Strona główna

Strzałka w prawo

Łazienka

Strzałka w prawo

Baterie łazienkowe

Strzałka w prawo

Baterie wannowe

Strzałka w prawo

Baterie wannowe

Baterie wannowe to urządzenia, które służą do sterowania przebiegiem przepływu wody w wannie. Najważniejszym celem baterii wannowej jest umożliwienie użytkownikowi wygodnego napełnienia wanny wodą, a później jej opróżnienia.

Filtry

Baterie wannowe

Baterie wannowe to urządzenia, które służą do sterowania przebiegiem przepływu wody w wannie. Najważniejszym celem baterii wannowej jest umożliwienie użytkownikowi wygodnego napełnienia wanny wodą, a później jej opróżnienia.

91 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Baterie łazienkowe

Wyświetlanie 24 z 91 produktów

Załaduj więcej

Bateria wannowa – praktyczny dodatek do każdej łazienki

Podczas urządzania łazienki należy zwrócić uwagę, aby była ona nie tylko estetyczna, lecz również funkcjonalna. W związku z tym przygotowaliśmy ofertę baterii przeznaczonych do wanien. Różnią się one od baterii prysznicowych tym, że mają wbudowany kranik, który umożliwia błyskawiczne napełnienie wanny wodą.

Baterie wannowe z naszej oferty mogą być wyposażone również w słuchawkę prysznicową lub otwór pod jej montaż, dzięki czemu będziesz w stanie skutecznie spłukać pianę z włosów podczas kąpieli. Ta wielofunkcyjność baterii pozwala na stworzenie prysznica bezpośrednio w wannie. Wystarczy tylko dobry parawan nawannowy. W tej sytuacji szczególnie dobrze sprawdzi się bateria wannowa z deszczownicą.

Baterie wykonywane są z rozmaitych materiałów, lecz wszystkie dobierane są w taki sposób, aby ciągły i bezpośredni kontakt z wodą nie był w stanie im zaszkodzić. Ponadto przygotowane produkty mają rozmaite kolory, więc każdy użytkownik może je swobodnie dopasować do wyglądu swojej łazienki. Możesz wybierać spośród klasycznych srebrnych modeli, a także nowoczesnych baterii w czarnym kolorze lub produktów wykończonych złotem. Duży wybór dostępnych kształtów, stylów oraz wzorów umożliwia dopasowanie baterii do każdej łazienki niezależnie od jej aranżacji.

Castorama zadbała, aby w jej asortymencie znajdowała się bogata oferta baterii wannowych. Dzięki temu nawet najbardziej wymagający użytkownik będzie zadowolony z wyboru. W naszym asortymencie znajdziesz produkty popularnych i cenionych marek, takich jak Bisk, Kuchinox, Ferro czy Grohe.

Bateria wannowa – pozwoli wziąć kąpiel i szybki prysznic

Dostęp do bieżącej wody w każdym budynku zapewnia instalacja wodna oraz zamontowane w niej zawory. Równocześnie jednak to baterie umożliwiają regulowanie temperatury cieczy. Pozwalają także na szybkie uruchomienie i wyłącznie strumienia. Bez nich nie byłoby możliwe wygodne korzystanie z wody bieżącej. Dokładnie takie same funkcje spełnia bateria wannowa.

Jeśli marzysz o gorącej kąpieli po trudnym dniu w pracy, to właśnie bateria umożliwi Ci relaks w wodzie. Bateria do wanny jest wyposażona w kran. Dzięki niemu możesz nalać dowolną ilość wody do wanny, nawet po granice jej pojemności. Taka bateria pozwala na błyskawiczne uruchomienie strumienia wody. Co ważne, możesz także w dowolnym momencie go wyłączyć. Dzięki temu nie musisz męczyć się z odkręcaniem lub zakręcaniem zaworów. Do obsługi baterii wystarczy jedna ręka i minimalne użycie własnej siły.

