LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Łazienka

Strzałka w prawo

Wanny i parawany

Strzałka w prawo

Obudowy i nośniki do wanny

Strzałka w prawo

Obudowy i nośniki do wanny

W naszej kategorii "Obudowy i nośniki" oferujemy szeroki wybór produktów zaprojektowanych w celu zabezpieczenia i ulepszenia użytkowania twojej wanny.

Filtry

Obudowy i nośniki do wanny

W naszej kategorii "Obudowy i nośniki" oferujemy szeroki wybór produktów zaprojektowanych w celu zabezpieczenia i ulepszenia użytkowania twojej wanny.

23 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Wanny i parawany

Wyświetlanie 23 z 23 produktów

ESTETYCZNE WYKOŃCZENIE WANNY

Obudowa wanny sprawdzi się w każdej łazience. Jest to zasłona, która ukryje przed wzrokiem gości nieestetyczne instalacje odprowadzania wody. Ten element zapewni Twojej wannie odpowiedni wygląd. Wykonuje się je z akrylu w uniwersalnych wymiarach, które możesz dobrać do swojej łazienki.

Nośniki do wanien najczęściej są wykonywane ze styropianu. Poszczególne elementy, ułożone w odpowiednim kształcie, stanowią niejako formę. Solidne zamocowanie umożliwia ustawienie wanny wewnątrz konstrukcji. Nośnik wanny ma surową powierzchnię, która może być wykończona w podobnym stylu, jak cała łazienka.

OBUDOWA WANNY I NOŚNIK WANNY – CZY SĄ POTRZEBNE W ŁAZIENCE?

Doskonale urządzona łazienka świadczy o właścicielu mieszkania. Jeśli poświęcisz jej odpowiednio dużo czasu i uwagi, może stać się Twoją wizytówką. Warto zadbać o każdy element, w tym o możliwie najlepsze zagospodarowanie wanny. W tej kategorii znajdziesz wszystko, co potrzebne do zabudowania wanny. Każdy element jest doskonałej jakości i bez trudu samodzielnie poradzisz sobie z jego zamontowaniem. Sprawdź naszą ofertę i nadaj przestrzeni pod wanną estetyczny wygląd.

Zabudowa wanny może składać się z różnych elementów, które możesz wybrać w zależności od swoich potrzeb i pomysłów. Nośnik wanny to element, który odpowiada między innymi za stabilne usadowienie wanny. Ułożone w odpowiedni kształt elementy dadzą Ci gwarancję, że wanna nie ruszy się z miejsca podczas użytkowania. Elementy wykonano ze styropianu, dlatego stanowią dodatkową izolację termiczną. Dzięki nim nagrzana woda w wannie nie straci szybko swojej temperatury.

Nośnik styropianowy do wanny ma powierzchnię przystosowaną do dalszej obróbki. Możesz na nim przykleić płytki ceramiczne albo pokryć cementem dekoracyjnym. Zastosowane wykończenie doskonale domknie całą aranżację łazienki. Instalując nośnik wanny, nie zapomnij o pozostawieniu w obrębie syfonu otworu rewizyjnego. Za jego pomocą szybko wyczyścisz zabrudzenia syfonu albo zlokalizujesz usterki. Nie będziesz musiał przy tym niszczyć całego stelaża w razie poważniejszej awarii.

Innym wygodnym i funkcjonalnym elementem, który wpłynie na estetykę wnętrza łazienki, będzie obudowa wanny. Ten element pozwoli ci zasłonić nieestetyczne rury i odpływy. Niewidoczne staną się również stojaki albo nogi wanny.

Całą obudowę tworzą pojedyncze elementy. Łączą się ze sobą za pomocą zatrzasków. Także połączenia elementów nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Obudowy wykonuje się z materiałów, które zapewniają im odporność na działania wody. Najczęściej pokrywa je powłoka akrylowa. Możesz je także w łatwy sposób umyć detergentami. Osłona na wannę najczęściej występuje w kolorze białym, który z łatwością dopasuje się do innych kolorów łazienki.

Osłony skutecznie wygłuszą dźwięki wody uderzającej o wannę. Nie musisz także przejmować się tworzeniem otworu rewizyjnego. Poszczególne elementy obudowy łatwo zdemontujesz i dokonasz niezbędnych napraw pod wanną.

WYBIERZ WŁAŚCIWE ELEMENTY OBUDOWY WANNY

Zanim przystąpisz do wykańczania przestrzeni pod wanną, sprawdź dobrze, czego będziesz potrzebował. Powinieneś określić, czy sposób, w jaki usytuowałeś wannę, umożliwi Ci zastosowanie danego elementu. Jeśli już wiesz, czy potrzebny Ci będzie panel do wanny, czy nośnik do wanny, możesz zapoznać się z tym, co przygotowała dla Ciebie Castorama.

Stelaże styropianowe to komplet elementów, z których możesz stworzyć gotową formę. Komplet dostosowany jest do standardowych wymiarów wanny, ale w razie potrzeby poszczególne elementy możesz dopasować, docinając styropian na wymiar. Do dyspozycji dostajesz także przedłużenia, które w wybranych przez Ciebie miejscach powiększą konstrukcję o dziesięć centymetrów. Możesz je zastosować, jeżeli posiadasz dużą wannę i standardowy komplet elementów nie wystarczy do stworzenia odpowiedniej podstawy.

Osłona na wannę daje ci więcej możliwości wyboru. Dobór odpowiedniego elementu będzie zależał od modelu wanny, jaki wybrałeś do łazienki. Część elementów dostosowanych jest do konkretnego modelu od danego producenta. Różnica może polegać na tym, że wanny ustawiane są w prawym bądź lewym rogu. Wówczas panel będzie dopasowywał się do konkretnego wariantu. Dla niektórych modeli znajdziesz panel do wanny, którego częścią jest półka wokół otworu. Nie zapomnij wówczas zamontować wannę w odpowiedniej odległości od ściany.

W ofercie tej kategorii znajdziesz także uniwersalne panele przystosowane do standardowych wymiarów wanien. One także dostosowane są do wanien od konkretnych producentów. Takie panele doskonale pasują do wymiarów i kształtu wanny, dlatego będziesz mógł je zamontować bez potrzeby modernizacji.

Znajdziesz tu elementy w kształcie przypominającym łuk. Takie możesz zastosować, jeżeli wybrałeś wannę półokrągłą. Panel wannowy prosty sprawdzi się przy wannie o klasycznym, prostokątnym rzucie. W zależności od tego, w którym miejscu swojej łazienki wstawiłeś wannę, panel może zasłonić szerszą ścianę wanny albo węższą. Jeśli wanna styka się z murem łazienki z dwóch stron, będziesz potrzebował obu paneli albo zabudowy narożnikowej.