Strona główna

Strzałka w prawo

Hydraulika

Strzałka w prawo

Pompy cyrkulacyjne i obiegowe

Strzałka w prawo

Pompy cyrkulacyjne i obiegowe

W ofercie sklepów Castorama przygotowaliśmy dla Ciebie szeroki wybór pomp, które znajdą zastosowanie w rozmaitych instalacjach grzewczych w Twoim domu.

Filtry

Pompy cyrkulacyjne i obiegowe

W ofercie sklepów Castorama przygotowaliśmy dla Ciebie szeroki wybór pomp, które znajdą zastosowanie w rozmaitych instalacjach grzewczych w Twoim domu.

12 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Hydraulika

Wyświetlanie 12 z 12 produktów

Pompy obiegowe i cyrkulacyjne – zadbaj o ogrzewanie i obieg wody w Twoim domu

Budowa domu to wieloetapowe przedsięwzięcie, którego istotną częścią jest wykonanie wszelkich niezbędnych instalacji w budynku. Jedną z nich jest instalacja centralnego ogrzewania oraz instalacja ciepłej wody użytkowej. Do poprawnego zainstalowania tych systemów niezbędne są pompy obiegowe co oraz pompy cyrkulacyjne co. Chociaż obydwa urządzenia wykorzystasz do systemów grzewczych w Twoim domu, to jednak pompy obiegowe i cyrkulacyjne różnią się między sobą obszarem zastosowania.

Pompy cyrkulacyjne są niezbędne podczas montażu instalacji ciepłej wody użytkowej, odpowiadają one bowiem za ciągły obieg wody od podgrzewacza do punktu czerpalnego wody. To jednak niejedyne ich zadanie. Pompy cyrkulacyjne pełnią też ważną funkcję w ramach systemu centralnego ogrzewania, dostarczają one bowiem wodę o określonej temperaturze do każdego miejsca poboru w budynku.

Nieco inne przeznaczenie mają pompy obiegowe, które są powszechnie stosowane w systemach centralnego ogrzewania. Aby instalacja działała należycie i w sposób ciągły, niezbędne jest wymuszenie obiegu wody w zamkniętym systemie. Do tego celu służą właśnie pompy obiegowe co, zapewniające stały dopływ wody do grzejników czy rur grzewczych ogrzewania podłogowego. To od tego urządzenia zależy sprawność działania całego systemu centralnego ogrzewania.

Pompy cyrkulacyjne – sposób na stały dostęp do ciepłej wody

Jeżeli chcesz od razu po odkręceniu kurka cieszyć się ciepłą wodą pod prysznicem, poświęć czas na to, aby przejrzeć dostępne na rynku pompy cyrkulacyjne. Urządzenia te różnią się między sobą parametrami, nie wahaj się więc poprosić o pomoc podczas zakupów w Castoramie specjalistów opiekujących się działem instalacji. Chętnie opowiedzą Ci m.in. o tym, jak działają pompy cyrkulacyjne do centralnego ogrzewania.

To, na jaki model ostatecznie się zdecydujesz, zależy od potrzeb systemu ciepłej wody użytkowej oraz centralnego ogrzewania zainstalowanych w budynku. Skonsultuj się kwestię ze specjalistą, aby mieć pewność, że kupione urządzenia będą działały prawidłowo i wydajnie, gwarantując komfortowe korzystanie z instalacji.

Przeglądając asortyment sklepu, zwróć też uwagę na to, do jakiego celu przeznaczony jest produkt. Możesz bowiem przeanalizować pod kątem parametrów technicznych pompy cyrkulacyjne do centralnego ogrzewania, które będą inne niż w przypadku pomp do cyrkulacji ciepłej wody użytkowej. Pamiętaj, że niewłaściwe zastosowanie urządzenia może spowodować złe działanie instalacji oraz jej uszkodzenie.

Kiedy będziesz kompletował elementy niezbędne do montażu systemu ciepłej wody użytkowej, możesz się także zaopatrzyć w zestaw różnicowo-pompowy, który docenisz ze względu na jego działanie zabezpieczające pompy cyrkulacyjne co. Przyłącze ochroni je przed przegrzaniem, a także zredukuje ciśnienie wody, które pojawia się wskutek przerwania wymuszonego obiegu wody.

Pompa obiegowa do wody – co możesz wybrać?

Pompa obiegowa do wody, jak już wiesz, jest kluczowym elementem zapewniającym sprawne i nieprzerwane krążenie wody w systemie centralnego ogrzewania. Wybierając konkretny model urządzenia, kieruj się swoimi preferencjami oraz możliwościami instalacji grzewczej w Twoim domu. Pamiętaj, aby wszelkie wątpliwości w tej kwestii skonsultować z fachowcem zajmującym się montażem systemu.

Pompy obiegowe mogą mieć różną wydajność oraz pojemność przepływu wody. Konkretne modele urządzeń charakteryzują się poza tym odmiennymi parametrami w zakresie regulacji mocy działania. Pompy obiegowe do co dobiera się także pod kątem wysokości podnoszenia wody. Zakup właściwego urządzenia determinuje prawidłowe i bezawaryjne funkcjonowanie całej instalacji, nie należy więc lekceważyć konieczności sprawdzenia wymienionych wyżej parametrów.

Jeżeli podczas budowy domu stawiasz na stosowanie ekologicznych rozwiązań technologicznych w budynku, z pewnością zainteresują Cię energooszczędne pompy obiegowe. Zapewniają one tak samo sprawne działanie instalacji, jak klasyczne modele. Pompa wody obiegowa, która oszczędza energię, zużywa jej jednak mniej, co przełoży się na zmniejszenie rachunków za prąd. Szukając takiego modelu urządzenia, zwróć więc uwagę na jego klasę energetyczną. Pompy obiegowe do co mogą być także sterowane elektronicznie. Wybierz taki typ produktu, jeśli chcesz korzystać z urządzenia najnowszej generacji.