Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Nawadnianie ogrodu

Strzałka w prawo

Konewki ogrodowe i domowe

Strzałka w prawo

Konewki ogrodowe i domowe

Konewki to nieodłączny element dla wszystkich miłośników ogrodnictwa i nawadniania ogrodu. Te niewielkie i praktyczne narzędzia umożliwiają precyzyjne podlewanie roślin i kwiatów, zapewniając odpowiednią ilość wody bez narażania ich na zbyt duże zraszanie.

Filtry

Konewki ogrodowe i domowe

Konewki to nieodłączny element dla wszystkich miłośników ogrodnictwa i nawadniania ogrodu. Te niewielkie i praktyczne narzędzia umożliwiają precyzyjne podlewanie roślin i kwiatów, zapewniając odpowiednią ilość wody bez narażania ich na zbyt duże zraszanie.

15 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Nawadnianie ogrodu

Wyświetlanie 15 z 15 produktów

Podstawowe wyposażenie każdego ogrodnika? Konewka i spryskiwacz

Nawet jeśli Twój domowy ogródek to tylko kilka doniczek, musisz zapewnić roślinom stały poziom nawodnienia. Wygodny sprzęt do podlewania znacznie ułatwia to zadanie. Konewka to dobre narzędzie do nawadniania kwiatów – w ten sposób dostarczysz dokładnie tyle wody, ile potrzebuje dany gatunek. Regularne podlewanie ogrodowych pozwoli stworzyć odpowiednie warunki do wzrostu i rozwoju roślin.

Do różnych zadań i ogrodów sprawdzają się odmienne typy konewek. Profesjonalni ogrodnicy wykorzystują modele mniejsze, większe, plastikowe i stalowe. A jaki sprzęt znajduje się w Twoim ogrodzie: konewka metalowa czy z tworzywa sztucznego? Dostępne w naszym asortymencie konewki mają różne kształty, wymiary i kolory. To sprawia, że znalezienie odpowiedniego modelu nie będzie stanowiło problemu.

Czy wiesz, że niektóre gatunki roślin dla prawidłowego rozwoju powinny mieć zraszane liście? Spryskiwanie otoczenia, w którym znajdują się doniczki z kwiatami, pozwala też na zachowanie właściwej wilgotności powietrza, co może mieć istotne znaczenie dla gatunków egzotycznych. Opryskiwacz posłuży Ci również do rozpylania preparatów ochronnych, zwalczających szkodniki oraz pomagających przy chorobach roślin. Delikatna mgiełka wodna ze spryskiwacza dostarczy środki ochrony bezpośrednio do tych części rośliny, które omija zwykła podlewaczka do kwiatów.

Mogłoby się wydawać, że konewka to bardzo proste urządzenie. Jednak mnogość wariantów dostępnych obecnie na rynku mówi zupełnie co innego. Oferowane w sklepach modele różnią się materiałem wykonania, pojemnością, rodzajem zakończenia, ale także kolorem czy designem. Idealna podlewaczka do kwiatów jest bowiem praktyczna i funkcjonalna, ale może również służyć jako konewka ozdobna. Dekoracyjna stalowa konewka z grawerem i kolorowy spryskiwacz to akcesoria ogrodnicze, które chętnie wyeksponujesz na półce. Nie będzie konieczne chowanie ich głęboko w skrzynce na narzędzia.

Konewki i spryskiwacze – do domu, ogrodu, na taras i na balkon

Choć dobra konewka sprawdzi się zarówno w domu, jak i ogrodzie, warto skorzystać z różnorodnego sprzętu dostępnego na rynku. Do wyboru masz na przykład produkty zakończone sitkiem, które pozwalają na podlewanie nieco większego terenu delikatnymi strużkami wody, lub bez – takie zakończenia możesz również ściągnąć w razie potrzeby.

Do podlewania niewielkiego ogrodu lub roślin na tarasie sprawdzą się kompaktowe modele. Końcówka tych konewek jest zakończona specjalnym sitkiem. Dzięki niemu woda leci na rośliny niczym deszcz, podlewając równomiernie wszystkie kwiaty czy warzywa. Delikatny strumień zapobiega także powstawaniu zagłębień w ziemi. Konewka ogrodowa z sitkiem nie sprawdzi się dla wszystkich roślin. Niektóre z nich, takie jak fiołek afrykański, begonia królewska czy pomidory, nie powinny mieć podlewanych liści. Zraszanie tych gatunków od góry może zwiększyć ryzyko rozwinięcia się chorób grzybiczych.

