Strona główna

Strzałka w prawo

Kuchnia

Strzałka w prawo

Sprzęt AGD do kuchni

Strzałka w prawo

Lodówki i lodówkozamrażarki

Strzałka w prawo

Lodówki i lodówkozamrażarki

Lodówki i lodówkozamrażarki to niezbędne urządzenia w każdej kuchni. Oferują one możliwość przechowywania żywności w odpowiedniej temperaturze, przez co chronią ją przed psuciem się, a także pozwalają zachować świeżość i smak na dłużej.

Filtry

Lodówki i lodówkozamrażarki

Lodówki i lodówkozamrażarki to niezbędne urządzenia w każdej kuchni. Oferują one możliwość przechowywania żywności w odpowiedniej temperaturze, przez co chronią ją przed psuciem się, a także pozwalają zachować świeżość i smak na dłużej.

27 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Sprzęt AGD do kuchni

Wyświetlanie 24 z 27 produktów

Załaduj więcej

Lodówki na wino w Twoim domu

Smakosze wina wiedzą, jak ważna jest odpowiednia temperatura jego serwowania. Tylko wtedy można uzyskać pełnię smaku każdego trunku. Domowe lodówki jednak nie zawsze są przystosowane do przechowywania i serwowania wina. Z tego względu warto zainwestować w lodówki na wino, które są przeznaczone do tych alkoholi. W wielu domach to wręcz obligatoryjne wyposażenie kuchni.

Chłodziarki do wina to urządzenia, które warto mieć w swoim domu. Produkty te są przeznaczone do chłodzenia wina i tylko niego. Zapewniają utrzymanie odpowiedniej temperatury przez cały czas. Dzięki temu w każdej chwili możesz wyciągnąć idealnie schłodzone wino i zaserwować je do obiadu lub podać podczas przyjęcia w gronie znajomych.

Lodówki na wino są skonstruowane w taki sposób, aby przechowywanie w nich butelek było wygodne i łatwe. Dlatego też umieszczono w nich półki o specjalnym kształcie. Co więcej, lodówki te są zazwyczaj wyposażone w szklane drzwiczki. Ułatwiają one szybsze zlokalizowanie odpowiedniej butelki.

Chłodziarki do wina pełnią także inną funkcję: umożliwiają dojrzewanie wina. Zapewniają mu optymalne warunki do tego. Powietrze krąży pomiędzy butelkami. Opływa także korki od butelek, dzięki czemu zachowują one odpowiednią wilgotność.

Lodówki na wino są zatem domowym odpowiednikiem piwniczki do składowania tych trunków. Zajmują znacznie mniej miejsca. Równocześnie stwarzają dokładnie takie same warunki, jakie byłyby możliwe do uzyskania w piwniczkach na wino. Dzięki temu chronisz alkohol przed zepsuciem, a także zyskujesz bardziej aromatyczne i smaczne wino.

Szeroka oferta lodówek na wino

W tej kategorii znajdziesz wiele modeli lodówek różniących się parametrami. Ceny chłodziarek wahają się w zależności od cech. Ich pojemność, sposób montażu, a także ilość stref to główne czynniki, które będą miały wpływ na koszt zakupu tego sprzętu. Podczas wyboru odpowiedniej chłodziarki warto zwrócić uwagę na te kwestie i dopasować dany model do swoich potrzeb.

Lodówki jednostrefowe i z wydzielonymi strefami

Najbardziej podstawowe chłodziarki na wino nie mają wydzielonych stref temperatury. Oznacza to, że w całej chłodziarce jest utrzymana dokładnie taka sama temperatura chłodzenia. Samo urządzenie natomiast działa na zasadzie grawitacji i w ten sam sposób chłodzą wino. Zimne powietrze gromadzi się na dole, a ciepłe jest unoszone do góry.

Korzystanie z takiej lodówki jest proste: gatunki wina, które wymagają niższej temperatury, powinny być przechowywane na dole. Dotyczy to wina białego i różowego. Z kolei na górnych półkach, gdzie panuje wyższa temperatura, można przechowywać butelki z winem czerwonym, które wymaga nieco innych warunków.

Takie lodówki na wino pozwalają na regulowanie temperatury wewnątrz chłodziarki, jednak zmiany dotyczą całego wnętrza, nie zaś pojedynczych stref. Lodówka do wina jest jednak zdecydowanie tańsza niż bardziej złożone modele. Jeśli zależy Ci na cenie i nie planujesz przechowywania większej liczby gatunków win, możesz pokusić się o taki wybór.

Chłodziarki do wina mogą być również wielostrefowe. W tym przypadku lodówka do wina ma co najmniej trzy strefy chłodzenia. W każdej z nich jest utrzyma inna temperatura. Równocześnie temperatury te można dowolnie ustawiać. Nie są zatem dziełem przypadku.

