icon
10.03 niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
10.03 niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Strona główna

Strzałka w prawo

Oświetlenie

Strzałka w prawo

Oświetlenie wewnętrzne

Strzałka w prawo

Taśmy LED

Strzałka w prawo

Taśmy LED

Taśmy LED to świetne rozwiązanie dla osób, które szukają prostego sposobu na oświetlenie swojego domu, mieszkania czy biura. Taśmy LED to produkty świecące, które mają wiele zastosowań i są bardzo uniwersalne. Mogą być stosowane do oświetlenia szafek, schodów, komód, półek czy mebli

Filtry

Taśmy LED

Taśmy LED to świetne rozwiązanie dla osób, które szukają prostego sposobu na oświetlenie swojego domu, mieszkania czy biura. Taśmy LED to produkty świecące, które mają wiele zastosowań i są bardzo uniwersalne. Mogą być stosowane do oświetlenia szafek, schodów, komód, półek czy mebli

96 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Oświetlenie wewnętrzne

Wyświetlanie 24 z 96 produktów

Załaduj więcej


Poznaj taśmy LED

Niewielkie zużycie energii oraz łatwość montażu sprawiają, że taśma LED jest obecnie jednym z ciekawszych i popularniejszych rozwiązań z zakresu oświetlenia. Może być stosowana zarówno do podświetlania całych wnętrz, jak i przygotowania wystroju konkretnych miejsc – blatów kuchennych czy powierzchni roboczych. Pasek LED sprawdzi się też przy dekoracjach, na przykład do stworzenia estetycznego podświetlenia witryn.

Oferowane w sprzedaży taśmy LED zazwyczaj mają wszystkie elementy niezbędne do ich montażu. Giętkie taśmy można zamocować zwykłą taśmą montażową, co sprawia, że całe przedsięwzięcie jest nie tylko łatwe w realizacji, ale również bardzo korzystne finansowo. Możesz zakupić oświetlenie LED w długości od kilku centymetrów do nawet pięciu metrów!

Taśma LED i jej zastosowanie

Najprościej rzecz ujmując, taśmy LED przygotowane zostały po to, aby umożliwić oświetlenie tych miejsc, które nie mogą być oświetlone przez tradycyjne żarówki i lampy. Oczywiście zdarza się, że taśmy są po prostu jedną z alternatyw – jednak często wygrywają z uwagi na niewielki rozmiar, możliwość praktycznie niewidocznego montażu oraz energooszczędność. To wszystko sprawia, że listwa LED to rozwiązanie przeznaczone do właściwie każdego miejsca w domu czy biurze.

Taśmy LED mogą być stosowane do dwóch rodzajów podświetleń: użytkowego albo dekoracyjnego. Niekiedy łączą w sobie obie te cechy, na przykład w przypadku oświetlenia podsufitowego w pokoju. Dzięki dostępności modeli w pełnej gamie barw oraz różnych temperaturach bieli możesz używać taśm w dowolnym miejscu i w takiej aranżacji, na której Ci zależy. Pamiętaj tylko, że do przestrzeni intensywnie użytkowanych, gdzie ważne jest jasne światło, lepiej sprawdzi się pasek LED z diodami w odcieniu zimnej bieli niż w wersjach kolorowych.

Taśma z diodami LED to doskonałe rozwiązanie również do nietypowych aranżacji. Świetnie sprawdzi się zamiast standardowej lampy na przykład nad blatem, na którym dziecko odrabia lekcje. To dobry wybór, gdy brakuje przestrzeni na ustawianie kolejnych akcesoriów. Tego rodzaju taśma będzie też dobrym rozwiązaniem na przykład wokół luster w łazience. Pamiętaj, żeby wybrać odpowiednią barwę, która naturalnie oświetli skórę, co ułatwi nakładanie makijażu.

Taśmy LED – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Na początek pamiętaj, że jeśli chodzi o taśmy LED, moc ich działania nie jest najważniejsza. W przypadku tradycyjnych żarówek to właśnie moc wyrażana w watach decydowała o tym, czy światło będzie jasne, czy niekoniecznie. To, jaką jasność będzie oferować oświetlenie LED, można określić poprzez analizę ilości lumeny. To przy pomocy tej jednostki określa się strumień świetlny. Im ten parametr jest wyższy, tym jaśniejsze są diody. Z kolei duża moc wyrażona w watach może oznaczać, że taśma po prostu jest mniej energooszczędna.

Długość taśmy LED również jest tym parametrem, na który warto zwrócić uwagę. Zazwyczaj przyjmuje się, że pojedyncza taśma podłączona do jednego zasilacza nie powinna być dłuższa niż pięć metrów. W przeciwnym razie może okazać się, że diody położone najdalej od źródła zasilania świecą po prostu słabiej niż te usytuowane bliżej. Warto jednak zwrócić uwagę również na moc samego zasilacza. Powinna być dobrana do liczby obsługiwanych diod.

Kolejnym ważnym aspektem jest częstotliwość ułożenia diod na taśmie. Pasek LED jest produktem dostępnym w kilku znormalizowanych wersjach. Im więcej diod leży na jednej taśmie, tym wyraźniejsze światło będzie ona oferować. Co więcej, może być ono również jaśniejsze o światła, które zapewnia listwa LED o mniejszym zagęszczeniu diod, za to z większą ilością lumenów.

Warto przeanalizować również to, gdzie położona ma być dana taśma LED. W przypadku instalacji, które są zaplanowane do montażu na przykład w łazienkach czy kuchniach, wybrana listwa LED powinna mieć odpowiedni stopień ochrony, przynajmniej IP54. Dzięki temu jest lepiej chroniona przed wilgocią obecną, a większy stopień ochrony może sprawić, że oświetleniu będą niestraszne także zachlapania. To parametr, który jest istotny dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników danej przestrzeni.

Na koniec zwróć też uwagę na to, jakie efekty ma oferować taśma LED. Zazwyczaj dostępne są taśmy z diodami o różnej wartości strumienia świetlnego, a także stopniowanym parametrze ciepła/zimna. To jednak nie wszystko, bo oświetlenie LED w wersji RGB oferuje przynajmniej kilka kolorów diod! Mogą być one ustawiane automatycznie albo za pomocą pilota na podczerwień czy podobnych czujników.

W przestrzeni zamkniętej – szczególnie w przypadku, gdy taśma LED ma wiele diod – ważny jest odpowiedni montaż. Pamiętaj o tym, gdy będziesz mocował taśmę na przykład na spodzie półek albo pod szafkami, a nad blatem kuchennym. Diody LED w tej formie będą generowały ciepło, które może stać się zagrożeniem dla użytkowników danej przestrzeni. Można tego uniknąć, ale należy stosować się do zasad montażu na przykład poprzez użycie aluminiowych profili, które odprowadzą ciepło wprost z instalacji.