icon
Najbliższa niedziela 11.06 jest niedzielą niehandlową
icon
Najbliższa niedziela 11.06 jest niedzielą niehandlową

Oprawy oświetleniowe

Oprawy oświetleniowe są bardzo uniwersalne i spotykane w wielu dziedzinach życia, między innymi w przemyśle, w budownictwie, w samochodach, w sklepach, w biurach, a także w wielu innych miejscach.

Oprawy i oczka oświetleniowe

W pomieszczeniach swojego domu czy mieszkania spędzasz zazwyczaj długie chwile. Zadbaj o swój komfort i zamontuj tam odpowiednie oświetlenie. Pomocne Ci w tym będą lampy wiszące i stojące, ale nie tylko. Dodatkowe oprawy oświetleniowe nie tylko będą stanowić dla Ciebie znaczne udogodnienie, ale też ozdobią Twoje przestrzenie. Możesz postawić między innymi na efektowne oprawy stropowe.

Dla bezpieczeństwa Twojego i pozostałych domowników nie zapomnij o funkcjonalnym oświetleniu schodów. Pełen komfort i wygodę zapewnią Ci z kolei oprawy meblowe. Sprawdź, jakie oprawy i oczka przygotowaliśmy dla Ciebie w Castoramie!

Oprawy sufitowe do każdego pomieszczenia

Sufitowe oprawy LED lub halogenowe możesz zamontować w dowolnym wnętrzu – doskonale sprawdzą się w nowoczesnym salonie połączonym z jadalnią czy nawet w łazience. Ale to przede wszystkim w kuchni bardzo często potrzebujesz mocnego, ale nie rażącego oświetlenia blatu do wykonywania precyzyjnych czynności. Oczka kwadratowe lub okrągłe doskonale zastąpią lampę wiszącą i świetnie zaprezentują się zamontowane w suficie podwieszanym.

Wśród opraw stropowych znajdziesz modele utrzymane w różnych kolorach, co pozwoli Ci dopasować je do innych elementów wyposażenia. Oferujemy oprawy oświetleniowe LED ruchome, z różnymi gwintami na żarówki, oraz emitujące światło w różnych kolorach. Możesz kupować je na sztuki, samodzielnie dobierając modele do swoich potrzeb. Zdecyduj się na jeden z zestawów, a uda Ci się zaoszczędzić czas.

Oprawy do oświetlenia schodów

Niezwykle ważną częścią domowej instalacji oświetleniowej jest oświetlenie klatki schodowej. To szczególne miejsce, w którym brak odpowiedniego światła może być brzemienny w skutkach – nietrudno bowiem wtedy o niefortunny upadek.

Nasze oprawy LED podniosą poziom Twojego bezpieczeństwa. Pozwolą Ci na subtelne rozjaśnienie schodów, a jednocześnie nie będą stanowiły utrudnienia w poruszaniu się. Montowane wzdłuż stopni nie odstają od ściany, dzięki czemu masz pewność, że przypadkowo nie zahaczysz o sterczący element. Emitowana przez oprawę poświata zapewnia możliwość bezpiecznego poruszania się między piętrami przez całą dobę.

Oprawy schodów w naszej ofercie cechują się atrakcyjnym, nowoczesnym wzornictwem. Znajdziesz wśród nich modele okrągłe i kwadratowe, a także utrzymane w różnych odcieniach. Możesz również wybierać spośród produktów emitujących światło o różnej barwie. Baw się kolorami, a dzięki Tobie schody w parę chwil całkowicie zmienią swoje oblicze!

Uniwersalne oprawy meblowe

W Twoim domu czy mieszkaniu istnieją z pewnością miejsca, w których potrzebujesz światła bardziej niż gdzie indziej. Aby zapewnić sobie tam dodatkowe źródło światła, skorzystaj z opraw meblowych. Możesz wykorzystać je w garderobie – pozwolą Ci wtedy uniknąć włączania głównej lampy podczas wybierania ubrań. W przeszklonych witrynach zaś wyeksponują eleganckie dekoracje, trofea lub pamiątki.

Poszczególne lampki czy diody nadają się także do montażu na ścianie, suficie lub pod szafkami – nie tylko w domowych wnętrzach, ale też w garażu, magazynie czy pomieszczeniu gospodarczym. Dobierz liczbę i kształt opraw do swoich potrzeb i wystroju wnętrza. Najczęściej spotykanym typem oprawy meblowej jest oprawa LED okrągła, ale zdarzają się też takie o trójkątnym kształcie, a także w formie listew lub belek. Możesz kupić je pojedynczo lub wybrać zestaw oświetlenia meblowego – wszystko zależy od Twoich potrzeb!

Jaką oprawę wybrać?

Kiedy wybierasz źródła światła do swoich pomieszczeń, zdecyduj się, jaką temperaturę barwową chcesz uzyskać. Różne aranżacje mogą prezentować się w odmienny sposób w zależności od tego, jakie światło na nie pada. Oświetlenie ma także duży wpływ na Twoje samopoczucie, mimo że nie zawsze zdajesz sobie z tego sprawę.

I tak, barwy ciepłe sprzyjają relaksowi i odprężeniu. Oprawy ze światłem o tej temperaturze będą świetnym wyborem do podwieszanego sufitu w salonie czy sypialni. Barwy chłodniejsze bardziej energetyzują użytkowników i wpływają pozytywnie na stopień ich koncentracji. Tego typu oświetlenie zamontuj w gabinecie, kuchni o nowoczesnym wystroju lub w gablotach.

Jeśli decydujesz się na kupno oprawy oświetleniowej do łazienki, pamiętaj o swoim bezpieczeństwie. Jest to bowiem pomieszczenie szczególne – charakteryzuje je podwyższony poziom wilgotności, która z pewnością nie sprzyja urządzeniom elektrycznym. Dlatego też zdecyduj się na oprawę o obniżonym napięciu i wysokiej szczelności, opisanej w klasyfikacji IP – co najmniej IP44.

Spraw, by oświetlenie w Twoim domu i mieszkaniu było nie tylko ładne, jasne, ale i wygodne! Zamontuj oprawy oświetleniowe wraz z czujnikiem ruchu, a światło będzie zapalać się szybciej, niż o tym pomyślisz. Nie musisz wtedy po omacku szukać przycisku czy łańcuszka. To świetne rozwiązanie także wtedy, kiedy zależy Ci na optymalizacji kosztów. Czujnik ruchu jest Twoją gwarancją, że światło w którymś pomieszczeniu nie pali się niepotrzebnie.