icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Strona główna

Strzałka w prawo

Dekoracja ścian

Strzałka w prawo

Kleje do tapet

Strzałka w prawo

Kleje do tapet

Obecnie produkowane kleje są przede wszystkim bezpieczne i łatwe w użytkowaniu. Zapomnisz o specyficznych mieszankach, których przygotowanie było trudne, podobnie jak późniejsze nałożenie na podłoże.

Filtry

Kleje do tapet

Obecnie produkowane kleje są przede wszystkim bezpieczne i łatwe w użytkowaniu. Zapomnisz o specyficznych mieszankach, których przygotowanie było trudne, podobnie jak późniejsze nałożenie na podłoże.

25 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Dekoracja ścian

Wyświetlanie 24 z 25 produktów

Załaduj więcej

Kleje do tapetowania – sposób na szybko wykonaną pracę

Klejenie tapety to czynność, która nie jest skomplikowana, ale wymaga dokładnego przygotowania i zakupu odpowiednich produktów. Jednym z nich jest klej do podklejania tapet. To specjalnie opracowany produkt, który zawiera kilka istotnych składników. Podstawą jest metyloceluloza. W składzie znajdują się też żywica, dodatki uszlachetniające oraz środki grzybobójcze. Materiały wykończeniowe umożliwiają szybki montaż dekoracji na ścianie.

W tej kategorii znajdziesz osobno klej do fototapet, klej do tapet z włókna szklanego, flizeliny, winylu i papieru. Każda z tych wersji wyróżnia się innymi właściwościami, więc potrzebuje zastosowanie odpowiedniego produktu. Obecnie produkowane kleje w większości mają atest Ośrodka Badawczo-Rozwojowego. To ważny dokument, który mówi o tym, że dany klej został przebadany. Instytucja sprawdza czas schnięcia, odporność na szorowanie, wytrzymałość na oddzieranie, zdolność przepuszczania pary wodnej oraz łatwość aplikacji.

Klej do tapet, który ułatwi pracę

Obecnie produkowane kleje są przede wszystkim bezpieczne i łatwe w użytkowaniu. Zapomnisz o specyficznych mieszankach, których przygotowanie było trudne, podobnie jak późniejsze nałożenie na podłoże. Do dyspozycji masz uniwersalne warianty oraz takie, które poradzą sobie z utrzymaniem na powierzchni nawet bardzo oryginalnych okładzin. Do rozrobienia proszku posłuży Ci wyłącznie woda. Producenci dbają o to, aby na opakowaniu znalazły się wskazówki dotyczące proporcji. Dzięki temu unikniesz eksperymentowania i nie stracisz nawet niewielkiej ilości produktu.

Klej możesz nanosić za pomocą wałków lub pędzli. W zależności od rodzaju okładziny rozprowadzisz go zarówno na ścianie, jak i bezpośrednio na tapecie. W ciągu kilku minut masz szansę na poprawkę, jeśli taka będzie konieczna. Masy klejowe nie tylko są trwałe, ale przyjazne dla samej struktury ściany. Pozwalają zachować odpowiednią mikrowentylację, przepuszczają parę wodną i zawierają środki grzybobójcze. Dzięki temu nie istnieje ryzyko, że na powierzchni tapety rozwiną się niebezpieczne mikroorganizmy. Klejenie tapety flizelinowej i każdej innej za pomocą nowoczesnych preparatów będzie nieskomplikowane i szybkie.

Klej do tapet – jaki wybrać?

Jeżeli chcesz położyć tapetę w mieszkaniu, musisz pamiętać o dokładnym oczyszczeniu podłoża. Musi ono być odpowiednio mocne, czyste, suche i gładkie. W tym wypadku musisz rozpocząć proces od oczyszczenia go z pozostałości po starych farbach lub tapetach. Drobne pęknięcia i ubytki możesz wyrównać białą uniwersalną masą szpachlową, a jeżeli znajdziesz większe – zastosuj zaprawę wyrównującą.

Gładkie podłoże po zeszlifowaniu ewentualnych nierówności powinieneś umyć ciepłą wodą z detergentem lub dodatkiem mydła malarskiego. Ostatnią czynnością, którą musisz wykonać, jest zagruntowanie powierzchni emulsją gruntującą lub klejem do tapet rozcieńczonym wodą zgodnie z zaleceniami producenta. Wcześniej jednak pamiętaj o usunięciu gniazdek oraz wyłączników świateł, gwoździ, haczyków i wkrętów. Najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie ścian na przyjęcie tapet i aplikacji odpowiednich klejów.