Lodówki na wino wielostrefowe pozwalają na przechowywanie wielu różnych gatunków wina. Co więcej, temperatury te można ustawić z dokładnością do jednego/dwóch stopni różnicy. Ogólna zasada jest jednak podobna, czyli niższa temperatura panuje na dole chłodziarki, a wyższa na górze.

Wielostrefowe chłodziarki do wina to urządzenia, za które trzeba zapłacić więcej. Dodatkowo wymagają one więcej przestrzeni do montażu, ponieważ mają większe wymiary niż większość modeli jednostrefowych. Jeśli jednak jesteś prawdziwym smakoszem wina i możesz pozwolić sobie na montaż takiego urządzenia, wielostrefowa chłodziarka do wina będzie lepszym wyborem.

Lodówka do zabudowy czy wolnostojąca

Podobnie jak duża część urządzeń AGD, także chłodziarki do wina mogą być do zabudowy lub wolnostojące. Te drugie możesz wkomponować w kuchnię tak, aby osoby postronne nie widziały, gdzie ukrywa się wino. Co więcej, takie chłodziarki na wino mogą być również bardzo praktycznym wyborem. Wino powinno być przechowywane z dala od promieni słonecznych, dlatego drzwi meblowe zapewnią odpowiednie warunki do leżakowania.

Musisz jednak pamiętać, że chłodziarka do wina do zabudowy wymaga wcześniejszego przygotowania korpusu meblowego. Nie zawsze też może być to kolejne wyposażeniekuchni. W mniejszych wnętrzach, a także przy częstych zmianach aranżacji modele wolnostojące będą praktyczniejszym wyborem.

Lodówka do wina wolnostojąca można być ustawiona w dowolnym miejscu. Szczególnie mniejsze modele są łatwe do aranżacji. Duża swoboda ich montażu to również dobry powód, aby zdecydować się na taki model. Takie lodówki prezentują się też bardzo estetycznie. Szczególnie przeszklone drzwi podkreślają dekoracyjny charakter tych urządzeń.

Jeśli wybierasz lodówki na wino wolnostojące, zwróć jednak uwagę na zamontowane w nich drzwi. Powinny być wyposażone w filtr UV. Dzięki temu nawet szklane skrzydło jest w stanie skutecznie chronić wnętrze lodówki przed dostępem światła, które mogłoby spowodować nawet zepsucie się wina. Dlatego też drzwi z filtrem UV są nadal w stanie zapewnić warunki podobne do piwniczek na wino.

Lodówka z regulacją wilgotności – czy warto za to płacić?

Miejsce, w którym przechowuje się wino, powinno być odpowiednio wilgotne. Najlepszym dowodem na to są wina składowane w piwniczkach. Wilgoć przedostaje się przez korek do wnętrza butelki i w ten sposób zapewnia jeszcze lepsze warunki do jego dojrzewania. Chroni je również przed zepsuciem.

Podobne warunki można uzyskać w chłodziarkach na wino. Niektóre urządzenia są wyposażone w regulację wilgotności. Jest ona możliwa dzięki zamontowanemu nawilżaczowi. Jeszcze lepsze efekty, bliskie do naturalnych, dają kamienie z lawy. Polewane wodą, utrzymują odpowiednią wilgoć we wnętrzu urządzenia.

Jeśli chcesz cieszyć się wyjątkowym smakiem wina i chcesz zapewnić odpowiedni warunki do dojrzewania trunku, modele z nawilżaczami lub kamieniami z lawy są zdecydowanie dobrym wyborem.

Chłodziarki do wina – rozmiar ma znaczenie

Lodówki na wino to urządzenia, które pozwalają na przechowywanie kilku, kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu butelek wina. Im większe jest urządzenie, tym więcej wina możesz w nim składować. Jeśli chcesz stworzyć odpowiednich piwniczki, chłodziarka do wina o większej pojemności będzie zdecydowanie lepszym wyborem. Wymaga jednak zapewnienia znacznej ilości wolnego miejsca do jej montażu.

Małe chłodziarki na wino są odpowiednie do niewielkich mieszkań. Możesz w nich trzymać trunki, które stosunkowo szybko zostają wypite. W takich chłodziarkach trudno mówić o warunkach do dojrzewania trunków. To raczej sposób na zapewnienie odpowiedniej temperatury podawania wina podczas przyjęcia lub spotkania z przyjaciółmi.

Chłodziarki na wino mieszczą od pięćdziesięciu do nawet pięciuset litrów wina. Na pewno zatem zdołasz wybrać urządzenie, które jest odpowiednie do Twoich potrzeb. Większe modele nadają się także do restauracji, kawiarni lub innych miejsc publicznych, w których do posiłków serwowane jest wino.