Inteligentny dom

Inteligentny dom, to system, który umożliwia zdalne sterowanie różnymi urządzeniami znajdującymi się w domu. Inteligentny dom pozwala na automatyzację wielu czynności, co przekłada się nie tylko na wygodę, ale i oszczędność czasu oraz pieniędzy.


INTELIGENTNY DOM – INWESTYCJA W WYGODĘ I BEZPIECZEŃSTWO

Zależy Ci na tym, aby Twój dom spełniał najwyższe normy dotyczące komfortu i bezpieczeństwa, a przy tym był zorientowany na jak najmniejsze zużycie prądu elektrycznego? Nowoczesne technologie wychodzą naprzeciw Twoim potrzebom, umożliwiając Ci zautomatyzowanie wielu procesów. Na czym konkretnie polega koncepcja inteligentnego domu?

TWÓJ INTELIGENTNY DOM

Inteligentny dom to rozwiązanie, które możesz wprowadzić na każdym etapie budowy lub już po jej zakończeniu. Poprawia on komfort, a także zapewnia bezpieczeństwo. Produkty takie jak sterownik temperatury czy urządzenia automatycznie otwierające i zamykające bramę wprowadzą do Twojego domu nowoczesne technologie. Sprawdź, co możesz usprawnić w swoim domu.

PRODUKTY, KTÓRE UŁATWIĄ CI CODZIENNOŚĆ

W tej kategorii znajdziesz produkty, które pozwolą Ci na komfortowe kontrolowanie działania rolet, oświetlenia, bram czy innych elementów w Twoim domu. Jednym z ciekawszych rozwiązań inteligentnego domu jest sterowanie roletami w sposób przewodowy lub bezprzewodowy.

Możesz także zaopatrzyć się w regulator temperatury, dzięki któremu z łatwością będziesz sterować ogrzewaniem w domu. W tej kategorii znajdują się także sterowniki do bram lub sieci Wi-Fi, które jednocześnie kontrolują zużycie prądu. Wybierz odpowiednie produkty do swojego domu i stwórz inteligentny dom.

SPOSOBY NA STEROWANIE OŚWIETLENIEM

Jednym z nowoczesnych rozwiązań, które możesz wprowadzić do swojego domu, jest sterowanie oświetleniem. Przyda Ci się do tego tzw. ściemniacz. To element, który montuje się w puszce np. podczas remontu. Ułatwia on zdalne sterowanie światłem, a także ustawianie intensywności. Do włączania lub wyłączania światła możesz wykorzystać pilot o ergonomicznej konstrukcji i niewielkich gabarytach. Dzięki niemu nie musisz wstawać z kanapy, aby zgasić światło.

W tej kategorii znajdziesz także zestaw, w którym znajduje się sterownik pokojowy i nadajnik klawiszowy. Wystarczy, że zamontujesz zarówno odbiornik, jak i nadajnik, aby komfortowo sterować pracą oświetlenia w mieszkaniu lub w biurze. Ten zestaw działa także jako regulator ogrzewania oraz innych urządzeń.

REGULATOR TEMPERATUROWY I CZUJNIKI

System sterowania ogrzewaniem może być nowoczesny i funkcjonalny, a także bardzo prosty do zbudowania. Aby bezproblemowo korzystać ze sterownika Wi-Fi, przyda Ci się czujnik temperatury. To prosty w swojej budowie produkt, który kontroluje temperaturę powietrza. Ten praktyczny produkt pozwoli Ci także na sprawdzenie temperatury np. wody w akwarium. Istnieją także takie czujniki, które mierzą zarówno temperaturę, jak i wilgoć. Wystarczy, że wybierzesz model, który będzie obsługiwał Twój sterownik ogrzewania.

OGRZEWANIE W TWOIM DOMU – JAK NIM STEROWAĆ?

Sterownik klimatyzacji pozwoli Ci na kontrolę temperatury w Twoim pomieszczeniu. To rozwiązanie funkcjonalne i nowoczesne. Podobną funkcję pełni także sterownik wentylacji. Możesz go zamontować w łazience, sypialni lub toalecie. W łatwy sposób możesz regulować wentylacją i cieszyć się prawidłowym przepływem powietrza w domu. Dodatki do domu, takie jak sterownik do klimatyzacji, pozwala na bezproblemową pracę urządzeń, a także możliwość ich włączenia, wyłączenia lub ustawienia działania według swoich potrzeb.

STEROWNIK ROLET – JAKI WYBRAĆ?

Warto podczas remontu zaplanować sterowanie lokalne roletą. Do tego przyda Ci się sterownik rolet podtynkowy, który świetnie współgra ze ściemniaczami czy innymi urządzeniami. Tego typu rozwiązanie przyda się zarówno w domu jednorodzinnym, jak i w firmie czy budynku użyteczności publicznej. Większość modeli sterowników rolet pracuje bezprzewodowo lub przewodowo oraz ma możliwość zapamiętania położenia rolety na danej wysokości.

Jeśli chcesz kontrolować pracę dwóch niezależnych rolet, wybierz model, który ma taką funkcję. Dzięki temu nie będziesz musiał ruszać się z kanapy czy z kuchni, aby kontrolować przepuszczalność promieni słonecznych np. w salonie i sypialni. Sterowniki rolet mogą działać w różny sposób. W tej kategorii znajdziesz urządzenia, które pracują przy wykorzystaniu łączności Bluetooth lub działają radiowo.

JAK STEROWAĆ BRAMAMI?

Nowoczesnym rozwiązaniem jest montaż sterownika do bram, który działa np. przy pomocy łączności Bluetooth. Umożliwia on sprawne otwieranie oraz zamykanie. Dzięki temu szybciej i wygodniej wyjedziesz z posesji. Taki sterownik działa nawet na odległość 100 metrów i można go zastosować w bramach od wielu producentów.

Istnieją także takie urządzenia, które działają radiowo i ich zasięg jest większy. Może sięgać nawet 250 metrów. Dzięki temu bez problemu możesz otworzyć bramę, np. będąc w domu czy dojeżdżając do posesji. Zaoszczędzisz czas i nie będziesz musiał wychodzić z samochodu nawet podczas silnego mrozu.

STEROWNIKI WI-FI W INTELIGENTNYM DOMU

Jeśli masz w swoim domu wiele urządzeń, możesz zaopatrzyć się w sterownik Wi-Fi. Dzięki niemu możesz zdalnie nimi sterować, a także kontrolować zużycie energii elektrycznej. W łatwy sposób sprawdzisz, ile prądu pobiera dane urządzenie w ciągu jednego dnia lub w konkretnym momencie. Sterowniki Wi-Fi to także funkcjonalne urządzenia, które pozwalają na ustawienie harmonogramu czasu pracy. Można także wykorzystać je do ustawienia dwóch urządzeń jednocześnie i np. kontrolować ich zachowania względem siebie.

AKCESORIA DO STEROWANIA

Jeśli chcesz w wygodny sposób korzystać z możliwości Twojego inteligentnego domu, przydadzą Ci się różne akcesoria. W sklepie Castorama znajdziesz tzw. urządzenia rozruchowe. To funkcjonalne produkty, które pozwalają np. na uruchomienie motocykla lub kosiarki bez dostępu do energii elektrycznej. Bez problemu odpalisz także samochód, kiedy okaże się, że Twój akumulator nie działa.

Urządzenie rozruchowe pełni także funkcję power banka. Dzięki niemu z łatwością naładujesz telefon czy tablet, będąc poza domem. Niektóre modele posiadają także sygnał świetlny SOS, dlatego możesz zabrać je ze sobą w podróż.