Klej do tapet zależy od rodzaju okładziny. Na rynku znajduje się obecnie bardzo wiele różnych klejów do tapet. Są to kleje zarówno uniwersalne, jak i specjalistyczne, dostosowane do konkretnego rodzaju tapety. Klej do tapet może mieć zastosowanie również do podklejania tapet papierowych (to m.in. Atlas, Alpen lub Metylan Normal). Istnieje możliwość zagruntowania podłoża pod wszystkie rodzaje klejów do tapet.

Do przyklejania tapet winylowych, tekstylnych, jedwabnych, tłoczonych, tapet do malowania (raufazy) i papierowych idealnie nadają się kleje typu Atlas Alpan Specjalny i Metylan Instant, natomiast do tapet z włókna szklanego – to przykładowo Atlas Alpan Plus, a do tapet flizelinowych: Metylan Direct.

Klej do tapet podkleja różne typy okładzin. Wyróżniamy klej do tapet winylowych, który występuje jako gotowy klej do tapet. Możesz go aplikować natychmiast po zakupie, co pozwala zaoszczędzić czas, który musiałbyś przeznaczyć na rozrabianie mieszanek klejowych.

Klej nie zawiera szkodliwych dla Twojego zdrowia rozpuszczalników, a po wyschnięciu nie brudzi powierzchni, gdyż jest bezbarwny. Klej do tapet flizelinowych jest substancją trwałą i zmniejsza ryzyko pryskania, dzięki czemu możesz go aplikować przy pomocy wałka malarskiego. Wystarczy rozrobić produkt z wodą i odczekać kilka minut. Klej do tapet papierowych jest wydajny, ma dobrą przyczepność i szybko schnie. Jest całkowicie bezpieczny dla Twojego zdrowia.

Klej do tapet w sklepach Castorama

Wykorzystaj klej do tapet, aby szybko i solidnie przyczepić dekorację ścienną. Odpowiednio dobrany klej zapewnia trwałe łączenie. W tej kategorii w naszym sklepie znajdziesz kleje do tapet w postaci proszku do samodzielnego rozrobienia oraz w formie płynnej. Kleje instant można przygotować w ilości potrzebnej do jednorazowego użycia, a resztę przechować do momentu kolejnego zastosowania.

Dostępne są także małe opakowania zawierające spoiwa, przeznaczone do podklejania odklejającej się tapety. W naszym asortymencie znajdziesz kleje do tapet papierowych, które należy nakładać na bryt tapety. Są bardzo łatwe w aplikacji, odporne na zniszczenia i przede wszystkim trwałe.

Tapety winylowe i te na flizelinie montuje się poprzez pokrycie spoiwem powierzchni, na której mają znaleźć się tapety. W naszej ofercie znajdziesz także kleje do tapet z włókna szklanego, zapewniające odpowiednio mocne wiązanie dekoracjom z tego materiału. Kleje do tapet z włókna szklanego przeznaczone są do użytku od razu po otwarciu opakowania i nie wymagają rozcieńczania. Dostępne są w wygodnych, dużych pojemnikach, które zapewnią ilość kleju przydatną zarówno w firmie budowlanej, jak i przy większym domowym remoncie.

Co znajdziesz w ofercie sklepów Castorama?

Potrzebny Ci klej do tapet? Cena w marketach Castorama jest czymś, co uczyni zakupy naprawdę atrakcyjnymi! W naszej ofercie znajdują się kleje, które mają zastosowanie w większości domów oraz mieszkań. Jest to na przykład klej Diall, czyli poręczny produkt, który umożliwi podklejenie oderwanych fragmentów tapety. Zdarzają się one często na brzegach materiału lub miejscach łączenia materiału z krawędzią np. okna. Klej otrzymasz w wygodnym opakowaniu wyposażonym w aplikator – dzięki czemu jego aplikacja będzie szybka i łatwa. Kleje to niezbędniki wykończeniowe – bez nich nie stworzysz idealnej dekoracji ściennej w swoim mieszkaniu.

W naszych sklepach zawsze możesz liczyć na fachową pomoc wykwalifikowanych konsultantów. Oferujemy też wiele klejów w jednym miejscu. Możesz zakupić wszystkie akcesoria wykończeniowe bez konieczności odwiedzania kilku sklepów. Markety Castorama oferują produkty marek takich jak Diall, Decosa i Metylan, o ugruntowanej pozycji na rynku. Wśród naszego asortymentu dostępne są również tapety, bordiury, naklejki i inne wyroby przeznaczone do estetycznego wykańczania ścian.

Nasz sklep to zawsze wiele propozycji oraz wysoka jakość produktów. Jak najlepiej wykończyć ściany w Twoim domu? Wiemy to dobrze, bo oferujemy zarówno odpowiednie produkty, jak i profesjonalne doradztwo!