Ogród i otoczenie

Zadbany o każdej porze roku ogród jest wizytówką Twojej posesji. Prace ogrodowe będą przyjemnym sposobem na spędzenie czasu,

Popularne w kategorii

Wszystko dla Twojego ogrodu

Zadbany o każdej porze roku ogród jest wizytówką Twojej posesji. Prace ogrodowe będą przyjemnym sposobem na spędzenie czasu, jeśli w otoczeniu zieleni wspomożesz się narzędziami ogrodniczymi, a po ich odłożeniu odpoczniesz i zrelaksujesz się w otoczeniu najbliższych, zgromadzonych wokół grilla.

Wyposażenie ogrodu w wygodne meble ogrodowe, które będą sprzyjały relaksowi, sprawi że komfortowo wypoczniesz w zaciszu drzew i zieleni. Ozdoby do ogrodu będą zwieńczeniem aranżacji zielonej przestrzeni. Lampiony oświetlą, upiększą i nadadzą letnim wieczorom niesamowitego klimatu. Zapoznaj się z szerokim asortymentem produktów dostępnych w sklepach Castorama. Oto co przygotowaliśmy dla Twojego ogrodu.

ZADBAJ O BEZPIECZEŃSTWO NAJBLIŻSZYCH

Teren Twojej posesji należy zabezpieczyć przed wizytą intruzów i leśnych zwierząt – posłuży temu zastosowanie jednego z systemów ogrodzeniowych, na przykład panelowy, lub rozpięcie na słupkach siatek. Bezpieczeństwa Twojego dobytku strzec będzie również solidna brama garażowa.

Narzędzia ogrodowe mogą okazać się pomocne podczas montażu rozmaitych zabezpieczeń na Twojej posesji. Jeśli jednak nie chcesz decydować się na montaż ogrodzenia, a parcelę wolisz otoczyć żywopłotem, sekator lub nożyce do żywopłotu pozwolą Ci nadać roślinie pożądany kształt. Akcesoria ogrodowe ułatwią Ci utrzymanie schludnej i zadbanej przestrzeni. Rośliny estetycznie posadzone w doniczkach, przystrzyżony żywopłot, zgrabione rabaty – taki ogród z pewnością będzie zapierał dech w piersiach!

MAŁA ARCHITEKTURA I MEBLE OGRODOWE

Odpoczynek w ogrodzie będzie efektywny, jeśli uprzednio zadbasz o wydzielenie w nim miejsca na relaks – może być nim wyposażony w meble ogrodowe taras lub okolica otoczonego kamieniami oczka wodnego. Przed słońcem ochroni Cię parasol lub markiza, a poruszanie się po zmroku ułatwi oświetlenie ogrodowe. Czytelny podział ogrodu na strefy ułatwią płoty i pergole, a domki i wiaty będą schronieniem i zabezpieczeniem dla narzędzi, których używasz. Dekoracje ogrodowe pozwolą Ci upiększyć i zaaranżować przestrzeń tak, by jeszcze bardziej sprzyjała komfortowi wypoczywania.

JAK UŁATWIĆ PRACE W OGRODZIE? WYKORZYSTAJ NARZĘDZIA I MASZYNY OGRODNICZE

Wykorzystanie ręcznych narzędzi ogrodowych, wygodnego ubrania roboczego i maszyn ogrodniczych – kosiarki, aeratora, pilarki, kosy lub traktorka, jeśli posesja jest rozległa – przyspieszy prace wykonywane na Twoim terenie zielonym i zwiększy ilość czasu, jaki spędzisz z najbliższymi przyjaciółmi lub w gronie rodziny.

Maszyny ogrodnicze pozwolą Ci kompleksowo wykonać niezbędne prace, a precyzyjne ostrza pilarek, kosiarek czy kos sprawią, że trawa będzie przystrzyżona równo. Murawa będzie skoszona tuż przy ziemi, co wpłynie na jej schludny wygląd. Dodatkowo trawa nie będzie odrastała w zastraszająco szybkim tempie, a Ty będziesz mógł się cieszyć pięknem i funkcjonalnością swojego ogrodu.

JAKIE ROŚLINY I MATERIAŁY SIEWNE WYBRAĆ DO UPRAWY?

W zależności od typu ogrodu, jaki preferujesz, potrzebne Ci będą odmienne rośliny zewnętrzne, nasiona i cebule, aby nadać posesji taki wygląd, jaki zaplanowałeś. W ich uprawie pomocne będą preparaty do ochrony roślin, na przykład środki biobójcze, a także nawozy, ziemie, podłoża, ogrodnicze akcesoria, takie jak doniczki i osłonki.

Artykuły ogrodnicze pozwolą Ci na kompleksowe wykonanie prac. W ofercie sklepów Castorama znajdziesz wszystkie produkty, które od „A do Z” pomogą Ci zadbać o rośliny. Zwieńczeniem Twojej pracy będzie piękna oprawa kwiatów, czyli doniczki. Szeroki asortyment produktów dostępnych w sklepach Castorama z pewnością pozwoli Ci na dobranie artykułów pasujących do aranżacji Twojego ogrodu.

CO UŁATWI GROMADZENIE ODPADÓW I ICH SEGREGACJĘ?

Preparaty do kompostowania i kompostowniki są ułatwieniami dla osób zajmujących się ogrodem na co dzień i od święta. Aby dodatkowo ułatwić sobie dbałość o porządek terenu zielonego jesienią, warto wyposażyć się w pojemniki na odpady, które wypełnisz suchymi gałęziami, opadłymi liśćmi i zagrabioną trawą.

Jest to bardzo ekologiczna, a zarazem ekonomiczna opcja, bo materiałem, który powstanie w procesie rozkładu liści, gałęzi, czy trawy będziesz mógł użyć do nawożenia krzewów i rabat kwiatowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu rośliny będą odpowiednio odżywione, co przełoży się na ich nieskazitelny wygląd.

ZADBAJ O ŁATWE NAWADNIANIE!

Wybierając jeden z systemów nawadniających ze sterowaniem, zdejmujesz z siebie ciężar codziennego dbania o zasilenie Twoich okazów roślin w wodę. Mechanizm zatroszczy się o optymalny dopływ wody do roślin nawet w trudno dostępnych zakamarkach Twojej posesji. Wykorzystać też możesz zraszacze i pistolety, armaturę do węży ogrodowych, a także pracę pomp dostarczających wodę ze zbiorników. Warto też mieć pod ręką niewielką konewkę i spryskiwacz.

W sklepie Castorama znajdziesz najwyższej jakości sprzęt, który kompleksowo pozwoli ci zadbać o każdy fragment Twojego ogrodu. W jednym miejscu dostępne są zarówno narzędzia i maszyny ogrodnicze, jak i meble czy dekoracje do ogrodu! Kupując w Castoramie, masz pewność nie tylko co do wysokiej jakości produktów, ale także niskiej ceny!

Nasz sklep ogrodniczy jest doskonale wyposażony w różnego rodzaju asortyment. Z łatwością znajdziesz w nim zarówno narzędzia uniwersalne, jak i specjalistyczne.