Strona główna

Strzałka w prawo

Utrzymanie porządku

Strzałka w prawo

Mopy i wiadra

Strzałka w prawo

Mopy i wiadra

Mopy i wiadra to grupa produktów, które są niezwykle przydatne podczas sprzątania i utrzymywania czystości w domu, na biurze czy w miejscu pracy.

Filtry

Mopy i wiadra

Mopy i wiadra to grupa produktów, które są niezwykle przydatne podczas sprzątania i utrzymywania czystości w domu, na biurze czy w miejscu pracy.

45 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Urządzenia i narzędzia do czyszczenia

Wyświetlanie 24 z 45 produktów

Załaduj więcej

Mop ułatwia utrzymanie domu w czystości

Czyste podłogi to nie tyle marzenie, co konieczność w domach, a także w obiektach użyteczności publicznej. O ile jednak w przypadku tych drugich można pokusić się o profesjonalne maszyny sprzątające, o tyle w domowej przestrzeni nie będą najlepszym rozwiązaniem. Dlatego też w takich warunkach domowych dużo lepszym rozwiązaniem jest mop.

Mop to sprzęt przeznaczony do sprzątania podłóg. Przy czym może być on przystosowany do mycia płytek, paneli czy nawet podłogi drewnianej. Wszystko zależy od rodzaju mopa, którym dysponujesz. Przyrządy tego typu mogą być wykonany z różnych materiałów. Dzięki temu charakteryzują się nieco innymi właściwościami.

Mop składa się z kilku elementów. Jednym z nich jest kij, który może być prosty lub teleskopowy. Kije mają różne długości. Niektóre są nawet łamane, aby ułatwiały mycie podłogi pod meblami. Drugim istotnym elementem jest głowica mopa. W tym przypadku również zachodzi sporo różnić między poszczególnymi typami mopa.. Dotyczą one kształtu, sposobu zakładania części myjącej, a także materiału, z którego jest wykonany wkład.

Wiadro do mopa to kolejna niezbędna część podczas korzystania z tego produktu. Nalewasz do niego wody, dzięki czemu możesz płukać mop. Aby jednak nie uszkodzić podłogi, każde wiadro do mopa musi być wyposażone w system jej odsączania. W zależności od modelu może być to system obrotowy, zaciskowy lub wiele innych.

Mop jest jednym z tych przedmiotów, który pozwoli Ci zebrać rozlaną wodę. Ułatwia także umycie podłogi z różnego typu zabrudzeń. Jeśli do tego skorzystasz z odpowiednich środków myjących i pielęgnujących, Twoja podłoga może prezentować się bardzo atrakcyjnie. Mop znajdzie zastosowanie wraz z podłogami wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Umyjesz nim taras pokryty płytkami lub balkon.

Korzystanie z mopa nie jest trudne. Wystarczy nieco wody, trochę wolnego czasu i odpowiedni środek myjący. Ten zestaw zapewni Ci czyste podłogi niezależnie od liczby domowników, posiadanych zwierząt domowych czy też dziecięcych zabaw, które mogą generować zabrudzenia.

Mopy i wiadra do każdego typu podłogi

Materiały wykończeniowe w domach mogą być bardzo różne. Dlatego też nie każdy mop będzie odpowiedni do wszystkich typów podłogi. Nie wszystkie też są równie wygodne w użytkowaniu. Z tego względu w ramach tej kategorii znajdziesz mopy dostępne w wielu rodzajach.

Klasyczne modele sznurowane, wygodne mopy obrotowe lub bardzo praktyczne modele płaskie to tylko niektóre z nich. Każdy mop charakteryzuje się innymi właściwościami, a także nieco inaczej się go obsługuje.

Oprócz mopów znajdziesz także niejedno wiadro do mopa. Wiadra są dedykowane do danego rodzaju sprzętu do sprzątania. Może być ono wyposażone w dopasowany do głowicy wyciskacz do mopa, który ułatwia odsączenie z niego wody. W ten sposób chroni podłogę przed zawilgocenie, a w efekcie uszkodzeniem.

Wśród dostępnych produktów znajdują się także wkłady wymienne. Dzięki nim możesz regularnie wymieniać element czyszczący na nowy. Zapewniasz sobie tym samym lepsze efekty mycia za każdym razem.

Mopy paskowe i sznurkowe

Do jednych z najbardziej znanych, najtańszych i zarazem najczęściej stosowanych należą mopy paskowe i sznurkowe. Ich budowa jest niemal taka sama. Do głowicy są przyczepione elementy myjące wykonane z mikrofibry lub bawełny. Mogą mieć one formę pociętych pasków lub skręcanych sznurków.

