Systemy instalacyjne

Hydraulika, czyli instalacje wodno-kanalizacyjne, to bardzo istotny element systemów instalacyjnych. Dzięki prawidłowo zainstalowanej hydraulice woda jest doprowadzana do budynku, a także odprowadzana z niego.

FUNKCJONALNE I SZCZELNE SYSTEMY INSTALACYJNE

Podczas wykańczania mieszkania konieczne jest założenie rozmaitych instalacji. Są one niezbędne do dystrybucji gazu, wody, a także wody gorącej do grzejników w celu ogrzania mieszkania czy domu. W tym dziale zgromadziliśmy dla Ciebie różne rodzaje rur, dzięki którym możliwe będzie wykonanie takich systemów i dopasowanie ich do potrzeb domu. Znajdziesz w nim również inne niezbędne elementy takie jak złączki. Sprawdź naszą ofertę!

INSTALACJE NIEZBĘDNE W KAŻDYM BUDYNKU MIESZKALNYM

Instalacje wodne umożliwią Ci dostęp do bieżącej wody. Zakłada się je w domach mieszkalnych, budynkach użyteczności publicznej, a także halach przemysłowych, warsztatach i wielu innych miejscach. Instalacja hydrauliczna składa się z rur odprowadzających nieczystości. Dzięki temu zapewnia się skuteczny przepływ czystej i brudnej, a także gorącej oraz zimnej wody w każdym budynku, w którym jej potrzebujesz.

Systemy wodne najczęściej montowane są wewnątrz budynków. Jednak część rur może być także instalowana na zewnątrz. Dzięki temu zapewniają Ci dostęp do wody w różnych częściach ogrodu. Mogą także tworzyć system CO w budynku. Wszystko to sprowadza się do tworzenia systemu, w którym woda może płynąć bez żadnych przeszkód.

Podstawowa instalacja wodna składa się z elementów dwóch kategorii. Jedną z nich są rury do wody. To nimi przepływa ciepła lub zimna woda o różnej temperaturze i ciśnieniu. Do połączenia rur potrzebne są złączki do wody. Nie tylko łączą rury, ale też umożliwiają tworzenie bardziej skomplikowanych i rozgałęzionych systemów.

SYSTEMY WODNE STALOWE LUB Z TWORZYWA? WYBIERZ NAJLEPSZY DLA SIEBIE PRODUKT

Rury do instalacji wodnej mogą być stworzone z wielu materiałów. Najogólniej można podzielić je na produkty stalowe, miedziane lub z tworzywa sztucznego. Wszystkie ich rodzaje znajdziesz w ofercie sklepów Castorama. Bardzo ważne jest, by rodzaj materiału odpowiadał rodzajowi cieczy, która ma przez nie przepływać. Dla przykładu – stalowe i miedziane rury najlepiej sprawdzą się w przypadku gorącej wody, w tym systemów CO.

Oferta sklepów obejmuje także inny rodzaj produktów, bez którego nie istniałaby skuteczna hydraulika wodna. Złączki umożliwiają połączenie ze sobą nawet kilku rur wychodzących z tego samego źródła. Dzięki nim instalacja jest szczelna i dopasowana do kształtu oraz rozmiaru pomieszczeń w budynku. W asortymencie Castoramy znajdziesz złączki pasujące do rur. W ten sposób uzyskasz system szczelny, skuteczny i żywotny.

Spośród wielu dostępnych rodzajów produktów wybierz te, które najbardziej odpowiadają Twoim preferencjom. Różne długości i średnice rur zapewnią Ci sprawnie działający system wodny w budynku.

MIEDZIANE SYSTEMY INSTALACYJNE

Spośród przewodów potrzebnych do stworzenia instalacji dużą popularnością cieszą się rury miedziane – mają bowiem szerokie spectrum zastosowań, a dodatkowo ich montaż jest wyjątkowo prosty. Najczęściej miedziane rury używane są w instalacjach wodnych i grzewczych, choć z powodzeniem można je wykorzystać również w systemach gazowych, przeciwpożarowych instalacjach zraszających, kanalizacyjnych, wentylacyjnych oraz ściekowych.

Oprócz rur znajdziesz tu także wszelkiego rodzaju złączki – nyple, kolana, mufy, trójniki czy łuki. Zapewnią one szczelność połączeń i pozwolą poprowadzić instalację po mieszkaniu zgodnie z oczekiwaniami. Umożliwią także rozgałęzienie systemu wodnego. Dzięki temu zapewnisz sobie dostęp do bieżącej wody w wielu pomieszczeniach budynku – zarówno jednorodzinnym, jak i wielorodzinnym.

RURY PEX I OCYNKOWANE

Za pomocą rur PEX możesz stworzyć funkcjonalne instalacje przesyłające wodę – zarówno wodociągowe, jak i grzewcze. Modele tego typu dzięki swojej specyficznej, warstwowej budowie cechują się doskonałymi właściwościami wytrzymałościowymi oraz nadają się do instalacji ogrzewania podłogowego. Rury ocynkowane również służą dystrybucji cieczy – zabezpieczone warstwą ocynku są odporne na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, dlatego często stosowane są w zewnętrznych częściach systemów instalacyjnych.

RURY STALOWE – DO WODY I GAZU

Spośród rur stalowych można wyróżnić modele do dystrybucji wody oraz gazu – zastosowanie odpowiednich złączek stalowych, również dostępnych w naszej ofercie, zagwarantuje doskonałą szczelność systemu i bezpieczeństwo domowników. Rury stalowe wykazują znakomite właściwości wytrzymałościowe – trudno je uszkodzić, dlatego najlepiej sprawdzają się przy transporcie łatwopalnego gazu.

POZOSTAŁE MATERIAŁY SYSTEMÓW INSTALACYJNYCH

Przygotowaliśmy dla Ciebie także inne typy systemów instalacyjnych – znajdziesz tu elementy z CPCV przeznaczone do przesyłania wody zimnej, PE doceniane w szczególności podczas prac ogrodowych i tworzenia instalacji wodociągowych ułatwiających podlewanie oraz PPR nadające się do chłodniczych, grzewczych, technologicznych i przemysłowych instalacji zimnej i ciepłej wody. Sprawdź ofertę i wybierz potrzebne elementy instalacyjne. Każdy rodzaj produktu dostępny jest w wielu wariantach, co pozwoli Ci stworzyć rozbudowane instalacje wodne.