Czyszczenie i konserwacja

Kategoria "Czyszczenie i konserwacja" poświęcona jest produktom służącym do utrzymania i poprawy stanu instalacji kominkowych. W ofercie można znaleźć różnego rodzaju narzędzia do czyszczenia takie jak szczotki, zestawy do usuwania nagarów, ssawki i wiele innych.

WSZYSTKO, CZEGO POTRZEBUJESZ DO KOMINKA

Ogrzewanie kominkowe wiąże się z koniecznością wykonywania określonych czynności związanych z konserwacją, obsługą i czyszczeniem instalacji. W niniejszej kategorii znajdziesz rozmaite produkty, które pomogą Ci we właściwym korzystaniu z kominka. Niektóre z nich wpłyną również na Twoją wygodę oraz wydajność ogrzewania. Do wyboru masz między innymi rozpałki, zestawy z przyborami kominkowymi, zestawy naprawcze, środki do czyszczenia oraz parawany ochronne. Różnorodne akcesoria kominkowe pozwolą Ci z pewnością skompletować praktyczne koszyki, które ułatwią Ci obsługę paleniska nawet wtedy, gdy używasz go bardzo często.

Akcesoria kominkowe dostępne w naszej ofercie pochodzą wyłącznie od sprawdzonych producentów. Nie musisz mieć więc obaw o ich jakość oraz wytrzymałość. Raz zakupione będą Ci niezawodnie służyć przez wiele lat. Z łatwością stworzysz z nich funkcjonalne zestawy, które staną się nie tylko użytecznym dodatkiem, ale również designerskim wyposażeniem wnętrza. Dzięki nim Twoje palenisko stanie się doskonale zagospodarowaną przestrzenią, a Ty będziesz mieć pod ręką wszystko, co potrzebne do bezpiecznego obsługiwania kominka. Sprawdź naszą ofertę już teraz!

ROZPAŁKI KOMINKOWE – JAK PALIĆ W KOMINKU?

Wygodę rozpalania zapewnią Ci liczne rozpałki do kominka, a także specjalne, długie zapałki. Duży wybór produktów umożliwi Ci dobranie idealnie pasujących akcesoriów. Rozpałki do kominków mogą występować w różnej postaci – kostkach, jako pokryte parafiną kawałki drewna czy ekologiczna wełna drzewna. W naszej ofercie znajdziesz różnorodne akcesoria do kominka bezpieczne dla środowiska, Twojej instalacji oraz Twojego zdrowia. Dzięki nim palenie stanie się znacznie prostsze. Przyspieszą one bowiem rozpalanie paleniska oraz będzie łatwo usunąć ich pozostałości z kominka. Te przybory kominkowe nie sprawią również problemów w przechowywaniu.

CZYSTY KOMINEK – JAK ZACHOWAĆ BEZPIECZEŃSTWO INSTALACJI?

Twój kominek powinien działać sprawnie oraz niezawodnie przez lata. Jednak żeby tak było, niezbędne jest jego utrzymanie go w odpowiednim stanie. Bezpieczne palenie w kominku zapewni jego okresowa konserwacja i czyszczenie. Stosuj preparaty do kominków w saszetkach lub tabletkach, a także wyciory i środki do kominów, które zapobiegają odkładaniu się sadzy. W naszym asortymencie znajdzie się niejeden środek do czyszczenia kominka, który znacznie skróci czas wykonywania tej uciążliwej czynności. Środki takie są stworzone z myślą o tym, aby ułatwić usuwanie dużych ilości sadzy oraz innych pozostałości ze spalania materiałów opałowych. Poza środkami chemicznymi w ofercie znajdziesz też poręczne wybieraki, pogrzebacze oraz miotełki kominowe. Do uprzątnięcia wszystkiego może Ci się także przydać separator do popiołu.

JAK ZACHOWAĆ PORZĄDEK WOKÓŁ KOMINKA?

Prawidłowa organizacja otoczenia pozwoli Ci zachować kontrolę i bezpieczeństwo w czasie, gdy Twój kominek będzie rozpalony. Dostępne tu produkty stanowią profesjonalne wyposażenie każdego wnętrza z kominkiem. Znajdziesz tu blachy przypiecowe, dzięki którym posadzka jest chroniona przed iskrami, a także kosze na drewno i pogrzebacze. Elementy zostały wykonane w różnej stylistyce, dlatego bez problemu dopasujesz je do tradycyjnej, jak i bardziej nowoczesnej aranżacji salonu czy jadalni. Dzięki zebranym tu akcesoriom zachowasz także czystość wokół kominka. Pamiętaj również, aby zaopatrzyć się w metalowy pojemnik do przenoszenia popiołu – może być bardzo gorący i stopić delikatniejsze elementy wyposażenia pomieszczenia.

PRAWIDŁOWA KONSERWACJA KOMINKA

Ogrzewanie kominkowe to jeden z najprzyjemniejszych sposobów na ocieplenie wnętrz. Pamiętaj jednak, że konieczna jest jego okresowa konserwacja. W tym dziale znajdziesz asortyment zarówno do samodzielnego naprawiania kominków, jak i profesjonalnego serwisu. Oprócz preparatów i narzędzi do czyszczenia kominów, są tu dostępne także sznury izolacyjne i zestawy naprawcze, w tym, na przykład, klej odporny na bardzo wysoką temperaturę. Dzięki takim sznurom możesz zadbać o bezpieczeństwo instalacji. Uda Ci się również uniknąć nieprzyjemności związanych z nieprawidłowościami wynikłymi podczas kontroli przewodów wentylacyjnych oraz instalacji grzewczych. Akcesoria kominkowe przydadzą Ci się więc, aby wywiązać się z obowiązku dbania o owe instalacje, które nakłada prawo.

AKCESORIA KOMINKOWE DO DOMOWYCH KOMINKÓW

Poza dbaniem o kominek od wewnątrz, niezbędne jest również zadbanie o komin na dachu domu. Nie sprawdzą się w tym celu preparaty do konserwacji kominka. Niezbędny będzie zakup odpowiednich środków oraz przyrządów przeznaczonych do czyszczenia. W tej kategorii znajdziesz więc również szczotki do komina, kule kominowe oraz środki chemiczne. Z ich pomocą samodzielnie oczyścisz instalację przed pojawieniem się kominiarza. Dzięki temu zadbasz o bezpieczeństwo całej instalacji i zmniejszysz ryzyko wystąpienia pożaru.

Bez względu na to, jakie przybory do kominka są Ci potrzebne, w naszym sklepie z pewnością znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Sprawdź resztę oferty i kompleksowo zadbaj o swój kominek. W razie wątpliwości skontaktuj się z naszymi konsultantami.