Przejdź do głównej treści

Strona główna

Strzałka w prawo

Oświetlenie

Strzałka w prawo

Oświetlenie wewnętrzne

Strzałka w prawo

Oświetlenie meblowe

Strzałka w prawo

Oświetlenie meblowe

Stosując punktowe oświetlenie wnętrza, sprawisz, że światło będzie równomiernie rozprowadzone po wszystkich jego zakamarkach, poprawiając Twój codzienny komfort. W uzyskaniu takiego efektu pozwoli Ci zastosowanie oprawy meblowej, która jest przeznaczona do montażu bezpośrednio w górnej części mebla.

Filtry

Oświetlenie meblowe

Stosując punktowe oświetlenie wnętrza, sprawisz, że światło będzie równomiernie rozprowadzone po wszystkich jego zakamarkach, poprawiając Twój codzienny komfort. W uzyskaniu takiego efektu pozwoli Ci zastosowanie oprawy meblowej, która jest przeznaczona do montażu bezpośrednio w górnej części mebla.

33 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Oświetlenie wewnętrzne

Wyświetlanie 24 z 33 produktów

Załaduj więcej

Oświetlenie podszafkowe – bo klasyczne lampy to nie wszystko

Kiedy podejmujesz decyzje o wystroju swoich wnętrz, nie zapominaj o różnorodnych źródłach światła. Odpowiednio zaplanowane oświetlenie wewnętrzne w mieszkaniu jest ważniejsze, niż myślisz. Pozwala nie tylko na komfortowe poruszanie się po zmroku, ale także na podkreślenie interesujących rozwiązań architektonicznych czy elementów wystroju. Oświetlenie ma również niezaprzeczalny wpływ na Twoje samopoczucie.

Odpowiednio dobrane rozwiązania oświetleniowe sprawią, że korzystanie z wybranej przestrzeni będzie i łatwiejsze, i przyjemniejsze. Dotyczy to w szczególności miejsc, których światło główne może wystarczająco nie oświetlać, takich jak, na przykład, blaty w kuchni. Dobra widoczność zwiększa też bezpieczeństwo użytkowania szafek i blatów.

W prezentowanej kategorii przygotowaliśmy dla Ciebie oświetlenie podszafkowe, które możesz wykorzystać jako dodatkowe źródło światła. W naszej ofercie znajdziesz oświetlenie podszafkowe do kuchni i takie, które sprawdzi się w garderobie. Do wyboru masz całą gamę produktów – oświetlenie podszafkowe LED zasilane z sieci lub na baterie, lampy o różnej temperaturze światła i montowane wewnątrz lub na powierzchni szafki. Z pewnością znajdziesz w ofercie sklepu produkty spełniające Twoje oczekiwania.

Oświetlenie podszafkowe – niepozorne, ale funkcjonalne

Oprawa meblowa to lampki lub diody montowane wewnątrz albo na powierzchni szafek. Jej rolą jest oświetlanie miejsc, gdzie potrzebujesz dobrej widoczności. Najczęściej dotyczy to obszarów, z których regularnie korzystasz. Oprawy podszafkowe przeważnie są niewielkie.

Jednak niech nie zwiedzie Cię rozmiar tych źródeł światła! Są małe, ale i niezastąpione. To dzięki nim wszystkie zakamarki stają się widoczne. Oprawy podszafkowe minimalizują też konieczność korzystania z głównego źródła światła. Do przygotowania posiłku potrzebujesz dobrze oświetlonego blatu, ale niekoniecznie całej kuchni. Jeśli przy tym zdecydujesz się na oświetlenie podszafkowe LED, które charakteryzuje się niskim poborem energii, zmniejszych rachunki za energię elektryczną.

Oświetlenie podszafkowe sprawia, że Twoje wnętrza stają się bardziej funkcjonalne. Nie irytujesz się, kiedy w półmroku nie możesz na przykład znaleźć niezbędnego Ci przedmiotu lub wykonać szybko jakiegoś zadania. Oświetlenie podszafkowe przyda Ci się w pomieszczeniach, w których funkcjonalne meble są najbardziej potrzebne. LED-y pod szafki kuchenne idealnie oświetlą więc blat roboczy, dzięki czemu stworzą Ci optymalne warunki do przygotowywania posiłków nawet po zmroku. Z kolei w łazience szybko znajdziesz krem czy perfumy, a w garderobie – ulubiony krawat czy bluzkę.

Oświetlenie podszafkowe ma także inne zalety. Jego zastosowanie jest fantastycznym sposobem na dopełnienie aranżacji wnętrza. Oświetlenie LED podszafkowe wspaniale sprawdza się w roli dekoracyjnej. Jeśli na ścianie w Twojej kuchni znajdują się płytki o interesującej strukturze, światło efektownie podkreśli wypukłości ceramiki.

Listwy LED podszafkowe mogą pełnić funkcję oświetlenia przedmiotów dekoracyjnych lub fotografii. Zamontowane w salonie pomogą stworzyć przyjazną przestrzeń, w której chce się przebywać. Co ważne, oświetlenie podszafkowe w formie listew LED jest też bardzo łatwe do zamontowania.

