Strona główna

Strzałka w prawo

Izolacja

Strzałka w prawo

Izolacja tarasów i balkonów

Strzałka w prawo

Izolacja tarasów i balkonów

Stoisz przed remontem balkonu bądź wykonaniem od podstaw tarasu? Zapoznaj się z ofertą produktów służących do ich izolacji, które będą Ci potrzebne zarówno podczas budowy nowej konstrukcji, jak i renowacji tej starej.

Filtry

Izolacja tarasów i balkonów

Stoisz przed remontem balkonu bądź wykonaniem od podstaw tarasu? Zapoznaj się z ofertą produktów służących do ich izolacji, które będą Ci potrzebne zarówno podczas budowy nowej konstrukcji, jak i renowacji tej starej.

7 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Izolacja

Wyświetlanie 7 z 7 produktów

Hydroizolacja balkonu to konieczność

Stoisz przed remontem balkonu bądź wykonaniem od podstaw tarasu? Zapoznaj się z ofertą produktów służących do ich izolacji, które będą Ci potrzebne zarówno podczas budowy nowej konstrukcji, jak i renowacji tej starej.

Produkty do izolacji tarasów i balkonów to najlepszy sposób na ochronę betonu przed uszkodzeniem. Z powodu zmiennego klimatu jest on narażony na skrajne temperatury. Na tym jednak nie koniec. Kolejnym zagrożeniem jest woda. Nieodpowiednia hydroizolacja balkonu sprawia, że woda przedostaje się przez wszelkie szczeliny i pęknięcia do wewnątrz. W zimie zamarza, rozsadzając strukturę betonu. To powoduje jego osłabienie, a w konsekwencji może doprowadzić do zawalenia się balkonu. Właśnie dlatego hydroizolacja balkonu jest tak ważna.

Powyższego problemu można uniknąć w prosty sposób. Wystarczy dobra hydroizolacja tarasu czy balkonu. Twoja przestrzeń do odpoczynku na świeżym powietrzu zyska wieloletnią trwałość, a płytki ceramiczne lub inna okładzina podłogowa na długo zachowają piękny wygląd.

Zabezpiecz swój taras oraz balkon odpowiednim produktem

W naszej ofercie znajdują się między innymi folie w płynie. To preparaty gotowe do użytku, które dobrze przylegają do większości podłoży, skutecznie chroniąc je przed nasiąkaniem wodą oraz pękaniem. Folia w płynie jest łatwa do zastosowania – guma na taras może być aplikowana wałkiem lub pędzlem. Po zakupie zapoznaj się ze wskazówkami producenta, który określa liczbę warstw, temperaturę pracy czy czas schnięcia.

Hydroizolacja płyty tarasowej czy balkonu może być też perfekcyjnie wykonana przy wykorzystaniu wysokoelastycznej izolacji podpłytkowej. Taka folia do tarasów i balkonów wyróżnia się świetną przyczepnością. Może zostać wykorzystana między innymi na tynku czy murze, a rozprowadzona pędzlem, wałkiem lub pacą. Doskonale sprawdzi się ona również w pomieszczeniach, w których występuje podwyższony poziom wilgoci, czyli w łazience albo kuchni.

Znajdziesz tu także specjalne izolacje przeciwwodne w postaci mas uszczelniających, które z powodzeniem sprawdzą się też w garażu czy w piwnicy. Wśród preparatów chroniących podłoże przed wodą dostępne są również środki do stosowania na ścianach zewnętrznych, na przykład piwnic, które dobrze zdadzą egzamin także w przypadku wykonywania hydroizolacji konstrukcji położonych bezpośrednio na gruncie.

Aby wykończyć posadzkę na tarasie lub balkonie, sięgnij natomiast po specjalny klej o właściwościach izolacyjnych. Dzięki niemu nie tylko przymocujesz płytki, lecz także uchronisz podłoże przed działaniem wody i zmiennych temperatur.

Hydroizolacja tarasu wymaga minimum dwóch warstw

Taras i balkon to w rzeczywistości element budowy, który najtrudniej wykonać. Nie jest to proste zadanie, jeśli chcesz zrobić to dobrze i zapewnić mu trwałość na lata.