W mopach paskowych i sznurkowych łatwo wymienia się element myjący. Wystarczy odkręcić głowicę od kija i wymienić ją na nową. Dzięki temu możesz w prosty i szybki sposób odzyskać pełnię właściwości myjących danego mopa. Taka wymiana bawełniana zazwyczaj też nie wiąże się z wysokimi kosztami.

Każdy mop bawełniany wymaga użycia dedykowanego wiadra. Musi się w nim znaleźć wyciskacz do mopa. Jego działanie opiera się na sile użytkownika. Pod wpływem nacisku elementy wyciskacza skręcają się, powodując nacisk na głowicę. Dzięki temu woda zostaje odsączona.

Korzystanie z tego rodzaju mopów wymaga zatem pewnej siły od osoby sprzątającej. Niewątpliwie jednak są to najtańsze sprzęty myjące do podłóg, jakie możesz znaleźć. Do tego charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami absorbującymi wodę. Możesz je zatem wykorzystać w przypadku rozlania napoju lub innej cieczy.

Aby zapewnić bezpieczeństwo wykończeniu podłogi, pamiętaj o dobrym odciśnięciu głowicy. Jedynie wtedy mop nie spowoduje uszkodzenia podłogi. Co więcej, wyschnie ona znacznie szybciej, niezależnie od temperatury panującej w domu.

Po skończonej pracy koniecznie wypłucz mop bawełniany. Dzięki temu głowica na dłużej zachowa pełną funkcjonalność.

Mop obrotowy – nie wymaga wiele siły

Mop obrotowy to swoista odmiana mopów sznurkowych. Budowa takiego mopa prezentuje się bardzo podobnie. Do kija jest przytwierdzona głowica z zamontowanymi sznurkami. Taka wymiana bawełniana charakteryzuje się okrągłym kształtem. Innymi słowy, do dysku są przytwierdzone skręcone sznurki.

Największa różnica dotyczy jednak systemu wyżynania. O ile klasyczne mopy sznurkowe wymagają użycia nacisku własnych rąk, o tyle mop obrotowy wkłada się w wyciskacz, a następnie stopą naciska się pedał na wiadrze. Powoduje to ruch obrotowy wyciskacza i odsączenie wody.

Mop bawełniany obrotowy jest sprzętem, który nie wymaga wielkiego wysiłku podczas użytkowania. Z drugiej jednak strony zastosowany mechanizm sprawia, że wiadro do mopa obrotowego zajmuje dużo więcej miejsca niż w przypadku klasycznych rozwiązań.

Mop płaski – idealny do dużych powierzchni

Mop płaski charakteryzuje się bardzo specyficznym wyglądem głowicy. Na płaski uchwyt z tworzywa zakłada się element czyszczący. Dużą zaletą takiego rodzaju mopa jest fakt, że idealnie nadaje się do dużych powierzchni. Doskonale myje się nim panele i inne gładkie wykończenia podłogi. Mop płaski jest również idealny do mycia przestrzeni pod meblami. Część łącząca kij z głowicą jest ruchoma. Dzięki temu kij można ustawić w pozycji poziomej do podłoża.

Mop płaski nie wymaga zmiany całej głowicy. Wymiana bawełniana to tylko część, którą zakłada się na płaską końcówkę. Należy ją ściągać i prać po każdym użyciu. Dzięki temu na dłużej zachowa dobre właściwości.

Mopz mikrofibry również może mieć budowę sznurkową. Wiele zależy od tego, w jaki sposób jest skonstruowana część myjąca mopa.

Dużą zaletą mopa płaskiego jest budowa samego wiadra. Nie zajmuje ono dużo miejsca. Również wyciskacz do mopa ma prostą konstrukcję. Dzięki temu korzystanie z tego sprzętu myjącego jest bardzo łatwe. Dotyczy to również elementu myjącego, który można z łatwością wypłukać i wycisnąć.

Mopz mikrofibry jest idealny do przestrzeni o dużej powierzchni podłogi. Niekoniecznie dobrze jednak sprawdza się w przypadku podłóg, na których znajduje się wiele przedmiotów lub też do czyszczenia zakamarków między meblami. Płaska część ma większe rozmiary. Tym samym manewrowanie nią wymaga pewnej wprawy. Jednak do umycia dużego salonu lub rozległego holu ten rodzaj mopa sprawdzi się idealnie.

Zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami z tej kategorii.