Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Nawadnianie ogrodu

Strzałka w prawo

Opryskiwacze ogrodowe

Strzałka w prawo

Opryskiwacze ogrodowe

Opryskiwacze ogrodowe to niezbędne akcesoria, dzięki którym uprawy roślinne na działkach i w ogrodach można łatwo i skutecznie chronić przed szkodnikami oraz chorobami. W sklepie Castorama oferujemy bogaty wybór opryskiwaczy, które są łatwe w użyciu, wydajne oraz wykonane z trwałych materiałów.

Filtry

Opryskiwacze ogrodowe

Opryskiwacze ogrodowe to niezbędne akcesoria, dzięki którym uprawy roślinne na działkach i w ogrodach można łatwo i skutecznie chronić przed szkodnikami oraz chorobami. W sklepie Castorama oferujemy bogaty wybór opryskiwaczy, które są łatwe w użyciu, wydajne oraz wykonane z trwałych materiałów.

40 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Nawadnianie ogrodu

Wyświetlanie 24 z 40 produktów

Załaduj więcej

Opryskiwacz ogrodowy – przydatny gadżet do pielęgnacji roślin

Opryskiwacze to urządzenia, które ułatwiają pielęgnację roślin uprawnych, drzew i kwiatów. Przydatne się zatem zarówno w każdym ogrodzie, jak i mieszkaniu – pozwalają na wykonywanie oprysków chroniących kwiaty przed szkodnikami oraz chwastami. Oferujemy przydatne akcesoria, które różnią się od siebie sposobem pracy i parametrami technicznymi. Pamiętaj, że sprzęt ogrodowy powinien być odpowiedni do prac, które zaplanowałeś.

Najprostszy w obsłudze jest opryskiwacz ręczny, którego możesz używać, po prostu trzymając go w dłoniach. Akcesorium ma niewielką pojemność, dlatego idealnie sprawdzi się do zraszania kwiatów w domu i na balkonie. Możesz też wykorzystać go do dbania o rośliny ustawione na zewnętrznych parapetach.

W ogrodzie może Ci się przydać opryskiwacz ciśnieniowy lub pulsacyjny – obydwa są wydajne i pozwalają na zraszanie roślin na większej powierzchni. Opryskiwacz ogrodowy naramienny i plecakowy to produkty polecane posiadaczom ogrodów przydomowych czy ogródków działkowych za miastem, które są dość duże. W tym dziale znajdziesz również przydatne akcesoria. Z pewnością przyda Ci się na przykład lanca opryskiwacza z rękojeścią czy pompka. Te produkty z pewnością zwiększą funkcjonalność urządzeń spryskujących. Nie zapomnieliśmy także o zestawach do naprawy akcesoriów ogrodowych.

Dlaczego w pielęgnacji ogrodu warto wykorzystać opryskiwacze?

Opryskiwacz do roślin to urządzenie, który posłuży Ci do dokładnej i skutecznej pielęgnacji przestrzeni przed domem. Będzie również przydatny w domu – dzięki niemu szybko wyczyścisz liście kwiatów doniczkowych. Pozbycia się kurzu wymagają draceny czy monstery – wszelkie zabrudzenia na nich nie tylko nieestetycznie wyglądają, lecz także utrudniają roślinom tak ważne dla ich wzrostu oddychanie. Przy pomocy opryskiwacza zadbasz o piękny wygląd kwiatów rosnących w ogrodzie, a także warzyw i owoców z przydomowych grządek.

Akcesorium pozwoli Ci w wygodny sposób zraszać rośliny, a dodatkowo rozprowadzić na ich powierzchni specjalne preparaty, które ochronią uprawy przed szkodnikami, na przykład mszycami czy ślimakami. Pojemny opryskiwacz ogrodowy pomoże Ci w zastosowaniu środka nawet w bardzo dużym ogrodzie. Forma plecaka sprawia, że jego użytkowanie nie będzie męczące ani niewygodne. Dzięki akcesorium z długą lancą unikniesz także wdychania niebezpiecznych dla zdrowia substancji.

Jak wybrać opryskiwacz dostosowany do potrzeb?

Tworzysz kolorowy ogród na balkonie? Przyda Ci się opryskiwacz ręczny o pojemności 0,5–1 litra. Przy jego pomocy pozbędziesz się zanieczyszczeń z kwiatów doniczkowych lub zastosujesz specjalny preparat przeciw insektom na balkonie. Taki niewielki opryskiwacz ręczny do roślin to także świetny sposób na porządki w domu – wlejesz do niego dowolną ciecz, która ułatwi usunięcie zabrudzeń z podłogi lub mebli. Jedna butelka to także duża oszczędność plastiku – umieścisz w niej potrzebny Ci w tej chwili produkt, a sam dozownik umyjesz po zakończeniu pracy.

