Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Narzędzia pomiarowe

Strzałka w prawo

Poziomice i lasery

Strzałka w prawo

Poziomice i lasery

To akcesoria niezbędne podczas budowy i remontu – pozwalają wyznaczyć równe powierzchnie. Przydają się podczas wieszania obrazów i ramek ze zdjęciami na ścianach oraz przy skręcaniu mebli. Sprawdź szeroki wybór poziomic z asortymentu sklepów Castorama!

Filtry

Poziomice i lasery

To akcesoria niezbędne podczas budowy i remontu – pozwalają wyznaczyć równe powierzchnie. Przydają się podczas wieszania obrazów i ramek ze zdjęciami na ścianach oraz przy skręcaniu mebli. Sprawdź szeroki wybór poziomic z asortymentu sklepów Castorama!

70 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Narzędzia pomiarowe

Wyświetlanie 24 z 70 produktów

Załaduj więcej

POZIOMICE, PIONY I LASERY POZIOMUJĄCE

Planujesz remont? A może jesteś już w jego trakcie? Jeśli tak, to z pewnością nieobce są Ci wszelakie akcesoria usprawniające wszelkie prace budowlane i wykończeniowe. Doskonałym przykładem są poziomice. To akcesoria niezbędne podczas budowy i remontu – pozwalają wyznaczyć równe powierzchnie. Przydają się podczas wieszania obrazów i ramek ze zdjęciami na ścianach oraz przy skręcaniu mebli. Sprawdź szeroki wybór poziomic z asortymentu sklepów Castorama!

POZIOMICA – KIEDY SIĘ PRZYDAJE?

Powszechne zastosowanie poziomicy to wyznaczenie płaszczyzn i pionów ścian. Narzędzie pomiarowe jest niezbędne podczas wykładania powierzchni kafelkami lub zawieszania elementów dekoracyjnych, które powinny znajdować się w jednej linii. Przy pomocy poziomicy z powodzeniem wyrównasz poziom półek w szafie czy równo zawiesisz obrazy i ramki ze zdjęciami. Dzięki temu prostemu narzędziu w Twoim domu nie będzie królował chaos i przypadkowość, lecz ład, symetria oraz porządek. 

Poziomica przyda się także podczas układania paneli podłogowych w domu czy kostki brukowej na Twoim podwórku! Powinieneś zdać sobie sprawę, jak istotne jest, by poziom podłogi był równy. Ma to wpływ na Twoje codzienne życie i funkcjonowanie w tej przestrzeni. 

CZY LIBELLA I POZIOMICA TO ZAWSZE TO SAMO?

Libella to jedna z kilku nazw, pod jakimi możesz znaleźć tradycyjne poziomice. Jednak nie wszystkie ich rodzaje są poziomicami libellowymi. O tego typu akcesoriach mówi się wtedy, gdy są wyposażone w ampułki wypełnione cieczą, w których poziom wyznaczany jest za pomocą pęcherzyka powietrza. Istnieją jednak także poziomice pozbawione tej cechy. 

JAKIE RODZAJE POZIOMIC WYRÓŻNIAMY?

Jeśli zależy Ci na jak najdokładniejszym wyznaczeniu płaszczyzny, niezbędna będzie poziomica laserowa. Przy jej użyciu z łatwością ustawisz nie tylko piony, ale także wszelkiego rodzaju skosy i kąty. Narzędzie przydaje się szczególnie w początkowych fazach budowania domu. Dzięki stabilnej podstawie i uniwersalnym mocowaniom poziomice te bez trudu zamontujesz w różnych warunkach. Co istotne, laser do mierzenia powierzchni nakreślający prostą, którą powinniśmy się sugerować, może być używany na znacznie większych dystansach niż tradycyjna poziomica.

Widoczność wyznaczanych linii czy rzucanych punktów poziomicy laserowej jest zazwyczaj najdokładniej odwzorowana w odległości do dwudziestu metrów.

Laser pomiarowy to jeden z najbardziej dokładnych mierników. Będziesz nim mógł wyznaczyć konkretny punkt bez konieczności gimnastykowania się z za krótkimi lub zbyt ciężkimi sprzętami.

W późniejszych etapach wystarczająca będzie poziomica wodna, zwana także poziomicą wężową. Działa na zasadzie naczyń połączonych i umożliwia wyrównanie do siebie obiektów znajdujących się w dużej odległości.

Wśród tradycyjnych poziomic libellowych znajdziesz popularne poziomice murarskie wykonane z drewna lub aluminium. W ofercie sklepów Castorama znajdują się również poziomice ramowe służące do poziomowania dużych maszyn.

Specyficznym rodzajem poziomic libellowych są poziomice przeznaczone do słupków. Dzięki samodzielnemu ustawieniu pionu i poziomu będziesz mógł zadecydować o mocowaniu elementów konstrukcyjnych ogrodzenia czy innych budowanych obiektów. Dzięki tej poziomicy bez trudu stwierdzisz, czy wszystkie słupki lub inne elementy mocowane są ustawione w idealnym pionie i czy są jednej wysokości.

Wybierając narzędzia potrzebne Ci w pracy, powinieneś wziąć pod uwagę ich długość oraz szerokość podstawy.

Do prac murarskich i ogólnobudowlanych najlepiej sprawdzi się tradycyjna poziomica o długości około sto dwadzieścia centymetrów i szerokiej podstawie. Przy pracach betoniarskich lepiej zaopatrzyć się w poziomicę dłuższą, około stuosiemdziesięciocentymetrową. Natomiast jeżeli potrzebujesz tego akcesorium do drobnych prac remontowo-wykończeniowych i dekoratorskich, powinna wystarczyć Ci poziomica o długości sześćdziesiąt centymetrów.

Większość laserów i poziomic to produkty wykonane z trwałych i solidnych materiałów, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne czy inne nietypowe sytuacje. Dzięki temu produkty te posłużą Ci przez lata. Niestraszne też będą im niezbyt przyjazne warunki panujące na budowie czy w remontowanym pomieszczeniu.

POZOSTAŁE AKCESORIA POZIOMUJĄCE

W ofercie sklepów Castorama, obok tradycyjnych narzędzi pomiarowych, poziomic wodnych i poziomic laserowych, znajdziesz także wygodne w użyciu piony. Są to obciążniki zawieszone na metalowych lub aluminiowych wężykach, które ułatwiają wyznaczenie linii pionu.

Dostępne są również statywy do poziomic laserowych, które przydadzą się na przykład w przypadku odmierzania większych odległości. Zapewnią stabilność i dokładniejsze wykonywanie pomiarów. Dzięki temu akcesorium wzrośnie tempo prac remontowych, a wszelkie prostopadłości i linie będziesz mógł wyznaczyć samodzielnie, nawet jeśli nie zajmujesz się tym na co dzień.

Poziomica to produkt, który jest niezbędny w Twoim domowym warsztacie. Dzięki niemu wiele sytuacji podbramkowych zostanie zażegnanych w krótkim czasie. Drobne poprawki dekoratorskie czy niewielkie prace remontowe zyskają nową jakość, jeżeli skorzystasz z poziomicy.

Koniecznie sprawdź, co jeszcze przygotowaliśmy dla Ciebie w naszym asortymencie!