Listwy LED podszafkowe mocowane są przeważnie na elastycznej taśmie. Taki sposób mocowania pozwala uniknąć wiercenia. Jest też dobrą opcją dla osób, które odkryły ten rodzaj oświetlenia już po wykończeniu mieszkania.

Oświetlenie podszafkowe – jakie wybrać?

Oświetlenie podszafkowe dzięki swoim zaletom cieszy się dużą popularnością. Wybierz sposób montażu, który będzie najlepszy dla Ciebie. Często stosowanym rodzajem oświetlenia jest oprawa meblowa wpuszczana. Wygląda ona bardzo estetycznie – na zewnątrz widzimy jedynie dekoracyjne oczko lub klosz, a cały mechanizm wraz z zasilaczem ukryty jest wewnątrz mebla.

Taki sposób montażu wymaga jednak dopasowania do oświetlenia konstrukcji szafek – należy wywiercić w nich stosowne otwory. Nie każdy chce je wykonywać samodzielnie, ale możesz wybrać alternatywne rozwiązania. Ciekawą opcją jest zakup mebli już wyposażonych w oświetlenie podszafkowe. Może być to dla Ciebie duża oszczędność czasu. W takich meblach otwory są gotowe, a często znajdują się w nich już dopasowane oprawy.

Możesz także zdecydować się na źródła światła zamontowane na powierzchni szafki. Wykonywanie otworów w meblu jest wtedy zbędne. Takie oświetlenie nie jest jednak ukryte i w niewielkim stopniu odstaje od płaszczyzny mebla.

O czym warto pamiętać – rodzaj światła, sposób zasilania

Jeżeli wysokość Twoich rachunków nie jest dla Ciebie bez znaczenia, zwróć uwagę na oświetlenie typu LED. Oprawa meblowa LED lub listwy LED podszafkowe to rozwiązania, które cechują się długą żywotnością i niskim poborem prądu. Oświetlenie LED-owe sprawdzi się w bardzo wielu miejscach. Możesz zastosować LED-y pod szafki kuchenne i pod szafki w salonie.

Oświetlenie podszafkowe LED warto zamontować zatem w miejscach, w których światło pali się przez długi czas. Dzięki temu zaoszczędzisz energię i uzyskasz efektowne oświetlenie pomieszczenia. Co więcej, taki typ oświetlenia jest bardzo przyjazny środowisku.

Z kolei oświetlenie podszafkowe LED z czujnikiem ruchu będzie świetną opcją w szafkach, do których sięgasz tylko na chwilę. To niezwykle wygodne i energooszczędne rozwiązanie.

Wybierając oświetlenie, zwróć uwagę na stopień rozproszenia światła i kąt jego rozsyłu. Zdecyduj, czy potrzebujesz równomiernego oświetlenia całej powierzchni, czy raczej punktowego strumienia skierowanego w jedno miejsce. Przykładowo oświetlenie podszafkowe do kuchni powinno dawać wystarczająco dużo światła, żeby zapewnić widoczność całego obszaru roboczego, a nie tylko poszczególnych jego fragmentów.

Wiele zestawów jest przystosowanych do współpracy ze ściemniaczem. Dzięki niemu możesz swobodnie regulować natężenie światła. Przyda Ci się to głównie w dużych, otwartych przestrzeniach kuchni połączonej z salonem oraz w łazience podczas relaksującej kąpieli. Światło pełni wtedy funkcję dekoracyjną i pozwala Ci ukoić nerwy.

Nie mniej ważna jest temperatura barwowa wybranego źródła światła. Ma ona niebagatelny wpływ na Twoje samopoczucie w danej przestrzeni. Wyraża się ją w kelwinach (K). Barwę ciepłą (3000–3500 K) zastosujesz wszędzie tam, gdzie chcesz podkreślić przytulność pomieszczenia. Takie światło uspokaja i wycisza. Oświetlenie o ciepłej barwie pomoże Ci się odprężyć po ciężkim i długim dniu. Ciepłe światło świetnie nadaje się do klasycznych przestrzeni utrzymanych w ciepłej kolorystyce.

Barwa zimna (6000–6500 K) przyda Ci się w pomieszczeniach nowoczesnych. Dzięki niej dłużej skupisz swoją uwagę na danej czynności. Takie światło wpływa pozytywnie na Twoją koncentrację i pobudza do działania.

Z kolei barwa neutralna (4000 K) jest najbliższa światłu słonecznemu.

Jeżeli zależy Ci na maksymalnym ograniczeniu liczby kabli, zdecyduj się na oświetlenie podszafkowe bezprzewodowe. Jest to szczególnie ważne w przypadku opraw montowanych nie wewnątrz, a na powierzchni mebla. Oświetlenie podszafkowe na baterie przymocujesz szybko i łatwo tam, gdzie nie przewidywał tego Twój pierwszy plan oświetlania pomieszczenia.