Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Piły

Strzałka w prawo

Piły

Specjalnie dla Ciebie w Castoramie przygotowaliśmy szeroką ofertę przenośnych elektronarzędzi, w tym pił. Proponowane przez nas urządzenia mogą znaleźć zastosowanie w trakcie prac remontowych oraz konserwacyjnych – zarówno w domu, jak i na terenie posesji.

Filtry

Piły

Specjalnie dla Ciebie w Castoramie przygotowaliśmy szeroką ofertę przenośnych elektronarzędzi, w tym pił. Proponowane przez nas urządzenia mogą znaleźć zastosowanie w trakcie prac remontowych oraz konserwacyjnych – zarówno w domu, jak i na terenie posesji.

Liczba zębów na cal

88 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Narzędzia do cięcia i obróbki

Wyświetlanie 24 z 88 produktów

Załaduj więcej

Mocne i praktyczne piły ręczne o różnym przeznaczeniu

Piła ręczna to jedno z podstawowych narzędzi w warsztacie stolarza i przydomowych składach narzędziowych. Urządzenia te mają różne przeznaczenie, ale łączy je jedna podstawowa cecha – służą do cięcia różnych surowców. Wystarczy dobrać odpowiednie ostrze, aby uzyskać piłę przeznaczoną do konkretnych zadań. Za jej pomocą potniesz nie tylko drzewo, ale też szkło, metal, cegłę i inne materiały.

Piła ręczna w naszej ofercie – dobierz odpowiednie narzędzie dla siebie!

Jeśli szukasz profesjonalnych narzędzi tnących różne powierzchnie, w naszym asortymencie znajdziesz szeroki ich wybór. Produkty z naszej oferty sprzedażowej mogą sprawiać wrażenie bardzo do siebie podobnych, ale tak naprawdę różnią się w licznych, mniejszych i większych, detalach.

Piła ręczna może mieć zęby o różnej wielkości - dobierz odpowiedni ich rozmiar w zależności od Twoich potrzeb. Ich rozstaw też ma istotne znaczenie. Kolejna cecha, na którą trzeba zwrócić uwagę, to kształt ostrza (brzeszczotu). Ważny jest także uchwyt.

Bardzo popularna piła ręczna do drewna w naszej ofercie występuje w kilku odmianach. To, jaką wybierzesz, zależy od rodzaju planowanych prac oraz Twoich preferencji. Jedna piła nada się do cięcia drewna grubego, a inna do cienkich desek czy gałęzi. Jeśli natomiast masz zamiar wykorzystywać urządzenie do różnych prac przydomowych, wybierz piłę uniwersalną. Piła ręczna do drewna pojawia się w naszej ofercie w bardzo dużym wyborze, dlatego bez problemu dobierzesz odpowiednią.

Oprócz produktów przeznaczonych do drewna oferujemy też szereg innych, równie przydatnych w gospodarstwie domowym. Może to być piła do cięcia metalu, która także pojawia się w wielu ciekawych wariantach. Ponadto możesz wybierać wśród pił do PCV i innych materiałów budowlanych.

Osobne miejsce w ofercie zajmują różnego rodzaju brzeszczoty. Nie brakuje też skrzynek uciosowych, tzw. przyrżni, które ułatwiają wykonanie precyzyjnego cięcia. Dzięki nim przycinanie elementów drewnianych pod określonym kątem (stałym bądź regulowanym) nie sprawi Ci żadnego problemu.

Piła do drewna – do mniejszych i większych prac stolarskich

Praca w gospodarstwie przydomowym najczęściej nie wymaga posiadania bardzo zaawansowanych narzędzi. Czasami jednak przydają się większe i masywniejsze urządzenia, za których pomocą można dokładnie przeciąć grube deski. Co więcej, piła do drewna może wyciąć w desce różne otwory i kształty.

Jeśli nie znasz dokładnie rodzajów pił służących do tego typu prac, zajrzyj do naszej oferty. Znajduje się w niej m.in. tradycyjna piła do drewna, tzw. płatnica. Ma ona szerokie ostrze, dlatego nadaje się do cięcia materiału o większej średnicy i grubości. Charakteryzuje się też dłuższym brzeszczotem, dzięki czemu szybciej przetniesz drewno. Taka piła umożliwia wykonywanie obszerniejszych ruchów i właśnie to wpływa na wydajność pracy. Jeśli zęby na brzeszczocie umieszczone są naprzemiennie z rozchylonymi zębami, taka piła służy do cięć wzdłużnych. Jeśli jednak szukasz narzędzia do wykonywania cięć poprzecznych, przyda Ci się piła do drewna z drobnymi zębami.

