icon
25.02 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
25.02 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Elektronarzędzia

Strzałka w prawo

Wyrzynarki

Strzałka w prawo

Wyrzynarki

Lubisz majsterkować i często wycinasz nowe przedmioty z drewna? W Twoim domu zatem niezbędna jest wyrzynarka!

Filtry

Wyrzynarki

Lubisz majsterkować i często wycinasz nowe przedmioty z drewna? W Twoim domu zatem niezbędna jest wyrzynarka!

19 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Elektronarzędzia

Wyświetlanie 19 z 19 produktów

Wyrzynarki do wycinania i przycinania drewna oraz tworzyw sztucznych

Lubisz majsterkować i często wycinasz nowe przedmioty z drewna? W Twoim domu zatem niezbędna jest wyrzynarka! To urządzenie mechaniczne zasilane prądem elektrycznym. Silnik odpowiada za poruszanie brzeszczotu w osi pionowej i do przodu. Dzięki temu możesz dokonywać cięcia różnych materiałów.

Ponadto wyrzynarka najczęściej wyposażona jest w specjalną stopkę, która ułatwi Ci poruszanie narzędzia po płaskich powierzchniach. Wyrzynarka ma szerokie zastosowanie w rękach każdego majsterkowicza. Sprawdź ofertę w asortymencie Castoramy!

ZASTOSOWANIE I ZALETY WYRZYNARKI

Wyrzynarka to bardzo poręcze i wysoce przydatne urządzenie służące przycinaniu materiałów drewnianych oraz wycinaniu z nich elementów. Odznacza się dużą precyzją działania, a jej użytkowanie jest komfortowe. Wyjątkową zaletą wyrzynarki, dzięki której szczególnie wyróżnia się na tle innych narzędzi tnących do drewna, jest możliwość szybkiego i sprawnego uzyskiwania zaokrąglonych kształtów oraz otworów o obłych krawędziach.

W gospodarstwie domowym zamieszkiwanym przez miłośników rękodzieła wyrzynarka jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia warsztatu. Za jej pomocą można nadawać drewnu, a także wielu rodzajom tworzywa sztucznego nowy kształt. Wyrzynarka do drewna przyda się podczas budowy nowych mebli i dużych konstrukcji (np. budy dla psa), ale także mniejszych przedmiotów. Posłuży do wycięcia szkieletu domku dla ptaków, puzzli do zabawy dla dzieci czy figurek.

Wyrzynarka to narzędzie niezbędne podczas remontu w domu. Jeśli planujesz wyłożenie podłogi panelami lub naturalnymi deskami drewnianymi, za pomocą wyrzynarki nadasz im odpowiedni kształt oraz dotniesz je na wymiar. Narzędzie to wykorzystasz również do cięcia płyt gipsowo-kartonowych oraz styropianu, co sprawia, że wyrzynarka sprawdza się również przy kładzeniu izolacji termicznej.

To narzędzie nadaje się nie tylko do cięcia elementów drewnianych. Dobierając odpowiedni rodzaj brzeszczotu, możesz ciąć także tworzywa sztuczne, a nawet cienkie blachy stalowe. Brzeszczoty posiadają system dokładnych nacięć, które ułatwią Ci wymianę elementów tnących. Wpłynie to na szybkość pracy i jej wygodę.

WYRZYNARKI W OFERCIE MARKETÓW CASTORAMA

Zakup wyrzynarki zazwyczaj umotywowany jest pewną potrzebą. W zależności od niej powinieneś wybrać narzędzie, które będzie najlepiej spełniało twoje wymagania. Inną wyrzynarkę wybierzesz na wyposażenie warsztatu stolarskiego, a inna będzie odpowiednia do budowy małej architektury. W asortymencie marketów budowlanych sieci Castorama znajdziesz bogaty wybór wyrzynarek wielu renomowanych i znanych marek.

Pierwszym czynnikiem, na jaki powinieneś zwrócić uwagę, jest moc urządzenia. Bardziej wymagające prace, polegające na cięciu twardych materiałów, najlepiej zrealizować za pomocą elektronarzędzi wyposażonych w silnik o dużej mocy. Do prac w ogrodzie czy sporadycznych cięć drewna wystarczy mniejsza moc urządzenia. Wówczas dobrym wyborem będzie wyrzynarka MacAllister. Elektronarzędzia od tego producenta cechują się sporą wytrzymałością w stosunku do niskiej ceny.

Sposób zasilania elektronarzędzia to kolejna cecha, nad którą powinieneś się pochylić. Większość wyrzynarek jest zasilana prądem sieciowym, doprowadzonym za pomocą przewodu elektrycznego. Ten układ dobrze sprawdza się w pracach warsztatowych i w obrębie pomieszczeń.

Jeżeli myślisz o narzędziu do prac polowych czy wyposażeniu ekipy serwisowej, najlepsza będzie wyrzynarka akumulatorowa. W tym przypadku za pracę silnika odpowiada akumulator, którego baterię uzupełnisz za pomocą dołączonej do zestawu ładowarki. Ciągnące się za narzędziem kable zasilające nie będą już utrudniały Ci pracy.

Produktem ubocznym cięcia różnych materiałów, a zwłaszcza drewna, są wióry. W naszej ofercie znajdują się wyrzynarki, z którymi łatwiej zadbasz o czystość swojego stanowiska pracy. Specjalny wylot na wióry możesz podłączyć do odkurzacza i zapanować nad odpadami powstałymi podczas cięcia. Do niektórych urządzeń dołączony jest specjalny pojemnik, który gromadzi opiłki bez konieczności instalacji odkurzacza.

Poszukując urządzenia do licznych prac w warsztacie stolarskim, zwróć uwagę na jego konstrukcję i uchwyt. Choć wybór wygodnej rękojeści to sprawa indywidualna, to jednak istnieją narzędzia, których producenci zwracają na to większą uwagę. Wyrzynarka Makita cechuje się tym, że jej budowa i kształt uchwytu zapewniają wygodę nawet podczas długotrwałego użytkowania.

W tej kategorii zgromadziliśmy tak różnorodne urządzenia, że z pewnością znajdziesz egzemplarz o odpowiednich cechach. Możesz wybierać spośród wyrzynarek o różnej wadze i rozmiarach, co znacząco ułatwi wykonywaną przez Ciebie pracę i sprawi, że będzie ona przyjemniejsza.

Znajduje się tutaj również wyrzynarka Bosch, którą możesz nabyć w zestawie z różnymi rodzajami brzeszczotów. Wszystko zapakowane jest do poręcznej skrzynki z uchwytem w formie walizki, którą z łatwością schowasz do szafki lub zabierzesz ze sobą w wybrane miejsce. Nie zwlekaj zatem i wybierz swój model wyrzynarki już dziś!