LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Materiały opałowe do kominków

Wybór odpowiedniego materiału opałowego jest kluczowy dla efektywności i bezpieczeństwa użytkowania kominka. Znajdziesz tu materiał, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

MATERIAŁY OPAŁOWE DO KOMINKA I NIE TYLKO

Drewno, brykiet i pellet to jedne z najczęściej używanych materiałów opałowych. Dlatego w naszych sklepach znajdziesz je w różnych wersjach, co pozwoli Ci wybrać produkt spełniający Twoje oczekiwania. Takie materiały opałowe doskonale sprawdzają się zarówno w przypadku palenia w kominku w salonie, jak i w dużym piecu grzewczym. Są one uniwersalne, a przy tym bezpieczne dla środowiska. Dostępne są w bardzo poręcznych opakowaniach o różnorodnych rozmiarach. Z powodzeniem dobierzesz ilość optymalną do palenia dla względów estetycznych, jak również w celu  ogrzewania całego domu. Nasz szeroki asortyment z pewnością sprosta Twoim oczekiwaniom w tym zakresie.

KLASYCZNE DREWNO KOMINKOWE

Drewno do dziś służy jako wartościowy materiał opałowy. Aby jednak dobrze sprawdzało się w tej roli, musi spełniać pewne warunki. Drewno kominkowe z pewnością powinno być suche – produkt dostępny w naszej ofercie został poddany sezonowaniu, które pozwoliło znacząco ograniczyć jego wilgotność. Dzięki temu surowiec łatwo się rozpala, efektywnie spala, a ilość sadzy i popiołów zostaje ograniczona. Drewno opałowe jest przygotowane do natychmiastowego użytku – jest nie tylko suche, ale i pocięte na poręczne i wygodne szczapki, które możesz bez problemu ułożyć w drewutni. Do wyboru masz drewno na palecie, które wystarczy Ci na dłużej, lub opał kominkowy w bardziej poręcznym worku. Aby ułatwić sobie rozpalanie w piecu, możesz sięgnąć także po drewno rozpałkowe w postaci cienkich, lekkich szczapek.

Drewno opałowe, które znajdziesz w tej kategorii, jest jednym z najbardziej polecanych przez nas sposobów na ogrzanie domu czy mieszkania. To popularny materiał opałowy, wykorzystywany powszechnie od wielu lat. W naszej ofercie zgromadziliśmy przede wszystkim drewno drzew liściastych, które najlepiej nadaje się do palenia w kominku. Wyróżnia się bardzo niską ceną i jednocześnie wysoką wydajnością, niewiele ustępując węglowi. To także dobry wybór z tego powodu, że w palenisku pojawia się znacznie mniej zanieczyszczeń. Brak smolistej sadzy sprawia, że usunięcie zanieczyszczeń spowodowanych paleniem nie powinno sprawić Ci żadnego problemu. Jest to również opcja ekologiczna. Materiały opałowe w postaci drewna to surowiec odnawialny. W miejsce każdego ściętego drzewa sadzone jest kolejne.

Drewno, jakie najlepiej sprawdza się w roli materiału opałowego, to buk oraz dąb. Są to bardzo wysokoenergetyczne surowce. Poza nimi w naszej ofercie możesz znaleźć również drewno z drzew owocowych. Doceniane jest za przyjemny zapach, który wydziela się podczas spalania. Drewno będzie jednak nie tylko doskonałym materiałem do spalenia, ale również elegancką ozdobą wnętrza. Idealnie wypełni kącik z paleniskiem oraz będzie łatwe w przechowywaniu. Prezentuje się atrakcyjnie szczególnie w aranżacjach skandynawskich.

BRYKIET DRZEWNY ALTERNATYWĄ DLA DREWNA

W naszej ofercie znajdziesz także popularny brykiet kominkowy, który dzięki swoim zaletom uważany jest za doskonałą alternatywę dla drewna. Tego typu produkt powstaje z trocin i może być stosowany nie tylko w kominkach, ale i piecach czy kotłach. Jest niezwykle łatwy w zastosowaniu, czemu sprzyja kształt kostki lub walca – tak uformowany opał bez trudu umieścisz w palenisku, a także przechowasz. Zaletą brykietu jest ponadto fakt, że ulega on niemal całkowitemu spaleniu, w efekcie czego powstaje bardzo niewielka ilość popiołu. Ułatwi Ci to czyszczenie urządzenia grzewczego. W naszej ofercie dostępny jest również brykiet ekologiczny, pozbawiony substancji wiążących, który docenią osoby o proekologicznym nastawieniu.

W asortymencie marketów budowlanych Castorama znajdziesz bardzo wiele różnorodnych brykietów. Wśród nich jest, na przykład, brykiet z trocin oraz torfowy. Nie wydzielają one nieprzyjemnego zapachu oraz nie dymią intensywnie. Dzięki temu korzystanie z nich jest bezpieczniejsze dla zdrowia. Ponadto brykiet bardzo długo się pali, a co za tym idzie, jest wydajny, a Ty nie musisz regularnie dokładać do kominka. Idealnie sprawdza się, jeśli chcesz na długo zagrzać domek. Brykiety znacznie różnią się między sobą również wyglądem. Możesz postawić na brykiet, który w przekroju przypomina ołówek, a także na walec lub kostkę. Najważniejszy jest jednak rozmiar elementów. Im większe kawałki brykietu, tym dłużej się palą. W naszej ofercie dostępne są wyłącznie sprawdzone brykiety z odpowiednimi certyfikatami. Nie rozpadają się w rękach oraz nie kruszą. Dzięki temu korzystanie z nich jest właściwie bezproblemowe.

WYSOKOENERGETYCZNY PELLET DRZEWNY

Jeśli zależy Ci na efektywnym ogrzewaniu mieszkania, pellet jest materiałem opałowym dla Ciebie. Generuje, podobnie jak brykiet drzewny, niedużą ilość popiołu, a podczas jego spalania wydzielana jest niewielka ilość dwutlenku węgla, nie ma też nieprzyjemnego zapachu. Pellet dostępny jest w formie granulatu pakowanego w poręczne worki, które nie tylko bez problemu przetransportujesz, ale i przechowasz. Porównaj różne materiały opałowe z naszej oferty i wybierz ten najlepszy dla Ciebie! Jeśli będziesz mieć trudność w wyborze odpowiedniego, nasi doświadczeni konsultanci chętnie Ci doradzą. Możesz skontaktować się z nimi jeszcze dzisiaj!