Bateria wannowa ma również inną funkcję. Rury w domach dzielą się na te, które doprowadzają ciepłą i zimną wodę. Trudno jednak wyobrazić sobie kąpiel w jednej lub drugiej. Dopiero ich wymieszanie pozwala na komfortowe i bezpieczne korzystanie z bieżącej wody. Bateria wannowa jest wyposażona w taki mieszalnik. Ukryty został on w korpusie. Odpowiednie uruchomienie uchwytu lub pokręteł wystarcza, aby woda z obu rur mieszała się we wnętrzu baterii. Dzięki temu z jej kranu wydostaje się już ciecz o temperaturze, która nadaje się do używania podczas zabiegów higienicznych.

Baterie wannowe są wyposażone dodatkowo w otwór na podpięcie słuchawki prysznicowej. Jej montaż jest bardzo prosty. Wystarczy wkręcić do wylewki koniec węża od słuchawki, umieszczając w takim łączeniu uszczelkę. Bateria wannowa z prysznicem pozwoli Ci swobodnie nalewać wodę do wanny lub też korzystać ze słuchawki ilekroć tego potrzebujesz. Sprawne przełączenie źródła wody umożliwi Ci przełącznik, w który baterie są wyposażone. Jego użytkowanie również nie sprawi Ci żadnych trudności.

Baterie wannowe są to te elementy armatury łazienkowej, które ułatwiają wiele czynności. Mowa nie tylko o wzięciu kąpieli czy szybkiego prysznica w wannie z parawanem. Również nalanie wody do wiadra, aby umyć podłogę będzie dzięki nim dużo łatwiejsze. Są to praktyczne elementy, które posłużą Ci przez długi czas.

Jaką baterię wannową wybrać?

Wybór odpowiedniej baterii umożliwi Ci komfortowe korzystanie z wanny we własnej łazience. Czym się jednak kierować? Jakie są najważniejsze parametry dobrej baterii? Na pewno warto wziąć pod uwagę przede wszystkim rodzaj produktu, który chcesz zakupić.

Baterie wannowe dzielą się w zależności od sposobu montażu na ścienne, stojące oraz wolnostojące. Te pierwsze są najczęściej wybierane. Montuje się je bezpośrednio na zaworach wychodzących ze ściany. Bardzo ważne jest jednak to, że bateria wannowa ścienna może być montowana tylko wraz z wanną stojącą bezpośrednio przy ścianie. W przeciwnym wypadku wylewka byłaby zbyt krótka, aby napełnić wannę wodą.

Innym rodzajem jest bateria wannowa stojąca. Jest montowana bezpośrednio na krawędzi wanny. Wymaga jednak wykonania otworu pod montaż. Dlatego w przypadku wanien o wąskich krawędziach nie będziesz w stanie jej zamontować. Dodatkowo ten model również sprawdzi się przy wannie zamontowanej tuż przy ścianie.

Ostatni typ to bateria wolnostojąca. Jest montowana bezpośrednio na podłodze i podłączana do wychodzącego z niej zaworu. Taka bateria jest idealna wtedy, gdy zdecydowałeś się na wannę wolnostojącą. Bateria do wanny wolnostojącej może być ustawiona nawet pośrodku łazienki.

Jeśli zdecydowałeś się na baterię ścienną możesz także wybierać pomiędzy modelem natynkowym i podtynkowym. Ten pierwszy jest z pewnością łatwiejszy do ewentualnej wymiany, a także do samego montażu. Z kolei bateria wannowa podtynkowa zajmuje mniej miejsca. Jej większa część jest ukryta pod tynkiem. Dzięki temu prezentuje się estetycznie. Jednak wymiana takiej baterii wiąże się już z nie tak małym remontem i skuwaniem ściany.

Podczas wyboru zwróć także uwagę na materiał wykonania tego produktu. Najlepiej w bateriach sprawdza się mosiądz. Jest odporny na rdzę, a do tego wykazuje dobrą odporność na wpływ wody. Warto również upewnić się, z czego zostało wykonane wykończone tego produktu. Szukaj baterii pokrytych materiałem odpornym na ścieranie, a także na powstawanie kamienia. Dobrym wyborem będzie również powłoka antybakteryjna.

Jeśli w domu przebywają małe dzieci lub osoby starsze, zastanów się nad baterią z termostatem. Dzięki niej woda automatycznie miesza się do zadanej temperatury. Przeważnie jest to 38 stopni Celsjusza. To rozwiązanie nie tylko pozwala na zmniejszenie rachunków za wodę, ale też chroni domowników przed poparzeniem.