Opryskiwacz o małej pojemności sprawdzi się też do dbania o rośliny doniczkowe, które zdobią dom. Przy jego pomocy wyczyścisz liście z kurzu – to bardzo potrzebny zabieg, ponieważ zalegający na liściach brud znacząco utrudnia wymianę gazową. Warstwa kurzu sprawia, że rośliny gorzej rosną, są bardziej narażone na choroby, a poza tym po prostu gorzej wyglądają. Mały model przyda Ci się podczas przecierania liści. Przy pomocy akcesorium zwilżysz bawełnianą szmatkę i wyczyścisz nią liście na przykład juki, draceny czy storczyków. W przypadku niektórych roślin przydatne jest również samo spryskiwanie liści – to metoda szczególnie polecana do uprawy bananowca.

Kiedy wybierasz ręczny opryskiwacz, zwróć uwagę na dodatkowe funkcjonalności. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest dobrze widoczna miarka. Ułatwi Ci ona korzystanie ze środków ochrony roślin, które trzeba wymieszać z wodą według zaleceń producenta. Zwróć też uwagę na regulowaną dyszę – dzięki niej dostosujesz intensywność strumienia do potrzeb. Oferujemy modele, w których możesz ustawić zarówno drobną mgiełkę, jak i prosty, silny strumień. Sprawdź również, czy opryskiwacz jest wyposażony w pierścień stabilizująco-amortyzujący. Jeśli tak, możesz używać przyrządu dnem do góry.

Jeśli potrzebujesz akcesorium do zraszania roślin w ogrodzie, zdecyduj się na nieco większy model, na przykład ciśnieniowy o pojemności 5 litrów. Dzięki dużej pojemności nie będzie konieczne częste dolewanie wody, co znacznie przyspieszy Twoją pracę. Zwróć uwagę na udogodnienia, które ułatwią pracę w ogrodzie. W naszym asortymencie znajdziesz modele, które mają szeroki otwór ułatwiający napełnianie i opróżnianie. Sprawdź też, czy do zestawu są dołączone różne dysze. Jeśli tak, nie będzie konieczne kompletowanie ich samodzielnie, a wszystkie akcesoria niezbędne do dbania o roślinność będziesz mieć pod ręką.

Jeśli Twój ogród jest naprawdę duży, zdecyduj się na opryskiwacz plecakowy – w naszym asortymencie znajdziesz modele o pojemności nawet 16 litrów. Nie obawiaj się ciężaru akcesorium, ponieważ jego waga rozkłada się, gdy założysz przyrząd na swoje plecy. Z kolei opryskiwacz plecakowy z długą lancą ma tę zaletę, że dotrzesz nim w trudno dostępne miejsca.

Elementy, w które jest wyposażony Twój opryskiwacz ogrodowy, uległy zniszczeniu? Dzięki naszej ofercie wymienisz je na nowe bez konieczności wyrzucania całego gadżetu. Oferowane przez nas akcesoria do opryskiwaczy to osłony herbicydowe, które pozwolą Ci skoncentrować oprysk na jednym obszarze. To sprawi, że pozostałe rośliny nie będą narażone na działanie preparatu, który może być dla nich szkodliwy. Montaż takiego akcesorium przebiega błyskawicznie i nie wymaga użycia żadnych narzędzi.

Oferujemy Ci także zestawy naprawcze z uszczelkami i olejkiem silikonowym. Dzięki nim usprawnisz działanie zniszczonego spryskiwacza, co pomoże Ci uniknąć wymiany ogrodowego gadżetu, a tym samym pozwoli zaoszczędzić pieniądze. Wśród dostępnych w naszej ofercie części zamiennych znajdziesz także dysze – posłużą do równomiernego rozprowadzania preparatów na uprawach.

Przygotowaliśmy dla Ciebie również części do opryskiwaczy plecakowych. Funkcjonalne gadżety pomogą Ci w zastosowaniu środków na insekty lub płynnych nawozów w trudno dostępnych miejscach. Oferowana przez nas lanca teleskopowa sprawi, że opryskiwacz plecakowy posłuży Ci do pracy na wysokościach – drabina nie będzie potrzebna do zraszania drzewa zaatakowanego przez szkodniki. Dzięki lancy unikniesz także bliskiego kontaktu z chemikaliami, których wdychanie mogłoby być dla Ciebie niebezpieczne.

Jeśli wybrana przez Ciebie lanca wciąż jest zbyt krótka, w naszym asortymencie znajdziesz przedłużający ją element. Dzięki niemu z łatwością dotrzesz do roślin uprawianych w trudno dostępnych miejscach, ale też zachowasz odpowiednią odległość od stosowanych chemikaliów. Montaż przedłużenia lancy nie sprawi Ci trudności. W naszym asortymencie znajdziesz zestawy dodatkowych dysz, które pozwolą Ci na jeszcze szybszą i dokładniejszą pracę w ogrodzie.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym spektrum produktów związanych z tą kategorią.