Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Architektura ogrodowa

Strzałka w prawo

Taras i balkon

Strzałka w prawo

Taras i balkon

Tarasy to niezwykle popularne rozwiązanie na działkach i w ogrodach. Są one świetnym miejscem na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi, a także na relaks w otoczeniu zieleni i świeżego powietrza. Jednak aby tarasy spełniały swoją rolę, muszą być odpowiednio zaprojektowane i wykonane.

Filtry

Taras i balkon

Tarasy to niezwykle popularne rozwiązanie na działkach i w ogrodach. Są one świetnym miejscem na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi, a także na relaks w otoczeniu zieleni i świeżego powietrza. Jednak aby tarasy spełniały swoją rolę, muszą być odpowiednio zaprojektowane i wykonane.

136 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Architektura ogrodowa

Wyświetlanie 24 z 136 produktów

Załaduj więcej

Planujesz budowę tarasu? Skompletuj potrzebne materiały!

Tarasy ogrodowe to miejsca, które są przedłużeniem salonu. Natomiast łącznikiem tych dwóch przestrzeni jest ogród. To tam można się w pełni zrelaksować w otoczeniu natury, wypić poranną kawę, prowadzić rozmowy z bliskimi i w końcu spokojnie popracować. Szczególnie latem takie miejsce jest mocno doceniane, bo w tym czasie więcej i chętniej przebywa się na świeżym powietrzu.

Taras to przede wszystkim konstrukcja, na której możesz ustawiać meble. Do jej stworzenia natomiast potrzebujesz szeregu produktów i akcesoriów. Wytrzymałe deski, funkcjonalne podesty i praktyczne akcesoria posłużą do wykonania miejsca, w którym chętnie będziesz odpoczywał. Z jednej strony taras zapewni Ci możliwość przebywania na świeżym powietrzu. Z drugiej pozwoli Ci odpoczywać na świeżym powietrzu niezależnie od pogody na zewnątrz, ochroni także trawę w ogrodzie przed wydeptaniem.

Produkty z tej kategorii wykorzystasz do budowy posadzki i zadaszenia tarasu. To jednak nie wszystko. Oprócz stricte technicznych kwestii liczą się też te, które odnoszą się do umeblowania i udekorowania wnętrza. Chodzi tu o różnego rodzaju leżanki, huśtawki, fotele podwieszane i inne meble ogrodowe. Dopasuj je pod względem kolorystycznym i stylistycznym, aby korzystanie ze strefy relaksu sprawiało Ci mnóstwo przyjemności.

Wszystkie niezbędne elementy, z których zbudujesz taras!

Od czego zacząć budowanie i aranżowanie przytulnego tarasu? Wystarczy stworzyć mocną i estetyczną konstrukcję, którą wypełnią wygodne meble, roślinność i oryginalne dekoracje. Jeśli chcesz podjąć się stworzenia takiej przestrzeni, skompletuj zestaw niezbędnych materiałów, które Ci w tym pomogą. W naszej ofercie znajdziesz wszystko to, czego będziesz potrzebować, aby wykonać solidny podest tarasowy i ogólny szkielet konstrukcyjny.

Jeśli planujesz budowę tarasu, to zapewne masz już jakiś plan jego wizualizacji. Drugim ważnym krokiem jest wybór odpowiednich materiałów konstrukcyjnych, takich jak podest tarasowy. Znajdziesz u nas mnóstwo elementów wykończeniowych, dlatego drobiazgowo dobierzesz je do wykonania planowanej konstrukcji. Taras powinien być zbudowany z solidnych materiałów, aby później nie spotkały Cię żadne trudności eksploatacyjne.

Ważne miejsce w ofercie zajmuje deska tarasowa. Możesz wybrać deski zrobione z eleganckiego i trwałego kompozytu albo zwykłe deski drewniane. Wybór jednych i drugich jest niezwykle zróżnicowany pod względem wymiarów. Bez problemu dopasujesz je więc do swojego projektu. Oprócz desek znajdziesz też mocne legary, które posłużą za solidne podparcie. Z ich pomocą stworzysz równy i solidny podest tarasowy.

Jeżeli jednak zamiast układania desek wolisz gotowe konstrukcje, w naszej ofercie znajdziesz również spory wybór takich elementów. Tarasy ogrodowe wyglądają równie estetycznie, jeśli zbudowane są z materiałów drewnopodobnych. Panele kompozytowe na taras są odporne na działanie czynników atmosferycznych i na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli zostanie dobrze zamontowany, na pewno posłuży Ci przez długie lata bez konieczności remontu. Wybierz jedno z wielu dostępnych rozwiązań rozmiarowych i kolorystycznych, aby stworzyć spójną i trwałą kompozycję.

Akcesoria do montażu dostępne w naszej ofercie pozwolą Ci nie tylko na sprawną budowę. Zapewnią także wykonanie trwałej konstrukcji, która przetrwa wiele lat. Na pewno znajdziesz produkty, z których wykonasz swój wymarzony taras.

