Strona główna

Strzałka w prawo

Dekoracja ścian

Strzałka w prawo

Płytki gipsowe

Strzałka w prawo

Płytki gipsowe

W kategorii płytki gipsowe na ścianę znajdziesz produkty, których potrzebujesz do niebanalnego zaaranżowania pomieszczeń. Dostępne są płytki gipsowe na ścianę imitujące naturalny kamień oraz cegłę.

Filtry

Płytki gipsowe

W kategorii płytki gipsowe na ścianę znajdziesz produkty, których potrzebujesz do niebanalnego zaaranżowania pomieszczeń. Dostępne są płytki gipsowe na ścianę imitujące naturalny kamień oraz cegłę.

16 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Dekoracja ścian

Wyświetlanie 16 z 16 produktów

Płytki gipsowe na ścianę – niebanalne wykończenie i duża funkcjonalność

Szukasz ciekawego i modnego sposobu na wykończenie ścian w swoim domu? W kategorii płytki gipsowe na ścianę znajdziesz produkty, których potrzebujesz do niebanalnego zaaranżowania pomieszczeń. Dostępne są płytki gipsowe na ścianę imitujące naturalny kamień oraz cegłę. Zapraszamy do zapoznania się ofertą sklepu.

Znajdziesz u nas płytki gipsowe na ścianę w różnych kolorach, rozmiarach wzorach i kształtach, które posłużą do dekoracji nie tylko ścian, ale także kominków czy filarów. Dzięki nim zaakcentujesz wybrane elementy konstrukcyjne wewnątrz Twojego domu. Uzupełnieniem płytek ściennych są elementy narożne, które pomogą Ci w estetycznym wykończeniu brzegów ścian.

Castorama oferuje bogaty wybór płytek gipsowych znanych marek, np. Stegu czy Colours, które pozwolą Ci urządzić wnętrza w przytulny i nowoczesny sposób, a jednocześnie zyskać trwałe wykończenie. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz płytki gipsowe na ścianę imitujące kamień lub cegłę w rozmiarach i kolorze, które będą najbardziej właściwe dla Twoich pomieszczeń.

Oferowane przez nas płytki gipsowe doskonale imitują wiele innych materiałów. Mogą wyglądem przypominać cegłę, naturalny kamień, a także inne materiały stosowane w starym i nowym budownictwie.

Gipsowe płytki na ścianę, w zależności od producenta, mogą mieć różną grubość. Cieńsze płytki nie będą zajmowały niezbędnej przestrzeni w pomieszczeniu. Wykazują jednak nieco mniejszą trwałość, dlatego też ich montaż wymaga większej ostrożności.

Wśród dostępnych modeli znajdziesz płytki gipsowe na ścianę o specjalnej konstrukcji, która imituje fugę lub też modele jej pozbawione. Te drugie powinieneś układać tak, aby stworzyć pomiędzy krawędziami płyt gipsowych wolną przestrzeń.

Do czego wykorzystasz płytki gipsowe?

Umiejętna aranżacja wnętrz umożliwia wydzielenie w mieszkaniu różnych stref nawet w jednym pomieszczeniu. Tradycyjnie są one wydzielone ścianami działowymi. Jednak, aby powiększyć pomieszczenia zgodnie z nowoczesnymi trendami, takie ścianki są usuwane z domów. Aby zaznaczyć granicę pomiędzy strefami o odmiennym przeznaczeniu użytkowym, stosuje się różne materiały wykańczające.

Do wyznaczenia takiej granicy możesz użyć prezentowanych w tym dziale płytek gipsowych. Strefę wypoczynkową od gabinetu czy jadalni wydzielisz, jeśli ułożysz na ścianie płytki gipsowe dekoracyjne. Miejsce, w którym płytki przechodzą w ścianę pomalowaną farbą czy pokrytą tapetą, stanie się umowną granicą pomiędzy obiema strefami.

Zastosowanie płytek imitujących cegłę czy kamień w przestronnych pomieszczeniach nadaje im elegancji i niepowtarzalnego charakteru. W mniejszych pokojach lepszym rozwiązaniem będzie ułożenie płytek w pionowym lub poziomym pasie. Doskonale będą także wyglądały przy kominku, na półściance czy filarze.

Płytki gipsowe na ścianę imitujące cegłę będą doskonale wyglądały zarówno w salonie, łazience, kuchni, jak i na korytarzu. Doskonale sprawdzą się w mieszkaniach typu loft oraz w salonach z aneksem kuchennym. Tego typu rozwiązania obecne są w aranżacjach w stylu industrialnym oraz w minimalistycznych, nowoczesnych aranżacjach.

Płytki gipsowe imitujące kamień to nowoczesne okładziny, które pozwolą Ci osiągnąć wystrój typowy dla odległych rejonów świata, w których kamień wykorzystywany jest od wieków do budowy domów. To rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się zarówno w nowoczesnych aranżacjach, jak i we wnętrzach odwołujących się do stylu klasycznego.

Płytki gipsowe warto wybrać ze względu na ich walory estetyczne. Doskonale wkomponowują się zarówno we wnętrza nowoczesne, klasyczne, industrialne, jak i rustykalne. Dostępne są w przystępnych cenach. Dodatkowo montaż tych produktów nie nastręcza kłopotu. Jeśli masz zacięcie do majsterkowania, te płytki ułożysz samodzielnie.

