Strona główna

Strzałka w prawo

Łazienka

Strzałka w prawo

Umywalki łazienkowe

Strzałka w prawo

Umywalki nablatowe

Strzałka w prawo

Umywalki nablatowe

Umywalki nablatowe są jednymi z najpopularniejszych rozwiązań w łazienkach. Dzięki swojej uniwersalnej formie doskonale nadają się do montażu na blacie, blacie z szafką lub półką. Mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak ceramika, szkło, kamień czy tworzywo sztuczne, dzięki czemu łatwo dopasować je do stylu i charakteru całej łazienki.

Filtry

Umywalki nablatowe

Umywalki nablatowe są jednymi z najpopularniejszych rozwiązań w łazienkach. Dzięki swojej uniwersalnej formie doskonale nadają się do montażu na blacie, blacie z szafką lub półką. Mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak ceramika, szkło, kamień czy tworzywo sztuczne, dzięki czemu łatwo dopasować je do stylu i charakteru całej łazienki.

57 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Umywalki łazienkowe

Wyświetlanie 24 z 57 produktów

Załaduj więcej

Umywalka nablatowa – charakterystyka

Praktyczna, estetyczna i trwała umywalka nablatowa to świetna alternatywa dla tradycyjnej umywalki, która jest kompatybilna z konkretną szafką. W ofercie sklepu dostępne są modele w różnych kształtach, kolorach, a także wykonane z rozmaitych materiałów. Taka różnorodność sprawia, że modele te są coraz chętniej wybierane do nowych łazienek, zwłaszcza tych urządzanych w stylu industrialnym czy minimalistycznym. Świetnie nadadzą się też do eleganckich, luksusowych wnętrz.

Pod względem budowy umywalki nablatowe nie różnią się wiele od tych montowanych na szafkach. Mają formę misy w różnym kształcie dopasowanym jednak nie do kształtu szafki, tylko do Twoich potrzeb i oczekiwań. To sprawia, że są idealnym wyborem do niebanalnie zaprojektowanych wnętrz. Ich zaletą jest też większa ilość materiałów, z których zostały wykonane produkty. Umywalka łazienkowa tego rodzaju nie musi być wykonana wyłącznie z ceramiki – dostępne są różne inne modele.

Umywalki nablatowe mają najróżniejsze kształty. Dzięki sposobowi montażu nie są pod tym względem w żaden sposób ograniczone. Z tego powodu dostępne są modele w klasycznym planie prostokąta, ale również te okrągłe albo w nietypowych fantazyjnych kształtach. Takie bogactwo wyboru sprawia, że możesz stworzyć unikalne wnętrze dopasowane dokładnie do Twoich planów i marzeń.

Sprawdź, co wyróżnia zlew nablatowy

Czym wyróżnia się umywalka łazienkowa tego typu? Przede wszystkim sposobem montażu. Jest to model, który możesz dopasować do dowolnego blatu. Nie wymagają one wykonywania w blacie żadnych otworów oprócz tych do odprowadzenia wody z samego zlewu. Z tego powodu z czasem możesz wymienić je na nowszy model, który bardziej będzie odpowiadał Ci pod względem wyglądu czy użytkowości.

Jedną z zalet, która wyróżnia zlew łazienkowy tego rodzaju, jest wszechstronność barw. Bez trudu wybierzesz coś w tradycyjnej, jasnej kolorystyce – zwykle to ceramika albo akryl. Dostępne są jednak wersje przezroczyste czy barwione, o stopniowanej przejrzystości, wykonane z trwałego i odpornego na uszkodzenia szkła. Alternatywę stanowią umywalki łazienkowe z kamienia czy nawet drewna. Wymagają specjalnej konserwacji, ale są niezwykle estetyczne.

Zlew nablatowy może być wykonany, jak już zostało wspomniane, z kilku różnych materiałów. Oczywiście powszechnie dostępna jest ceramika – najpopularniejsza i często najtańsza. Ciekawą opcją jest również lekki akryl, idealny do blatów z mniej odpornego na obciążenie materiału. Jedną z opcji stanowi umywalka nablatowa z kamienia, pamiętaj jednak, że jest ona naprawdę ciężka, a jej montaż musi być odpowiedni. Nie bez znaczenia jest także fakt, że wyczyszczenie kamiennej umywalki zajmie Ci trochę czasu. Z kolei modele drewniane to ciekawy sposób na wyróżnienie wnętrza przy zachowaniu jego funkcjonalności.

Jak wybierać umywalki nablatowe?

Jednym z podstawowych kryteriów wyboru w przypadku umywalek powinno być oczywiście dopasowanie ich do wnętrza. Tego rodzaju elementy wyposażenia nie są aż tak często i intensywnie użytkowane jak zlewy kuchenne, dlatego można postawić na wygląd i uznać, że to podstawowe kryterium wyboru. Umywalka nablatowa powinna być dopasowana do wnętrza zarówno pod względem kształtu, jak i koloru. Bogata oferta opcji sprawia, że bez trudu znajdziesz coś idealnego do każdego wnętrza.

Zlew łazienkowy warto wybierać również pod względem użytkowości danego materiału. Przy ograniczonym budżecie dobrym wyborem zawsze będzie ceramika – jest dostępna w różnych wariantach kształtów oraz kolorów. Alternatywą jest na przykład akryl, który również jest lekki, a jednocześnie wymaga mniej wysiłku przy czyszczeniu. Pamiętaj, że umywalka nablatowa powinna w całości opierać się na blacie – to jedyne kryterium w zakresie kształtu czy rozmiaru.

Jeśli zdecydujesz się na cięższe umywalki nablatowe, na przykład te wykonane z kamienia albo szkła, pamiętaj o konieczności wykonania blatu w odpowiedniej grubości. Może zdarzyć się tak, że konieczne będzie zlecenie wykonania specjalnego blatu, jeśli umywalka łazienkowa jest szczególnie duża. Chodzi tutaj przede wszystkim o jego grubość, ale niekiedy również materiał, z którego go wykonano. Pamiętaj też, że umywalki łazienkowe ze szkła czy kamienia mogą być trudniejsze w konserwacji z uwagi na charakterystykę tych materiałów.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, gdy wybierasz umywalki nablatowe? Przede wszystkim na sposób montażu baterii. Jeśli umywalka ma docelowo zająć całe wolne miejsce na blacie, najlepiej zdecyduj się na model, który ma gotowe fabryczne otwory przystosowane do montażu baterii. Wersje wolnostojące bez tych otworów mogą być dobre w sytuacji, gdy dysponujesz dużym blatem albo bateria jest zamontowana bezpośrednio w ścianie.

Choć, jak zostało wspomniane, kształt produktów takich jak umywalki łazienkowe nie jest aż tak istotny, póki te mieszczą się na blacie, to warto zastanowić się nad innymi kwestiami. Jeśli z umywalki mają korzystać dzieci, jej rant nie powinien być zbyt wysoki. Z drugiej strony, jeśli bateria jest zamontowana wysoko albo wysoka jest sama umywalka, umywalka nablatowa powinna mieć taki kształt, aby woda nie rozchlapywała się na całą łazienkę.