icon
Najbliższa niedziela 4.06 jest niedzielą niehandlową
icon
Najbliższa niedziela 4.06 jest niedzielą niehandlową

Żarówki i świetlówki

Żarówki i świetlówki to kategoria produktów związana z oświetleniem. Produkty te zaspokajają potrzeby każdego, kto poszukuje odpowiedniego oświetlenia zarówno do mieszkań, jak i do biur, magazynów czy hal produkcyjnych.

Żarówka w Twoim domu

Trudno wyobrazić sobie w dzisiejszych czasach dom bez elektryczności. Żarówka jest elektrycznym źródłem światła, którego elementem emitującym promieniowanie jest silnie rozgrzane pod wpływem prądu włókno żarowe, stąd dawna nazwa lampa żarowa. Żarówka przeszła długą technologiczną drogę, od prymitywnego źródła światła konstruowanego jeszcze w XIX wieku, poprzez standardowe bańki żarowe, świetlówki, aż do nowoczesnych żarówek ledowych.

Żarówka standardowo składa się z bańki oraz trzonka. Najbardziej rozpowszechnione są żarówki A55 i A60 z trzonkiem E27. Światło żarówek jest zbliżone do słonecznego i cechuje je dobry wskaźnik oddawania barw oglądanych w tym świetle przedmiotów. Świeci jednostajnie, nie powodując efektu stroboskopowego. Wyróżniamy barwy ciepłe oraz zimne. Skuteczność cieplna żarówki zależy od temperatury żarnika.

ŻARÓWKI I ŚWIETLÓWKI DO KAŻDEJ LAMPY!

Niezależnie od tego, jakiego źródła światła potrzebujesz, w tym dziale z pewnością znajdziesz to idealne. Znajduje się tu szeroka gama najnowocześniejszych rozwiązań LED, a także świetlówki energooszczędne i liniowe, żarówki halogenowe czy też specjalne żarniki, które pozwolą Ci doskonale oświetlić dom, biuro lub zakład pracy.

Żarówka halogenowa Diall R50 42 jest produktem oświetleniowym. Możesz ją wykorzystać w lampie ściennej lub biurkowej z gwintem E14. Wybór żarówki halogenowej przekłada się na oszczędność energii elektrycznej – daje ona mocniejsze światło przy takim samym poborze prądu jak zwykła żarówka. Zestaw składa się z dwóch sztuk identycznych produktów.

Do opraw i lamp halogenowych typu spot polecamy dostępny produkt żarówka halogenowa Diall GU10 40. W komplecie znajdują się trzy sztuki. Żarówka halogenowa wyposażona w gwint GU10 świetnie sprawdzi się umieszczona w suficie podwieszanym i nad blatem kuchennym. Produkt zapewnia odpowiednie oświetlenie do pracy, nauki czy odpoczynku. Emituje białe, ciepłe światło, które nie męczy wzroku.

ENERGOOSZCZĘDNE ŻARÓWKI

Żarówki LED to źródło światła, które nigdy Cię nie zawiedzie. Nowa technologia sprawia, że są one niezwykle bezpieczne, ekonomiczne i trwałe. Jednak w naszej ofercie znajdziesz nie tylko źródła światła LED o rozmaitych gwintach i kształtach, ale także inne rozwiązania. Świetlówki energooszczędne, które nie tylko zużywają niewiele prądu, ale także świecą o wiele dłużej niż zwykłe żarówki. Również tam, gdzie potrzebujesz silnego światła, sprawdzą się halogeny, które nawet przy dużej eksploatacji nie zużywają zbyt wiele energii.

JAKIE ŚWIETLÓWKI WYBRAĆ?

Nowoczesne świetlówki możesz dopasować do każdego gwintu, dlatego z pewnością znajdziesz idealny model do swojej lampy. Taki rodzaj źródła światła może doskonale nadawać się do Twojego lokalu usługowego czy biura. Również świetlówki liniowe to rozwiązanie, które sprawdzi się w miejscu pracy oraz przestrzeniach miejskich i publicznych. Dzięki bogatej ofercie Castorama zyskujesz ogromny wybór tego rodzaju oświetlenia. Świetlówki energooszczędne znajdziesz i z gwintem E27, i E14 czy GU.

Świetlówka led przyda się w większości mieszkań, ponieważ umożliwia rozjaśnianie wnętrz po zmroku – gwarantuje idealnie warunki do wykonywania codziennych obowiązków w porze wieczornej. Światło wyróżniające się ciepłą barwą nie męczy oczu, więc żarówka idealnie sprawdzi się w salonie lub komercyjnie, np. w restauracji lub kawiarni. Proponujemy różne rodzaje tego produktu. W ofercie posiadamy świetlówki marki Philips, Pila, Diall, w różnych kształtach. Świetlówki dostępne w Castoramie posiadają barwę zarówno ciepłą, jak i zimną. Oryginalnym produktem jest świetlówka koło Philips, która idealnie nada się jako oświetlenie Twojej łazienki.

ŻARÓWKI HALOGENOWE CZY LED?

Dzięki temu, że technologia oświetleniowa wciąż się rozwija, zyskujesz coraz lepsze produkty. Dzisiaj możesz zastąpić wiele żarówek halogenowych podobnie działającymi żarówkami LED. Są bardziej opłacalne, ponieważ ich czas działania może być wielokrotnie dłuższy, a pobór prądu jest znacznie mniejszy. Niewielkie żarówki emitują zazwyczaj silne światło, które doskonale nadaje się do Twojej kuchni czy łazienki. Sprawdź ofertę, a dowiesz się, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze.

Żarówki led są nowoczesnym źródłem światła. Wyróżniają się wysoką energooszczędnością. Dzięki temu produktowi zaoszczędzisz, zmniejszając Twoje rachunki za prąd. Żarówki emitują ciepłą lub zimną barwę światła, które nie tylko nie podrażnia wzroku, ale również wprowadza do pomieszczenia przytulną atmosferę. Dlatego mogą zostać zamontowane w pokoju dziennym, sypialni czy dziecięcym.

Żarówka g9 jest wysoce energooszczędnym źródłem światła. Produkt wyróżnia się większą trwałością oraz dłuższą żywotnością niż zwykłe żarówki. Przy tym zużywa mniejszą ilość energii świetlnej, osiągając pełną jasność w bardzo krótkim czasie. Żarówka emituje światło o zimnej barwie, które idealnie nadaje się do oświetlenia wystaw sklepowych, poczekalni, łazienek czy przedpokoju. Posiada oryginalny i nowoczesny design.

Żarówka g4 jest niezastąpiona w oświetleniu małych przestrzeni, takich jak szafki, gabloty, meble, oraz wszędzie tam, gdzie estetyka wnętrza ma bardzo duże znaczenie. Wyróżnia się innowacyjną obudową oraz zaawansowaną technologią, która gwarantuje dużą skuteczność świetlną. Charakteryzuje się niskim poborem mocy, przy jednocześnie wysokim strumieniu świetlnym.