Co bardzo ważne, płytki gipsowe dekoracyjne mogą być stosowane tylko wewnątrz budynków. Nie sprawdzą się też w pomieszczeniach o bardzo dużej wilgotności. Najczęściej wykorzystuje się je w salonie, sypialni lub w holu. W tych miejscach płytki nie będą narażone na działanie wody, która mogłaby na nie wpłynąć negatywnie.

Dużą zaletą tego materiału wykończeniowego jest jego trwałość. Jeśli gipsowe płytki na ścianę zostaną położone w prawidłowy sposób, nie będą ustępowały wytrzymałością innym materiałom, np. cegle.

Jakie płytki gipsowe wybrać, aby osiągnąć wymarzony efekt?

Ściana z odsłoniętą, surową cegłą jest to motyw obecny w wielu aranżacjach w stylu industrialnym oraz w mieszkaniach typu loft. Nie wszystkie budynki jednak wznoszone są z cegły, dlatego na rynku pojawiły się różne rozwiązania imitujące cegłę. Jednym z nich są płyty gipsowe ozdobne na ścianę. Łatwe w montażu i wytrzymałe są chętnie wybierane przez fachowców, a także amatorów wykańczających mieszkania na własną rękę.

Podczas wyboru dekoracyjnych płyt gipsowych, kieruj się kilkoma istotnymi kwestiami. Przede wszystkim ich rozmiarem. Przy czym znaczenie ma zarówno sama powierzchnia płyt, jak i ich grubość. Cieńsze modele nie będą zabierały przestrzeni wnętrza. Sprawdzą się zatem w mniejszych pomieszczeniach. Jednak produkty te są również delikatniejsze, dlatego ich montaż należy przeprowadzić z większą delikatnością i uwagą. Grubsze płyty nie wymagają tak dużej ostrożności. Ryzyko ich uszkodzenia jest niższe. Jednak na pewno zabiorą kilka dodatkowych centymetrów z remontowanego pomieszczenia.

Płyty gipsowe ozdobne na ścianę mogą mieć również wiele kształtów i rozmiarów. Niektóre z nich są podłużne, inne kwadratowe, a jeszcze inne są w kształcie sześciokąta. Modele podłużne ułatwiają montaż i pozwalają na lepsze dopasowanie płyt do powierzchni ściany. Dodatkowo dużo lepiej imitują naturalny wygląd cegły lub dekoracyjnego kamienia.

Podczas wyboru płyt zwróć również uwagę na to, gdzie mogą być zamontowane. Klasyczne płyty umożliwiają klejenie do płaskich powierzchni. Jeśli planujesz wykończyć narożnik, koniecznie dobierz do niego płyty narożnikowe. Dzięki temu nie będziesz zmuszony do ewentualnego przycinania płyt czy też ich dopasowywania.

Wzór płyt gipsowych jest kolejną kwestią, którą powinieneś wziąć pod uwagę. Zawsze dobierz go do zaplanowanej aranżacji oraz efektu, jaki chcesz osiągnąć.

Jeśli chcesz osiągnąć efekt surowego muru w mieszkaniu, możesz zdecydować się na tapetę z ceglaną ścianą lub wybrać płytki gipsowe 3d. Ściana pokryta takimi płytkami będzie wyglądała realistycznie. Odpowiednia faktura oraz wygląd podnoszą walory estetyczne wnętrza wykończonego przy pomocy płytek gipsowych imitujących cegłę.

Współczesne kierunki zarówno w architekturze, jak i wnętrzarstwie zakładają stosowanie naturalnych materiałów, takich jak drewno czy kamień. Z tego też powodu płytki imitujące kamień dekoracyjny na ścianę stanowią doskonały sposób na wykończenie wnętrz urządzonych w różnych stylach. Takie płytki sprawdzą się zarówno w salonie, łazience, kuchni, jak i przedpokoju.

W naszej ofercie znajdziesz wiele różnorodnych płytek imitujących kamień. Możesz zdecydować się na produkty nawiązujące do piaskowca lub wapienia. Dysponujemy modelami o regularnym rysunku nawiązującym do ociosanego bloku skalnego oraz nieregularnymi, przywodzącymi na myśl drobno łupany kamień.

Gipsowe płytki na ścianę mogą być również wykonane tak, aby imitowały modele z fugą. W takiej sytuacji nie musisz dodatkowo tworzyć między nimi wolnej przestrzeni. Jeśli jednak zdecydowałeś się na model bez imitacji fugi, wykonaj ją samodzielnie z wykorzystaniem odpowiedniej fugi dostępnej w formie proszku lub gotowej masy.

Wykończone płytkami gipsowymi powierzchnie nabiorą jeszcze większego uroku, jeśli zadbasz o ich odpowiednie oświetlenie, które uruchomi grę cieni i podkreśli załamania na powierzchni okładziny. Wszystkie niezbędne do wykonania takiego oświetlenia elementy znajdziesz w ofercie naszego sklepu. W ten sposób stworzysz wyjątkowe dekoracje wnętrza.