Nie wystarczy samo betonowe podłoże, na które nakłada się klej, a później płytki lub inną powłokę wykończeniową. Jeśli beton ma przetrwać wiele lat, musisz go zabezpieczyć. Dobra izolacja tarasu składa się przynajmniej z dwóch warstw, ale nie zaszkodzi też trzecia. Jakie są i czym je stworzyć?

Główna izolacja balkonu lub tarasu kładziona jest bezpośrednio na warstwę betonu. Do jej wykonania wybierz izolację bitumiczną, która przyklei się bezpośrednio do podłoża. Jest to hydroizolacja tarasu, która ma za zadanie ochronę betonu w przypadku uszkodzenia drugiej warstwy. Bardzo ważne jest, żeby wyprowadzić ją aż na strefę cokołową ścian. Tylko wtedy wilgoć nie będzie skraplała się po murach i wnikała w szczeliny pozostawione w masie w rogach tarasu.

Zanim zajmiesz się drugą, zewnętrzną warstwą, połóż tak zwaną warstwę rozdzielającą (matę drenującą lub włókninę techniczną).

Skuteczna hydroizolacja balkonu wymaga drugiej warstwy, którą stosuje się tuż pod płytkami ceramicznymi. Możesz stworzyć ją z pomocą wielu produktów. Jednym z nich jest folia w płynie. Guma na taras ma kilka zalet – to przede wszystkim łatwość i szybkość kładzenia. Dzięki niej zdołasz także bez problemu wypełnić ewentualne szczeliny. Sama folia w płynie to o tyle skuteczna hydroizolacja tarasu, że z powodzeniem zastosujesz ją także w mniej wymagających pomieszczeniach. Podłogi i ściany łazienek oraz kuchni to również dobre miejsce dla jej zastosowania.

Jeśli wolisz bardziej klasyczne rozwiązania, zaprawa uszczelniająca może być dla Ciebie dobrą propozycją. Przede wszystkim możesz ją z łatwością nanieść na budynki o różnych kształtach. Masa uszczelniająca dobrze przyczepia się do różnego rodzaju podłoża i tworzy mocną warstwę dla pokrycia podłogi. Czym zaprawa uszczelniająca na taras różni się od folii w płynie? Ta druga jest bardziej elastyczna. Pierwsza natomiast szybko się wiąże i jest wyjątkowo odporna na wysokie mrozy. Wybierz zatem produkt odpowiedni do miejsca wykonania izolacji.

Na tym hydroizolacja balkonu mogłaby się zakończyć, ale możesz zadbać też o dodatkową ochronę dla swojego balkonu. Jest nią odpowiedni klej do mocowania płytek, który również ma właściwości hydroizolacyjne. Dzięki niemu nie tylko skutecznie przymocujesz płytki, ale też unikniesz przedostawania się wilgoci. Zapomnisz także o kruszącym się po zimie kleju.

Izolacja tarasu wyłożonego drewnianą okładziną

Co w przypadku, gdy marzysz o na przykład drewnianym pokryciu tarasu? Izolacja pod deski tarasowe zapewnia coś więcej niż jedynie ochronę przed wodą. Produkt powinien zawierać polimery odporne na promieniowanie UV, które szkodzi drewnianej podłodze.

Taka izolacja balkonu czy tarasu sprawi, że przestrzeń do relaksu na długo zachowa estetyczny wygląd. Bardzo często sięga się po folię w płynie. To popularne rozwiązanie, ale niekoniecznie najlepsze. Zamiast ryzykować, wybierz produkt dedykowany do desek tarasowych. Dzięki temu Twój taras nie zniszczy się nawet po kilku lub kilkunastu sezonach.

Hydroizolacja tarasu przeznaczona pod deski to produkt, który szybko uzyskuje odporność na deszcz. Nie musisz się więc obawiać, że niespodziewane opady zniszczą Twoją pracę. Taka izolacja balkonu lub tarasu jest łatwa do aplikowania – wystarczy, że wykorzystasz pędzel, pacę lub natrysk. Zyskasz skuteczną ochronę desek drewnianych lub kompozytowych przed wodą.