Strona główna

Strzałka w prawo

Okna, drzwi i schody

Strzałka w prawo

Drzwi wewnętrzne

Strzałka w prawo

Ościeżnice stałe

Strzałka w prawo

Ościeżnice stałe

Ościeżnice stałe to elementy drzwiowe, które znajdują się w futrynie i pełnią funkcję ramy dla skrzydła drzwiowego. Są one wykonywane z materiałów trwałych i odpornych na uszkodzenia, takich jak stal czy aluminium.

Filtry

Ościeżnice stałe

Ościeżnice stałe to elementy drzwiowe, które znajdują się w futrynie i pełnią funkcję ramy dla skrzydła drzwiowego. Są one wykonywane z materiałów trwałych i odpornych na uszkodzenia, takich jak stal czy aluminium.

106 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Drzwi wewnętrzne

Wyświetlanie 24 z 106 produktów

Załaduj więcej

Ościeżnice stałe do Twoich drzwi wewnętrznych

Planujesz montaż nowych drzwi wewnętrznych? Najpierw wybierz odpowiednią ościeżnicę. W starszych budynkach, które poddajesz renowacji, może być już zamontowana ościeżnica. Jednak jeśli liczy sobie więcej lat, najpewniej nie będzie pasowała do obecnie oferowanych skrzydeł drzwiowych. To natomiast oznaczać będzie albo nieestetyczny montaż, albo konieczność przycięcia skrzydła. W takiej sytuacji dużo lepszym rozwiązaniem będzie wymiana ościeżnicy na nową. W obiekcie w stanie deweloperskim natomiast ościeżnice stałe do drzwi wewnętrznych to te elementy, których zawsze brakuje na wyposażeniu budynku. Dlatego zakup tego produktu jest niezbędny do wykonania remontu lub wykończenia mieszkania czy domu.

W naszej ofercie znajdziesz zarówno ościeżnice regulowane, jak i dużo tańsze, a przy tym bardzo trwałe ościeżnice stałe. Ich szerokość jest niezmienna. Będzie pasowała do standardowej szerokości murów.

Wśród dostępnych produktów znajdziesz wszystkie elementy niezbędne do stworzenia kompletnej ościeżnicy. Oznacza to zarówno skorzystanie z belek, jak i z bazy. Dzięki nim wykonasz ramę, w której osadzisz dowolne skrzydło drzwiowe. Ościeżnica umożliwia także zamykanie drzwi i montaż zawiasów. To niezbędne wykończenie każdej wnęki drzwiowej.

Oferowane przez nas futryny stałe są wykonane z różnych materiałów. Mogą być drewniane, aluminiowe lub stalowe. Wszystkie natomiast charakteryzują się bardzo dużą estetyką i wysoką jakością wykonania. To praktyczne produkty, które wykorzystasz w domu i w obiektach użyteczności publicznej.

Sprawdź produkty zebrane w tej kategorii – znajdziesz tu szeroki wybór ościeżnic stałych, które możesz wykorzystać! Mogą Cię także zainteresować bardzo estetyczne listwy przyokienne zebrane w innych kategoriach.

Niezbędny produkt do osadzenia drzwi wewnętrznych

Planujesz osadzić drzwi wewnętrzne we wnęce okiennej? W takim razie musisz w odpowiedni sposób wykończyć krawędzie muru. Nie wystarczy jednak gips i warstwa farby. Aby drzwi były zamontowane w sposób trwały, potrzebne Ci są ościeżnice stałe. Te zaś składają się z belki, bazy i maskownicy. Wszystkie te elementy mają stałą szerokość. W przypadku murów o tradycyjnej grubości ułatwia to zamontowanie i dopasowanie wszystkich części ościeżnicy.

Ościeżnica jest ramą, która wspiera drzwi wewnętrzne. Dzięki niej skrzydło może być przymocowane zawiasami do bazy. Dodatkowo w bazie znajduje się także otwór na zamek, który blokuje skrzydło drzwiowe. Możesz tym samym swobodnie zamykać i otwierać wszystkie drzwi, a także blokować je zamkiem na klucz.

Ościeżnica to również produkt, który, podobnie jak listwy przyokienne, pozwala na estetyczne wykończenie wnęki. Nie musisz wygładzać krawędzi wnęki. Ościeżnica zamaskuje większość nierówności. Dzięki temu wejście do pokoju lub innego pomieszczenia będzie prezentowało się bardzo estetycznie.

Jak wybrać i stworzyć najlepszą ościeżnicę do domu?

