Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Sprzęt budowlany

Strzałka w prawo

Zagęszczarki

Strzałka w prawo

Zagęszczarki

Zagęszczarka to maszyna niezbędna na każdym placu budowy. Jej zadaniem jest odpowiednie przygotowanie podłoża do dalszych prac, co oznacza przede wszystkim jego zagęszczenie i utwardzenie.

Filtry

Zagęszczarki

Zagęszczarka to maszyna niezbędna na każdym placu budowy. Jej zadaniem jest odpowiednie przygotowanie podłoża do dalszych prac, co oznacza przede wszystkim jego zagęszczenie i utwardzenie.

7 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Sprzęt budowlany

Wyświetlanie 7 z 7 produktów

Do czego służy zagęszczarka?

Zagęszczarka to maszyna niezbędna na każdym placu budowy. Jej zadaniem jest odpowiednie przygotowanie podłoża do dalszych prac, co oznacza przede wszystkim jego zagęszczenie i utwardzenie. Zagęszczarka gruntu emituje do podłoża wibracje, które umożliwiają odpowiednie przygotowanie materiału. Planujesz remont ścieżek ogrodowych lub chcesz zbudować przed domem bezpieczną i wygodną przestrzeń do zabawy dla Twoich dzieci? Do przygotowania gruntu pod te i wiele innych elementów przyda Ci się zagęszczarka. Narzędzia tego typu oraz akcesoria do nich znajdziesz w ofercie Castoramy!

KIEDY NALEŻY SKORZYSTAĆ Z POMOCY URZĄDZENIA?

Zagęszczarka ma jedno zadanie, niezwykle istotne dla poprawnego i wygodnego wykonania dalszej pracy - wyrównuje podłoże i pozbywa się wszelkich znajdujących się na nim nierówności. Robi to za pomocą procesu wibrowania, dzięki któremu ubija podłoże – zagęszczarka do gruntu posłuży do wygładzenia ziemi, piasku, a także betonu i asfaltu. Maszyny te powszechnie wykorzystywane są w budownictwie. Używa się ich przy budowie ścieżek oraz przygotowywaniu terenu pod wylanie betonu czy położenie kostki brukowej lub przewodów.

MIERZ SIŁY URZĄDZENIA NA POWIERZCHNIĘ DO ZROBIENIA

Zagęszczarki to najczęściej prowadzone ręcznie narzędzia, które swoim wyglądem przypominają kosiarki do trawy. Ich wykorzystanie ma praktyczny wymiar na prawie każdej budowie, jednak przy wyborze zagęszczarki warto zwrócić uwagę na jej wagę, tak by posługiwanie się nią i przesuwanie jej powodowało jak najmniejsze zmęczenie. Lżejsze i mniejsze modele doskonale sprawdzą się w przestrzeniach przydomowych o niewielkich powierzchniach, jeśli jednak miejsce przygotowywane do pracy jest większe, lepszym rozwiązaniem będzie sprzęt o wyższych parametrach, który przyspieszy tempo prowadzonych prac oraz zagwarantuje wysoką trwałość ich wykonania.

URZĄDZENIE ELEKTRYCZNE - LEKKIE I EKOLOGICZNE ROZWIĄZANIE

Podczas wyboru najlepszego dla Ciebie urządzenia zwróć również uwagę na sposób jego zasilania oraz na to, czy posiadasz odpowiednie warunki, by móc z niego skorzystać. Zagęszczarka elektryczna jest bardziej przyjazna środowisku naturalnemu oraz nie wymaga od osoby z nią pracującej noszenia dodatkowej osłony przed pozostałościami spalania paliwa. Jest to też lżejszy sprzęt przystosowany do pracy na mniejszym terenie, dlatego z jego pomocą bez większego wysiłku przygotujesz podłoże przydomowej altany czy niewielkiego placu zabaw w Twoim ogrodzie. Dodatkowym plusem korzystania z tego typu maszyny jest niewątpliwie brak drażniącego zapachu spalanego paliwa, który może negatywnie przełożyć się na Twoje samopoczucie po pracy.

WIĘKSZE WYZWANIA: DLA ZAGĘSZCZARKI SPALINOWEJ

Jeśli jednak teren, który zamierzasz wyrównywać, jest duży, a Ty nie posiadasz wygodnego dostępu do zasilania elektrycznego, lepszym rozwiązaniem może okazać się się zagęszczarka spalinowa. Jej działanie jest niezależne od dostępności źródła prądu, a brak kabla dodatkowo zwiększa Twoje bezpieczeństwo i poprawia komfort podczas wykonywania czynności budowlanych. Tego typu urządzenia są wyposażone w silniki o większej mocy, dlatego lepiej sprawdzają się w przypadku pracy na większej powierzchni - dzięki użyciu tego typu sprzętu wyrównasz ją szybciej i mocniej, co przyczyni się do szybszego zakończenia budowy oraz większej trwałości efektu.

CZY POTRZEBUJESZ ZAGĘSZCZARKI WIBRACYJNEJ?

Zagęszczarki można również podzielić ze względu na metodę obraną do wykonywania przez nie pracy. Na tej podstawie wyróżnić można maszyny wibracyjne i płytowe. Te pierwsze cechują się intensywniejszym działaniem o większym zasięgu, ponieważ do pracy wykorzystują one fizykę oraz wpływ wibracji na podłoże – dlatego też pozwalają szybciej i mocniej ubić duże masy ziemi. Zagęszczarki wibracyjne są profesjonalnym sprzętem wykorzystywanym przez firmy budowlane na dużych placach budowy oraz podczas wyrównywania powierzchni pod położenie na niej asfaltu, dlatego charakteryzują się wysoką efektywnością pracy i niezawodną trwałością samego urządzenia.

PROFESJONALNE DZIAŁANIE W ZAKRESIE DOMOWYCH REMONTÓW

Wykorzystanie zagęszczarki płytowej z kolei nie wymaga od osoby nią operującej dużej siły i ten sprzęt może być używany w tak zwanych warunkach domowych. Świetnie sprawdzi się na przykład do wyrównywania podłoża w ogrodzie pod kostkę brukową albo przygotowania powierzchni pod betonową wylewkę zewnętrznego tarasu. Jeśli planujesz zreorganizować przydomowy ogród i poprowadzić nowe ścieżki, nie potrzebujesz sprzętu o dużej mocy, a dostępna w naszym sklepie zagęszczarka płytowa doskonale spełni Twoje oczekiwania.

SZEROKI WYBÓR AKCESORIÓW W ZASIĘGU TWOJEJ RĘKI

W bogatym asortymencie marketów budowlanych Castorama znajdziesz wszelkie akcesoria niezbędne na każdym etapie budowy i remontu domu oraz ogrodu. Dostępne są u nas nie tylko różnego rodzaju zagęszczarki, ale również niezbędne akcesoria do zagęszczarek, które ułatwią i usprawnią wykonywaną przez Ciebie pracę oraz przyczynią się do zwiększenia Twojego bezpieczeństwa, takie jak manetka z linką, guma do zagęszczania czy wymienne filtry. Przekonaj się sam i sprawdź naszą ofertę już dziś!