icon
Najbliższa niedziela 11.06 jest niedzielą niehandlową
icon
Najbliższa niedziela 11.06 jest niedzielą niehandlową

Odzież robocza

Odzież robocza to nieodłączny element wyposażenia pracowników wielu branż. Odpowiednio dobrana odzież zapewnia nie tylko ochronę przed niebezpieczeństwami wynikającymi z wykonywanej pracy, ale także wygodę i komfort.

Bezpieczeństwo w czasie pracy – odzież ochronna i BHP

Wykonywanie prac fizycznych wymaga wcześniejszego przygotowania odpowiednich akcesoriów, które zapewnią Ci właściwą ochronę. W tym dziale zgromadziliśmy dla Ciebie szeroki zestaw odzieży oraz elementów zabezpieczających przed uszczerbkiem na zdrowiu. Które z nich przydadzą się Tobie?

Odzież i obuwie

Niezależnie od tego, czy prace fizyczne wykonujesz przy remoncie, czy zawodowo każdego dnia, będziesz potrzebował odpowiedniej swobody ruchów. Materiały, z których powstała odzież robocza, powinny być przewiewne oraz trwałe, aby nie rozrywały się przy zahaczeniu o wystający gwóźdź. Przygotowaliśmy bluzy, kurtki i spodnie z wysokogatunkowych tkanin. Zadbaliśmy też o odpowiednią liczbę kieszeni na rozmaite akcesoria. Kamizelki i komplety ostrzegawcze są niezastąpione podczas prac drogowych oraz zadań wykonywanych po zmroku – sprawiają, że jesteś doskonale widoczny w trudnych warunkach. Dla osób planujących lakierować lub malować spore powierzchnie odpowiednie będą kombinezony, które ochronią ubrania i ciało przed zabrudzeniami. Osobną kwestią jest wybór idealnego obuwia. Buty z metalowymi elementami skutecznie ochronią stopy przed rozmaitymi uszkodzeniami w czasie pracy na budowie lub podczas przenoszenia ciężkich przedmiotów. Warto też zwrócić uwagę na ich przewiewność, aby stopa mogła swobodnie oddychać podczas wielogodzinnych robót.

Rękawice i nakolanniki

Rękawice pozwalają na prawidłową ochronę dłoni przed skaleczeniami – jest to szczególnie istotne podczas korzystania z ostrych narzędzi oraz elektronarzędzi. Wykonane zostały z różnych materiałów, aby dopasowanie ich do własnych potrzeb było proste. Z nakolanników skorzystają osoby pielęgnujące rabatki w ogrodach – zapewnią Ci komfort podczas długotrwałego pielenia lub sadzenia kwiatów na klęczkach.

Okulary i maski, czapki i kaski oraz ochronniki słuchu

Podczas szlifowania, cięcia i piłowania konieczne jest korzystanie z okularów ochronnych, które blokują dostęp opiłków do oka. Maski są natomiast niezastąpione podczas malowania i używania substancji chemicznych. Czapki i kaski mogą pełnić różne funkcje – na placach budowy ochronią głowę przed spadającym gruzem, a na świeżym powietrzu przed palącym słońcem. Zabezpiecz swój słuch ochronnikami słuchu, szczególnie jeśli pracujesz w dużym hałasie.

Zabezpieczenia wysokościowe

Zabezpieczenia wysokościowe przydają się w szczególności podczas pracy na dachu, na wysokich drabinach oraz na rusztowaniach – dzięki nim masz pewność, że nie spadniesz przy potknięciu się lub utraceniu równowagi.