Strona główna

Strzałka w prawo

Kuchnia

Strzałka w prawo

Meble kuchenne

Strzałka w prawo

Zawiasy do szafek

Strzałka w prawo

Zawiasy do szafek

Zawiasy do szafek to jedne z najważniejszych elementów w meblowych systemach przechowywania. Dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach, umożliwiają swobodne otwieranie i zamykanie szafek oraz regulację kąta otwarcia.

Filtry

Zawiasy do szafek

Zawiasy do szafek to jedne z najważniejszych elementów w meblowych systemach przechowywania. Dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach, umożliwiają swobodne otwieranie i zamykanie szafek oraz regulację kąta otwarcia.

12 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Meble kuchenne

Wyświetlanie 12 z 12 produktów

Zawiasy do szafek – nieodłączny element zabudowy meblowej 

Starannie wykonane meble to jeden z filarów aranżacji wnętrz. Decydując się na konkretne modele, z pewnością zwracasz uwagę na materiał, z którego są wykonane oraz ich ogólny design. Podczas wyboru mebli kluczowe znaczenie mają też zawiasy do szafek. To one bowiem umożliwiają otwieranie i zamykanie komody, szafy czy szafki kuchennej. Zanim zaczniesz się zastanawiać, jak zamontować zawiasy do szafki, sprawdź, jakie rodzaje tych mechanizmów będą Ci potrzebne.

Zawias do szafki – odpowiednio dobrany do rodzaju mebla oraz grubości płyty, z której mebel jest wykonany – odpowiada za płynne, lekkie i ciche otwieranie i zamykanie mebla. Łączy on korpus szafki z frontem, a dzięki różnym mechanizmom działania czy kątom rozwarcia pozwala na zaprojektowanie mebli całkowicie odpowiadających Twoim potrzebom.

Zawiasy do szafek są wytwarzane z różnych materiałów. Do najpopularniejszych należą metal, chrom, stal niklowana i aluminium. Warto zaznaczyć, że zwłaszcza zawiasy do szafek kuchennych mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak na przykład cichy domyk czy opcja dodatkowej regulacji. Wybierając ten rodzaj okuć meblowych, postaw na produkty dobrej jakości, ponieważ solidnie wykonane i wytrzymałe zawiasy do szafek to gwarancja wieloletniej żywotności mechanizmu.

Zawiasy do szafek – wybierz rodzaj dopasowany do typu szafki

Wybór zawiasów do szafek może początkowo przyprawić Cię o zawrót głowy. Na rynku są bowiem dostępne różne ich rodzaje, a na dodatek wszystkie wydają się wyglądać niemal tak samo. Nic bardziej mylnego. Zawiasy do szafek kuchennych występują w kilku wariantach. Jeszcze inaczej jest skonstruowany zawias do szafki narożnej.

Okucia te różnią się między sobą także pod względem sposobu montażu. Najpopularniejszymi rozwiązaniami są w tym przypadku zawiasy wpuszczane i nakładane. Z kolei jeżeli jest Ci potrzebny zawias do szafki narożnej, zainteresują Cię modele kątowe i równoległe. Zawiasy do szafek otwieranych do góry mogą być natomiast wyposażone w siłowniki, które utrzymują drzwiczki w odpowiedniej pozycji.

Zawiasy do szafek dostępne w ofercie Castoramy to także modele szerokokątne, zatrzaskowe i sprężynowe. Powszechnie wybieranym i lubianym rozwiązaniem są też zawiasy do szafek cichy domyk, dzięki którym unikniesz nieprzyjemnego trzaskania drzwiczek o korpus mebla. Pamiętaj, aby podczas wyboru rodzaju zawiasu kierować się typem szafki oraz grubością materiału, z którego mebel jest wykonany. Istotne są również Twoje potrzeby związane z codziennym użytkowaniem mebla.

Zawiasy do szafek kuchennych cichy domyk – funkcjonalne rozwiązanie w Twoim domu

Nie da się ukryć, że najmocniej eksploatowanymi zawiasami są te, które montuje się przy meblach kuchennych. Jeżeli często zdarza Ci się nie zamykać do końca drzwiczek, zdecyduj się na zawiasy do szafek kuchennych cichy domyk. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które działa na zasadzie hamulca pneumatycznego. Specjalny mechanizm zawiasu wyhamowuje drzwiczki tuż przed zamknięciem. Efektem jego działania jest delikatne, ciche i samoczynne domknięcie się frontu.

Zawias do szafki kuchennej, który cicho się domyka, jest typem zatrzaskowym zawiasu. Do jego wykonania wykorzystuje się dobrej jakości metal – może być on dodatkowo poddany niklowaniu, dzięki któremu mechanizm jest zabezpieczony przed korozją. Warto wiedzieć, że ten rodzaj zawiasu szybko i sprawnie zamontujesz, jeśli wybrany przez Ciebie model będzie zaopatrzony we wskaźnik położenia. Umożliwia on także wyrównanie i regulację frontów szafek. W funkcję cichego domyku mogą być też zaopatrzone zawiasy do szafek otwieranych do góry.

Zawiasy do szafki na buty

Jednym z mebli chętnie ustawianych w przedpokoju jest szafka na buty – funkcjonalna i praktyczna, pozwalająca na przechowywanie butów najczęściej używanych przez domowników. Jeśli zdecydujesz się na wersję uchylną szafki, w której półka wysuwa się razem z frontem, pamiętaj, że zawiasy do szafki na buty są w tym przypadku inne niż zawias do szafki kuchennej. Uchylna szafka na buty to popularne rozwiązanie, które szczególnie dobrze sprawdza się w małych przestrzeniach.

W tego rodzaju meblach montuje się zawias nazywany obrotnicą. W zależności od tego, ile półek ma mieć szafka, obrotnica może być jedno, dwu lub trzyrzędowa. Warto zaznaczyć też, że chociaż pod kątem budowy różni się ona od tradycyjnych okuć stosowanych w meblach kuchennych czy pokojowych, to jednak obrotnica jest rodzajem zawiasu kątowego. Produkuje się ją z wytrzymałego tworzywa sztucznego odpornego na uszkodzenia i gwarantującego wieloletnie korzystanie z szafki na buty. Obrotnica sprawdza się też w systemach zabudowy garderoby, w których planowane jest wydzielenie miejsca na przechowywanie obuwia.

Podczas zakupów zwróć uwagę na to, do jakiej grubości płyty meblowej jest przeznaczona dana obrotnica. Ma to wpływ na poprawny montaż zawiasu oraz działanie mechanizmu otwierającego drzwiczki szafki. Na rynku dostępne są obrotnice w podstawowych kolorach – możesz wybrać produkt w białym, czarnym lub też brązowym kolorze, aby bez problemu dopasować go do barwy i stylistyki mebla.