Ościeżnica stała stanowi najpopularniejsze rozwiązanie, które najlepiej sprawdza się w przypadku ścian o standardowej szerokości, czyli od 6 do 10 cm. Ościeżnica regulowana natomiast jest najczęściej wybierana w mieszkaniach, w których znajdują się niestandardowe ściany – jej konstrukcja umożliwia bowiem montaż na powierzchniach o różnej grubości. Ościeżnica regulowana ma po bokach maskujące elementy, które zakrywają mur z obu stron, dlatego też wszystkie łączenia nie są widoczne. W przypadku ościeżnicy stałej trzeba zainwestować dodatkowo w listwę maskującą, która zakryje miejsca łączenia tak, aby efekt był elegancki i schludny. Nadal jednak ościeżnica stała będzie ekonomiczniejszym rozwiązaniem do wielu budynków.

Podczas wyboru ościeżnicy, bardzo istotny jest materiał, z którego została wykonana. Na rynku możesz spotkać się z ościeżnicami wykonanymi zarówno z drewna, jak i z metalu czy też PCV. Możesz więc wybrać model, który najlepiej pasuje do Twoich drzwi – dzięki temu będą się lepiej prezentować. Przy ich wyborze możesz się także kierować właściwościami konkretnego materiału. Drewno łatwo dopasujesz do swoich potrzeb, malując je na potrzebny kolor, PCV i aluminium wykazują z kolei większą trwałość i odporność na uszkodzenia – dzięki temu ościeżnica drzwiowa będzie Ci służyć przez dłuższy czas.

Wygląd ościeżnicy ma wpływ na estetykę pomieszczenia. Tak jak listwa przyokienna powinna pasować wizualnie do ram okna, tak ościeżnica nie może odcinać się od skrzydła drzwi. Dotyczy to zarówno wzoru, jak i koloru obu produktów. Dzięki temu drzwi będą stanowiły integralną część z ościeżnicą, gdy są zamknięte. Unikniesz wrażenia niechlujności i przypadkowego dobierania obu elementów.

Rozmiar ościeżnicy będzie miał decydujący wpływ na finalny efekt po jej zamontowaniu. Jak jednak dopasować szerokość tego produktu do muru? Na pewno będzie wymagał nieco więcej wysiłku pod tym względem niż ościeżnice regulowane.

Ościeżnice stałe do drzwi wewnętrznych zbudowane są z 2 elementów pionowych – stojaków – i poziomych: jednego u góry, zwanego nadprożowym, oraz jednego na dole – nazywanego ślepym progiem. Ościeżnice stałe cechują się niezmienną szerokością, odpowiadającą najpopularniejszym na rynku drzwiom – może ona więc wynosić 60, 70 lub 80 cm. Wybierając ją, koniecznie zmierz drzwi – w przypadku tego elementu nie ma możliwości późniejszego wyregulowania, dlatego też tak istotna jest precyzja. Tylko wtedy Twoją wnękę wykończy estetyczna ościeżnica stała. Wymiary głównego i dolnego elementu muszą być dopasowane do szerokości skrzydła. Jednak nie jest to jedyne zagadnienie, które będzie miało znaczenie. Dobrze dopasowana ościeżnica stała wymiary będzie miała dopasowane również do szerokości murów.

Montaż ościeżnicy polega tak naprawdę na prawidłowym dopasowaniu do siebie trzech różnych typów elementów. Baza to belka pionowa do podłogi. Znajduje się po obu stronach otworu drzwiowego. Do bazy możesz przytwierdzić zawiasy. Druga strona belki natomiast jest wyposażona w otwór na zamek. Drugim elementem jest belka równoległa do podłogi. Montujesz ją na górze otworu. To ona zapewnia stabilność bazom. Umożliwia także ich wyregulowanie. Ostatnim potrzebnym elementem jest z kolei listwa maskująca. Dzięki niej możesz zakryć miejsca łączenia baz i belek.

Wszystkie te elementy muszą do siebie pasować wizualnie. Zapewnia to estetyczny efekt. Dodatkowo nie mogą być wykonane z innych materiałów. Metalowa lub aluminiowa belka może doprowadzić do uszkodzenia drewnianej bazy. Dlatego już na etapie zakupu musisz podjąć decyzję, z jakiego materiału zostanie wykonana cała ościeżnica. Następnie te materiały powinny posłużyć do wykonania elementów ościeżnicy.

Podczas wyboru ościeżnicy zwróć także uwagę na sposób zamontowania zawiasów. Pod tym względem dostępne są ościeżnice stałe bezprzylgowe i przylgowe. Te pierwsze pozwalają na schowanie się zawiasów w momencie zamykania drzwi. Jest to estetyczne rozwiązanie, które optycznie powiększa przestrzeń. Tańsze będą futryny stałe przylgowe. Mają prostą konstrukcję i są mniej wymagające podczas montażu. Krawędź drzwi i krawędź ościeżnicy nie zachodzą na siebie i nie tworzą równej płaszczyzny. Nadal jednak jest to najczęściej stosowane rozwiązanie w wielu domach.