyjemny zapach. Duży wybór dostępnych pomp umożliwia dopasowanie ich do oczek o różnej pojemności.

Dostępne modele pomp mogą nie tylko zadbać o czystość wody. Wśród dostępnych modeli znajdziesz również takie urządzenia, które wyrzucają wodę na określoną wysokość. Pozwoli Ci to stworzyć efektowną fontannę w swoim ogrodzie.

Kategoria ta obejmuje również preparaty do oczka wodnego. Są to substancje chemiczne o różnym zastosowaniu. Niektóre z nich usuwają glony i grzyby. Inne zapewniają klarowną wodę. Jeszcze inne natomiast ją odkażają. Na pewno zdołasz dobrać substancję odpowiednią do Twoich potrzeb.

Pamiętaj, że produkty z tej kategorii, w tym rośliny do oczka, są Ci niezbędne jeśli chcesz w pełni cieszyć się wyglądem i zastosowaniem oczka wodnego. Duży wybór urządzeń i substancji sprawia, że możesz dobrać je do swoich potrzeb. Kieruj się także specyfiką samego oczka i jego wielkością.

Pompa do oczka wodnego – praktyczny i estetyczny dodatek do zbiornika wody

Aby oczka wodne prezentowały się estetycznie, koniecznie zadbaj o czystość wodny. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnego zapachu. Zapewnisz także lepsze środowisko do wzrostu roślin i rozwoju ryb. Skuteczną pomocą w uzyskaniu czystej wody będzie pompa do oczka wodnego.

Pompa może mieć różne parametry fizyczne. Dzięki temu sprawdzi się zarówno do małych, jak i do dużych zbiorników. W zależności od jej mocy będzie charakteryzowała się inną wydajnością. Dotyczy ona ilości litrów przefiltrowanej wody na godzinę.

Pompa do oczka wodnego przede wszystkim zasysa wodę i w ten sposób przepuszcza ją przez urządzenie. Dzięki temu ciecz jest lepiej napowietrzona. Sprzyja zatem rozwojowi roślin wodnych. Zapewnia także lepsze warunki do życia dla wodnych zwierząt, w tym ryb.

Pompa do oczka wodnego może pełnić także inną funkcję. Jeśli wybierzesz model fontannowy, pompa uniesie strumień wody na określoną wysokość. Jest ona zależna od mocy danego modelu. Taka pompa pozwoli Ci stworzyć efektowną, dynamiczną dekorację w ogrodzie. Co więcej, dzięki niej jesteś w stanie doprowadzić wodę do górnych partii oczka wodnego i stworzyć w ten sposób oryginalny wodospad.

Pompa do oczka wodnego jest jednym z niezbędnych elementów wyposażenia do zbiornika wody o małej i dużej pojemności. Powinna być dopasowana do wielkości oczka, a także do efektu, jaki zamierzasz osiągnąć. Dotyczy to zarówno jej wydajności, jak i wysokości, na jaką unosi wodę.

Filtr do oczka wodnego – czy jest potrzebny?

Błędne jest przekonanie, że to pompa odpowiada za czyste oczka wodne. W rzeczywistości jej zadanie polega na zasysaniu i napowietrzaniu cieczy. Bez filtra nie byłoby możliwe oczyszczenie wody z zabrudzeń różnego rodzaju.

Filtr do oczka wodnego współpracuje bezpośrednio z pompą. Sam w sobie nie jest w stanie zasysać wody. Jednak to on stanowi barierę dla większych i mniejszych zabrudzeń. Taki filtr może być wykonany z różnych materiałów. Od nich zależy efektywność filtrowania wody.

Filtr do oczka wodnego wymaga regularnej wymiany. W zależności od wybranego modelu, może ona następować co kilka tygodni lub kilka miesięcy. Regularność ma jednak znaczenie dla czystości wody. Zużyty filtr do oczka wodnego nie będzie dobrze spełniał swojej funkcji.

Filtr oraz pompa powinny odpowiadać sobie pod względem parametrów fizycznych,. Oznacza to, że przepustowość filtra nie może być mniejsza niż wydajność pompy. Doprowadziłoby to do spadków ciśnienia. W konsekwencji mogłoby nawet uszkodzić urządzenie.

Filtr do oczka wodnego jest w stanie zatrzymywać zanieczyszczenia różnego typu. Najbardziej podstawowe modele zatrzymują wyłącznie większe drobiny piasku. Bardziej precyzyjne w działaniu filtry chronią przed rozwojem glonów lub innych mikroorganizmów.

Preparaty do oczka wodnego – które warto mieć?

Nawet najlepszy zestaw filtra i pompy nie jest w stanie skutecznie usunąć zabrudzeń, jakie pojawiają się w oczku wodnym. Jeśli zależy Ci na przejrzystej wodzie pozbawionej nieprzyjemnego zapachu, preparaty do oczka wodnego są dla Ciebie obowiązkowym zakupem.

Preparaty do oczka wodnego mogą zapewniać określony efekt. Wśród nich znajdziesz klaryfikatory wody. To dzięki nim ciecz jest przejrzysta, a Ty możesz bez utrudnień obserwować ryby i rosnące na dnie rośliny. Substancja przeciw glonom natomiast hamuje ich rozwój i ogranicza powstawanie trudnych do usunięcia osadów.

Przydatnym produktem jest także odkażacz do wody. Skutecznie usuwa glony i inne mikroorganizmy. Tworzy dla nich niekorzystne do rozwoju środowisko. Dzięki temu oczko wodne wymaga znacznie mniejszego wysiłku podczas czyszczenia. Przy czym odkażacz nie może być stosowany w oczkach, w których hoduje się ryby. Nie zawsze też sprawdzi się wraz z roślinami porastającymi dno oczka lub okolice jego brzegu.

Preparaty do oczka wodnego powinny być każdorazowo dopasowane do rodzaju oczka, a także fauny i flory w nim. Dzięki temu rośliny do oczka i zwierzęta będą bezpieczne. Bardzo ważne jest także odpowiednie dozowanie tych substancji. Jedynie wtedy będą bezpieczne dla środowiska i dobrze spełnią swoje zadanie. Dla przykładu, użyty w nadmiarze odkażacz do wody może doprowadzić do całkowitego wyginięcia wszystkich roślin porastających okolice twojego oczka. Tym samym zupełnie zaburzy ekosystem, który stworzyłeś w okolicy swojego ogrodowego zbiornika wody.