Charakterystyczny wygląd brzeszczotu ma także piła do drewna, którą określa się popularnie mianem otwornicy. Za jej pomocą wytniesz otwory i okienka m.in. w powierzchniach drewnianych. Jest to możliwe dzięki stożkowym ząbkom i spiczastemu brzeszczotowi. Bez problemu wykonasz cięcia po zakrzywionej linii lub okręgu. Z takim urządzeniem praca w trudno dostępnych miejscach staje się o wiele prostsza.

Piła do cięcia metalu - wybierz odpowiednie kształty i rozmiary

Za pomocą piły przecina się często także powierzchnie metalowe. Nawet w małym gospodarstwie takie prace są dość powszechne. Jeśli szukasz podobnego sprzętu, zajrzyj do naszej oferty, aby wybrać odpowiednie profesjonalne narzędzia. Piła do cięcia metalu wykonana na bazie bardzo trwałych materiałów pomoże Ci zrealizować każde zadanie precyzyjnie i szybko.

Jeśli szukasz sprzętu do cięcia metalu w trudno dostępnych miejscach, najlepsza będzie piłka do metalu ramkowa. Jest to produkt niewielki, co przekłada się na jego bezproblemowe użytkowanie i przenoszenie. Co więcej, jedna piła do cięcia metalu może być uniwersalnym narzędziem, za którego pomocą dotniesz również drzewo. Wystarczy wymienić ostrze, aby wykonać inną pracę. Tego typu piła ramkowa przeznaczona jest do cięcia drewna ciężkiego, ponieważ taka praca wiąże się ze znacznym obciążeniem.

Kolejnym często kupowanym narzędziem jest piłka do metalu włosowa (włośnicowa). Posłuży Ci ona także do precyzyjnego cięcia powierzchni szklanych. Charakteryzuje się cieńszym brzeszczotem i często wyposażona jest we wzmocnienia. Najczęściej wykorzystują to narzędzie artyści-stolarze, ale znajduje ono także swoje miejsce w wielu przydomowych warsztatach. Jeśli chcesz wyciąć wyszukane kształty, taka piłka do metalu sprawdzi się wręcz idealnie. Wszelkie zadania sprawnie wykonasz dzięki specjalnej konstrukcji narzędzia. Ostrze przymocowane jest do ramki za pomocą specjalnych uchwytów, co wpływa na osiągnięcie odpowiedniego natężenia ciętej powierzchni.

Profesjonalne piły do cięcia innych surowców budowlanych

W naszej ofercie znajdziesz też specjalistyczne piły do cięcia płyt gipsowo-kartonowych. Urządzenia te mają wąski brzeszczot i drobne ząbki, aby za ich pomocą można było precyzyjnie dociąć płytę. Taka piła dzięki odpowiedniej konstrukcji ostrza nie poszarpie krawędzi ciętego materiału.

Kolejna piła ręczna w naszej ofercie to ta, dzięki której przetniesz różne materiały budowlane, np. cegłę. Szerokie i długie stalowe zęby osadzone na szerokim brzeszczocie umożliwiają dokładne docięcie twardych surowców. W naszej ofercie znajdziesz ponadto piły do cięcia innych materiałów. Za ich pomocą szybko i skutecznie dotniesz na przykład bloczki betonowe czy płyty PCV.

Dobrej jakości ergonomiczny uchwyt

Piła powinna mieć nie tylko solidne ostrze, ale też dobrze wyprofilowany uchwyt. Większość naszych produktów wyposażona jest w rękojeść opatrzoną powłoką antypoślizgową. Takie rozwiązanie ułatwia pracę i czyni ją bardziej bezpieczną. Urządzenie nie wypadnie Ci nawet ze spoconej dłoni, a Ty wykonasz pracę precyzyjniej i szybciej.

Inne akcesoria dostępne w naszej ofercie

Piła ręczna do cięcia ma zazwyczaj wymienne brzeszczoty. Jeden produkt możesz więc zostać zastosowany do wykonywania różnego rodzaju prac budowlanych czy stolarskich. Takie rozwiązania są niezwykle ekonomiczne i ułatwiają codzienną pracę w warsztacie.

Oprócz brzeszczotów o różnych wymiarach i kształtach znajdziesz też u nas prowadnice i ograniczniki. Dzięki nim wykonasz precyzyjne cięcia pod różnymi kątami. Równie pomocne są przyrżnie, czyli skrzynki ociosowe, które pomogą Ci równo i bezpiecznie dociąć konkretne materiały. Warto więc zainwestować w dodatkowe akcesoria, dzięki którym praca przebiega płynniej i jest efektywniejsza. W naszej ofercie skompletujesz podręczny zestaw majsterkowicza, zarówno ten dla amatora, jak i dla profesjonalisty.