Zasłony, firany i tkaniny

Kategoria "Zasłony, firany i tkaniny" w Castoramie to miejsce, gdzie można znaleźć bogaty wybór materiałów do dekoracji wnętrz. Znajdują się tu różnego rodzaju tkaniny, jak na przykład bawełna, len, jedwab czy welwet, oraz zasłony i firany w wielu wzorach i kolorach.

Piękne tekstylia w aranżacji wnętrz – zasłony, firanki i tkaniny

Tekstylia to dodatki do domu, które w bardzo prosty sposób potrafią odmienić charakter wnętrza. Dzięki nim podkreślisz styl aranżacji lub go przełamiesz. Oprócz funkcji estetycznej firany i zasłony pełnią także rolę ochrony przed spojrzeniami osób z zewnątrz – przechodniów lub sąsiadów. Stanowią świetny sposób na zahamowanie zbyt intensywnych promieni słonecznych, które mogą nagrzać pomieszczenie. Stosując zasłony w połączeniu z firankami w sypialni, masz gwarancję ochrony przed utrudniającym zasypianie światłem lamp zewnętrznych. Dzięki dostępnym w naszej ofercie tekstyliom udekorujesz mieszkanie w harmonijny sposób. Wykorzystaj materiały przeznaczone do uszycia zasłon również w innych elementach wystroju wnętrza. Z dostępnych w naszej ofercie tekstyliów uszyjesz poszewki na poduszki, a z pozostałych skrawków tkaniny wykonasz dekoracyjny bieżnik na stół.

JAKIE RODZAJE ZASŁON I FIRAN DLA CIEBIE PRZYGOTOWALIŚMY?

Aby zasłonić okno i dopełnić aranżację przytulnym dodatkiem, zawieś piękną zasłonę. Do wyboru masz lekkie materiały, które wpuszczą do wnętrza nieco światła, lub grube, które sprawią, że pomieszczenie zaciemni się w znacznym stopniu. Dostępne są zasłony na metr bieżący lub firany gotowe w różnych rozmiarach do wyboru. Możesz wybrać materiały okienne tradycyjnie przypinane do karnisza na żabki lub zasłony z przelotkami, czyli fabrycznie obszytymi otworami na rurę karnisza – ich zawieszenie na oknie trwa dosłownie chwilę. Zasłony z poliestru są nieskomplikowane w pielęgnacji – można je prać w niskich temperaturach i są łatwe do prasowania. Strefę okienną ozdobisz tradycyjną, żakardową firanką lub nowoczesnym modelem sznurkowym. Rozwiązania te zapewnią Ci większą prywatność we wnętrzu. Z pewnością znajdziesz materiał na okno pasujący do aranżacji pomieszczenia, bo firanki, zasłonki są u nas dostępne we wszystkich kolorach i niezliczonych wzorach.

FIRANY GOTOWE CZY CIĘTE NA METRY – JAKIE WYBRAĆ?

Jednym z dostępnych u nas produktów są firany, których głównym zadaniem jest udekorowanie okna, a jednocześnie przepuszczanie do wnętrza delikatnych promieni słonecznych. Oferujemy Ci modele gotowe – ich zaletą jest łatwość zawieszenia na karniszu. Szerokość produktów jest dokładna, dlatego bez trudu wyliczysz, jakie odstępy powinny być zachowane między żabkami. Jeśli nie podobają Ci się te elementy służące do zawieszenia firany, postaw na gotowe modele z szelkami, które są mniej widoczne, dzięki czemu bardziej estetyczne. Niektóre z dostępnych u nas przesłon okiennych ma praktyczne przelotki. Ich zaletą jest niesamowita łatwość ułożenia produktu na karniszu rurkowym. Oferujemy Ci także firany na metr bieżący. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość dokładnego wymierzenia potrzebnego materiału i dopasowania go do szerokości okna. To dobre rozwiązanie do ościeżnic tarasowych, które często są wyjątkowo szerokie.

ZASŁONY ZACIEMNIAJĄCE – CZY WARTO JE WYBRAĆ?

W naszym asortymencie znajdziesz również zasłony. Je także kupisz gotowe lub na metr bieżący. Różnią się od siebie także stopniem przepuszczania światła z zewnątrz. Modele zaciemniające są doskonałym wyborem do sypialni. Pozwolą Ci zasnąć mimo intensywnego oświetlenia lamp zewnętrznych, a o poranku unikniesz dzięki nim nagłego przebudzenia ze względu na oślepiające promienie słoneczne. Modele te sprawdzą się także w pokoju dziecka, któremu chcesz zapewnić spokojny sen, oraz w pokoju telewizyjnym, gdzie będą gwarancją dobrej widoczności filmów wyświetlanych na ekranie. Przygotowaliśmy również zasłony, które przepuszczają nieco więcej światła z zewnątrz. Będą odpowiednie do salonu, jeśli chcesz w ciągu dnia nieco rozświetlić jego wystrój. Większość dostępnych u nas zasłon jest wykonana z poliestru, co sprawia, że nie musisz się obawiać, że utracą swój intensywny odcień.

DOBÓR FIRANY DO ARANŻACJI WNĘTRZA

Wciąż wiele osób chętnie decyduje się na firany, które potrafią podkreślić przytulny charakter wnętrza. Mają ogromny wpływ na aranżację, więc dobrze przemyśl ich wybór. W naszym asortymencie znajdziesz żakardowe modele, które wyróżniają się bogatymi zdobieniami. Ich ponadczasowe wzornictwo doskonale zaprezentuje się we wnętrzu urządzonym w klasycznym stylu. Połącz je z beżowymi zasłonami, żeby dopełnić elegancką aranżację. Oferujemy także lekkie, zwiewne, białe firanki o gładkim wykończeniu – zestawione z szarymi zasłonami będą świetnie wyglądały we wnętrzu urządzonym w skandynawskim stylu.

JAK DOBRAĆ ZASŁONĘ DO WYSTROJU DOMU?

Na wybór odpowiedniej zasłony ma wpływ nie tylko materiał wykonania, właściwości zaciemniające czy sposób wieszania na karniszu, ale także wygląd. W naszym asortymencie bez trudu odnajdziesz model przesłony, który będzie pasował do Twojego pomysłu na aranżację. Przygotowaliśmy zasłony wyróżniające się minimalistycznym designem, który pasuje do wnętrz nowoczesnych. Nie zapomnieliśmy także o zasłonach sznurkowych – dodadzą wystrojowi ciekawego charakteru. Jeśli chcesz ożywić aranżację, która już Ci się znudziła, postaw na wzorzyste tkaniny zasłonowe.