Dachy i rynny

Do zbudowania trwałej konstrukcji trzeba wybrać solidne materiały, które wytrzymają każde warunki pogodowe. Niezbędne będą również akcesoria do pokryć dachowych oraz systemy rynnowe.

Niezawodne dachy, rynny i okna dachowe

Nieważne, jaki kształt dachu ma Twój dom – w tym dziale sklepów Castorama znajdziesz wszystkie produkty do założenia pokrycia i naprawy dachów. Do wyboru masz różne rodzaje pokryć dachowych dopasowane do stylu i potrzeb budynku. Czeka tu również szeroki wybór okien dachowych. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Jakie materiały na dach wybrać?

Do zbudowania trwałej konstrukcji trzeba wybrać solidne materiały, które wytrzymają każde warunki pogodowe. Planujesz dach kopertowy lub dach płaski? W tej sekcji naszych sklepów znajdziesz najlepszy wybór elementów na pokrycia dachowe. Dostępne są tu m.in. płyty faliste z PCV, blachy na dach i blachodachówki w różnych kolorach. Aby uniknąć strat ciepła, możesz zastosować folie i membrany do izolacji budynku. Pamiętaj o krawędziach i newralgicznych miejscach połaci – zastosuj na nich odpowiednie kalenice i gąsiory. A może interesuje Cię dobra papa na dach? Dysponujemy papą klejoną, oksydowaną i modyfikowaną, więc łatwo dopasujesz materiał do swoich potrzeb. Budowa domu jest inwestycją na wiele lat, dlatego zgromadziliśmy w naszym sklepie tylko materiały na dach dobrej jakości.

A jakie akcesoria do pokryć dachowych?

Dach to nie tylko więźba i pokrycie. Na jego konstrukcję składają się też kominki wentylacyjne, ławy kominiarskie i wszelkie akcesoria łączące poszczególne części dachu. Nasza oferta obejmuje również drobne elementy montażowe, takie jak wkręty, taśmy dekarskie i profile blacharskie, co pozwoli Ci nabyć w jednym miejscu komplet materiałów do pokrycia dachu. Pamiętaj też o zabezpieczeniu domu przed ptakami – ochrony na dach przeciw ptakom nie skrzywdzą zwierząt i uchronią elewację budynku przed zanieczyszczeniami.

Okno dachowe, a może wyłazy dachowe?

Pomieszczenia na poddaszu powinny mieć dostęp do naturalnego dziennego światła. Asortyment sklepów Castorama to także szeroki wybór okien dachowych. Okna połaciowe są wbudowane w konstrukcję dachu. Wyróżnia się kilka sposobów ich otwierania. Możesz zdecydować się na zamontowanie okna z możliwością wyjścia na dach – wówczas zajrzyj do podkategorii zawierającej wyłazy dachowe. Jeśli interesują się nowoczesne okna dachowe, otwierane uchylnie, to też dobrze trafiłeś. W tym dziale znajdziesz okna na dach w szerokiej gamie rozmiarów do wyboru. Roleta na skrzydło dachowe uchroni zaś pomieszczenie przed nadmiernym nagrzaniem i osłoni Cię przed rażącym słońcem.

Rynny! Niezwykle ważne dla budynku

Systemy rynnowe odprowadzają wodę opadową z dachu, dzięki czemu elewacja nie nachodzi wilgocią i pozostaje estetyczna. Przygotowaliśmy wybór rynien wiodących producentów – możesz zdecydować się m.in. na rynny PCV, rynny stalowe, rynny aluminiowe czy rynny z tytan-cynku. Nasz asortyment zawiera każdą z części systemu rynnowego – od rur spustowych, przez kolanka, aż do haków i części montażowych. Dostępne są różne średnice i kształty elementów, dzięki czemu łatwo dopasujesz instalację do każdego budynku. Pamiętaj też o doborze akcesoriów do montażu! Zapoznaj się z ofertą Castoramy – w tym dziale znajdziesz wszystko dla dachu i rynien w samych atrakcyjnych cenach.