Trwałe i funkcjonalne deski tarasowe

Deska tarasowa drewniana wygląda niezwykle estetycznie. Każda z nich ma inny układ słoi i niepowtarzalne znamiona, np. drzazgi, ciemniejsze punkty itd. Jeśli na swojej posesji chcesz zaprowadzić naturalny styl, wybierz właśnie takie deski tarasowe. Zanim jednak je zamontujesz, pamiętaj, że elementy wykonane z drewna muszą być dobrze zaimpregnowane. Możesz stosować różne środki ochronne przed rozpoczęciem każdego letniego sezonu. W ten sposób deski tarasowe bardzo długo zachowają się w idealnym stanie.

Świerkowe lub modrzewiowe deski na podest tarasowy wyglądają bardzo elegancko i naturalnie. Są grubsze i mają na krawędziach wyżłobione rowki, dzięki którym łączenie ich ze sobą nie sprawi Ci żadnego problemu.

Ciekawą i modną alternatywę stanowią deski wykonane z trwałego kompozytu. Na pewno nie odkształcają się one na skutek zawilgocenia czy pod wpływem działania promieni słonecznych. Materiał zrobiony na bazie pulpy ryżowej, polietylenu i żywicy świetne imituje drewno. Dlatego też, jeśli nie chcesz poświęcać czasu na impregnację drewna, wybierz deski tarasowe z tworzywa sztucznego.

Gotowe podesty tarasowe drewniane czy kompozytowe?

Oprócz różnego rodzaju desek masz do wyboru także inne materiały na eleganckie i solidne wykończenie tarasu. Wybierz jeden z wielu dostępnych wzorów na podest tarasowy i ciesz się szybkim montażem oraz ciekawym efektem. Ułożenie stylowej posadzki zajmie Ci niewiele czasu i jest przede wszystkim prostsze niż układanie pojedynczych desek. Gotowa forma i różnorodność w zakresie wymiarów elementów – te dwie zalety świadczą o sporej atrakcyjności tego typu rozwiązań.

W przypadku podestów wykończenie tarasu może przyjmować też różny charakter – naturalny bądź kompozytowy. W pierwszym przypadku zyskujesz szereg ciekawych pomysłów na aranżację Twojego tarasu. System kliku ułatwi Ci pracę, którą wykonasz intuicyjnie i bez większego wysiłku. Taka opcja jest nieco tańsza niż deska tarasowa drewniana. Jeśli zależy Ci na tym, aby nie uszczuplić zanadto portfela, zdecyduj się na nią.

Oczywiście nie brakuje też w naszej ofercie podestów drewnianych na taras, wykonanych z drewna sosnowego, akacjowego czy modrzewiowego. Drewno jest materiałem bardzo szlachetnym, dającym wiele ciepła i przytulności. Charakteryzuje się też unikatowym rysunkiem słoi i zestawem innych cech właściwych takim surowcom. Jeśli masz czas na impregnowanie desek, wtedy takie wykończenie tarasu na pewno spełni Twoje oczekiwania aranżacyjne.

Kolejnym pomysłem na posadzkę tarasową jest podest kamienny. Jego powierzchnia wygląda niezwykle ciekawie i estetycznie. Pokryta jest naturalnym kamieniem wapiennym. Tego typu podesty na tarasy ogrodowe dostępne są w różnych kolorach, np. w beżu czy graficie. Łatwo się je docina, montuje i utrzymuje w czystości.

Potrzebne akcesoria montażowe

W ofercie sklepu znajdziesz nie tylko deski tarasowe i gotowe podesty, ale też szereg innych elementów konstrukcyjnych. Wśród nich znajdują się np. produkty, za których pomocą połączysz i wypoziomujesz poszczególne fragmenty posadzki. Dzięki nim taras będzie stabilny, trwały, a jego stylistyka przyjemna dla oka. Oferujemy szereg różnych drobnych zestawów montażowych, które pomogą Ci osiągnąć zamierzony efekt.

Bardzo ważny element montażowy stanowią wspomniane wyżej legary. Niezastąpione są również kantówki, które służą do kształtowania konstrukcji wedle uznania. Za jej pomocą stworzysz ciekawe aranżacje. Kolejne elementy montażowe z naszej oferty to podkładki dystansowe. Służą do budowania podniesionych tarasów z drenażowym systemem odprowadzania wody.

Warto też zdecydować się na zakup całych zestawów montażowych. W ich skład wchodzą różne drobne elementy stalowe, np. zaślepki, zaciski, śruby końcowe i początkowe oraz elementy dystansowe. Dzięki tym elementom montaż desek tarasowych stanie się o wiele szybszy i przyjemniejszy.

Oprócz wyżej wymienionych elementów w naszej ofercie znajdziesz również paski samoprzylepne, klucze do demontażu desek kompozytowych, profile najazdowe, łączniki, kratki trawnikowe i stopki pod taras wspierające legary.

Nawet najbardziej elegancka i nietuzinkowa konstrukcja posadzkowa wymaga odpowiedniej aranżacji. W ofercie naszego sklepu znajdziesz wszystkie niezbędne elementy wyposażenia wnętrza tarasowego. Dzięki nim bez dużego wysiłku stworzysz przytulny i komfortowy taras, który będzie Ci służył przez długie lata.