Strona główna

Strzałka w prawo

Elektryka i elektronika

Strzałka w prawo

Instalacje elektryczne

Strzałka w prawo

Bezpieczniki

Strzałka w prawo

Bezpieczniki

Bezpieczniki przydadzą Ci się w czasie tworzenia nowej instalacji elektrycznej w budowanym domu. Mogą też być stosowane w czasie rozbudowy sieci lub podciągnięciu elektryczności do nowego odbiornika.

Filtry

Bezpieczniki

Bezpieczniki przydadzą Ci się w czasie tworzenia nowej instalacji elektrycznej w budowanym domu. Mogą też być stosowane w czasie rozbudowy sieci lub podciągnięciu elektryczności do nowego odbiornika.

36 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Instalacje elektryczne

Wyświetlanie 24 z 36 produktów

Załaduj więcej

BEZPIECZEŃSTWO INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ

Wykańczanie lub remont pomieszczeń zazwyczaj związane są z potrzebą stworzenia instalacji elektrycznej. Żadna sieć elektryczna nie może się obejść bez odpowiedniego zabezpieczenia. Zgromadzone w tej kategorii bezpieczniki elektryczne są urządzeniami, które dbają o bezpieczeństwo sieci oraz odbiorników. Są odpowiedzialne za wyłączenie przepływu prądu w przypadku wystąpienia jego nadmiernego natężenia. Szeroki wybór urządzeń potrzebnych do stworzenia bezpiecznej sieci znajdziesz w tej kategorii.

WAŻNA ROLA BEZPIECZNIKÓW W SIECI ELEKTRYCZNEJ

Bezpieczniki przydadzą Ci się w czasie tworzenia nowej instalacji elektrycznej w budowanym domu. Mogą też być stosowane w czasie rozbudowy sieci lub podciągnięciu elektryczności do nowego odbiornika. Zgromadzone tu urządzenia wykorzystasz zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i magazynach czy piwnicach. Nie mogą się bez nich obejść drewniane budynki, które na skutek nieprawidłowości w przepływie prądu mogłyby doszczętnie spłonąć.

Bezpieczniki służą w domowej instalacji elektrycznej jako ochrona przed pożarem, który może powstać w wyniku zwarcia (czyli zetknięcia przewodu fazowego z przewodem zerowym w instalacji elektrycznej). Zapobiegają także nadmiernemu nagrzaniu instalacji spowodowanemu zbyt dużym natężeniu prądu. Stosując bezpiecznik nadprądowy w swojej instalacji masz pewność, że instalacja z tego powodu nie ulegnie uszkodzeniu.

Wszystkie urządzenia, które tutaj znajdziesz, charakteryzują się możliwością wielokrotnego użycia. Za pomocą manualnego włącznika będziesz mógł przywrócić przepływ prądu zaraz po usunięciu usterki. Unikniesz kłopotu z wymianą urządzenia, jak miało to miejsce w przypadku dawniej stosowanych bezpieczników topikowych lub przy bezpiecznikach szklanych.

WYBIERZ ODPOWIEDNI BEZPIECZNIK NADPRĄDOWY I RÓŻNICOWOPRĄDOWY

Zanim zdecydujesz się wybrać odpowiedni bezpiecznik, zastanów się, czego dokładnie potrzebujesz. Zwróć uwagę nie tylko na parametry techniczne, maksymalną średnicę przewodów, ale również na wielkość urządzenia. Sprawdź koniecznie, czy taki sprzęt łatwo i pewnie zamontujesz w swoim mieszkaniu, a przewody będą miały odpowiednią ilość miejsca. W przypadku tego typu urządzeń wygląd ma najmniejsze znaczenie, ponieważ przeważnie bezpieczniki zamykane są w specjalnej skrzynce.

Zgromadzone w tej kategorii bezpieczniki mogą być stosowane w różnych miejscach sieci i mieć odrębne przeznaczenie. Można wymienić dwa rodzaje bezpieczników w domowej instalacji. Pierwszy typ to bezpiecznik nadprądowy, zwany popularnie korkiem, który odpowiada za przerwanie przepływu prądu w czasie wystąpienia anomalii. Wyłącznik różnicowoprądowy zabezpiecza z kolei użytkowników przed porażeniem prądem.

Sięgając po te urządzenia, zwróć uwagę na ich parametry techniczne i dostosuj je do tworzonej przez siebie sieci. W naszej ofercie znajdziesz bezpieczniki automatyczne jednobiegunowe o amperażu 10 A oraz wyższym 25 A, a nawet 40 A. Napięcie znamionowe wynosi tutaj około 220/380 V, a zdolność wyłączenia – 1500 A. Wszystkie nasze bezpieczniki mają dwuletni okres gwarancji.

BEZPIECZNA SIEĆ BEZPIECZNY TY

Dla bezpieczeństwa sieci ważne jest także prawidłowe zamocowanie przewodów. Zwróć uwagę na to, czy urządzenie wyposażone jest w zaciski tulejkowe. To właśnie one ułatwiają montaż żyły w zacisku i gwarantują prawidłowe umiejscowienie jej wewnątrz urządzenia. Dla zapewnienia bezpieczeństwa podczas pracy z siecią pod napięciem zadbaj o to, aby zaciski wyposażone były również w specjalną ochronę przed przypadkowym dotknięciem.

W tej kategorii znajdziesz urządzenia, których budowa ułatwia obsługę sieci. Mogą być na przykład wyposażone w okienko na etykietę. W nim możesz umieścić karteczkę z informacją o tym, jaką część sieci obejmuje wskazany wyłącznik nadprądowy. Ciekawym rozwiązaniem są też kolorowe oznaczenia pozycji ON/OFF. Wyłączony bezpiecznik będzie ukazywał czerwone pole, dzięki czemu z łatwością uda nam się go rozróżnić od poprawnie działającego. Ten będzie ukazywał pole w kolorze zielonym.

Prawidłowe i bezpieczne działanie bezpieczników gwarantuje tylko odpowiedni materiał, z którego zostały stworzone. Wybierając wyłącznik nadprądowy, zwróć uwagę, aby obudowa wykonana była z tworzywa niepalnego i odpornego na temperaturę. Może być to także tworzywo samogasnące bezhalogenowe, wytrzymujące temperaturę niemal tysiąca stopni Celsjusza.

DODATKOWE URZĄDZENIA DO ZABEZPIECZENIA SIECI

W tej kategorii znajdziesz także dodatkowe urządzenia, które wpłyną na bezpieczne i wygodne użytkowanie sieci elektrycznej. Należą do nich przede wszystkim łączniki bezpiecznikowe używane głównie do ochrony kabli i przewodów. Do prawidłowego i bezpiecznego prowadzenia przewodów będą Ci potrzebne szyny prądowe. Z kolei w szynach montażowych możesz ciągnąć przewody w pomieszczeniach piwnicznych, przemysłowych czy magazynach.

Do stworzenia kompletnego układu bezpieczników przydadzą Ci się lampki sygnalizacyjne. W razie awarii prądu i wyłączenia oświetlenia pomogą Ci zlokalizować skrzynkę z bezpiecznikami. Przy rozbudowie sieci przydadzą Ci się także gniazda modułowe. Sięgnij po produkty z tej kategorii i zadbaj o bezpieczeństwo swojego dobytku oraz zdrowie najbliższych.