Jesteś posiadaczem ogrodu i zależy Ci na prawidłowej pielęgnacji uprawianych w nim roślin? Masz niewielki balkon, a na nim kilka doniczek z ulubionymi kwiatami? Koniecznie zajrzyj do oferty naszego sklepu – w tej kategorii znajdziesz plastikowe i stalowe konewki oraz spryskiwacze, które pozwolą Ci zadbać nie tylko o właściwe nawodnienie kwiatów i krzewów, lecz także o ochronę ich przed chorobami i szkodnikami. W Castorama mamy także na uwadze walory estetyczne – wśród naszego asortymentu pojawia się niejedna konewka ozdobna w soczystym kolorze.

W tym dziale w marketach Castorama znajdziesz również akcesoria, które pomogą przy regularnym nawadnianiu roślin. Są to między innymi sitka – możesz nimi uzupełnić konewki, które nie mają takiego zakończenia w zestawie. Ciekawym rozwiązaniem jest też stosowanie nawadniacza – ten niewielki pojemnik na wodę jest przeznaczony do umieszczenia w podłożu doniczki z kwiatkiem. Dzięki niemu roślina zyskuje stały dostęp do wody. Będzie to przydatne w przypadku gatunków, które potrzebują skąpego, ale regularnego podlewania. Nawadniacz sprawdzi się również w czasie dłuższej nieobecności.

Konewka metalowa czy z tworzywa sztucznego?

W naszym asortymencie znajdują się zarówno stalowe, jak i plastikowe konewki. Różnią się nie tylko materiałem, z którego je wykonano, ale również pojemnością. Oferujemy Ci lekkie modele z tworzywa sztucznego – nalejesz do nich 1,5 litra wody, więc idealnie sprawdzą się do podlewania kwiatów na niewielkim balkonie. Taka mała konewka wykonana z polipropylenu posłuży Ci przez wiele lat. Nie ulega korozji nawet przy częstym kontakcie z wodą. Jeśli masz nieco większy balkon lub przestronny taras ozdobiony kwiatami, przyda Ci się plastikowa konewka o pojemności na przykład 5 litrów.

Większość profesjonalnych konewek o dużej pojemności wykonuje się właśnie z tworzywa sztucznego. Ten materiał ułatwia zastosowanie ergonomicznych uchwytów czy wymiennych końcówek, które można łatwo zdemontować w kilka sekund. Częstym widokiem na sklepowych półkach jest jednak także mała konewka z plastiku. To lekki i poręczny sprzęt dla ogrodników-amatorów – w zupełności wystarczy do pielęgnacji kilku roślin doniczkowych ustawionych na parapecie.

W naszym asortymencie znajduje się także niejedna konewka metalowa – oferujemy je w kilku rozmiarach. Modele wykonane ze stali są nieco cięższe od plastikowych, jednak poręczne uchwyty ułatwiają korzystanie z nich. Konewka do podlewania z metalu jest często dodatkowo impregnowana, aby uodpornić materiał na powstawanie rdzy. Doskonale poradzi sobie w zmiennych warunkach atmosferycznych, gdy będziesz przechowywać ją na dworze.

Stalowe konewki często mają dodatkowo ciekawe zdobienia. Kolorowa konewka ozdobna z kwiatowym motywem będzie nie tylko funkcjonalnym elementem, lecz także ozdobą balkonu czy ogrodu. Nie musisz chować jej tuż po zakończeniu nawadniania roślinności. Nawet gdy dany egzemplarz się zużyje, możesz dać mu drugie życie. Stara konewka metalowa po kilku modyfikacjach będzie wspaniałą osłonką lub doniczką na kwiaty.

Spryskiwacz do roślin – niedoceniany gadżet do nawadniania roślin

Jeśli na co dzień opiekujesz się roślinami doniczkowymi, pewnie wiesz już, że dla niektórych gatunków podlewanie to nie wszystko. Popularne monstery czy fikusy bardzo lubią zraszanie liści delikatną mgiełką – do tego przyda Ci się niewielki opryskiwacz ręczny. Spryskiwacz i mała konewka stanowią podstawowe wyposażenie prawdziwego miłośnika roślin.

W ten sposób możesz jednak nie tylko dostarczyć liściom dodatkową dawkę wody. Zbiorniki tego typu posłużą Ci również opryskiwania Twoich roślin specjalnymi środkami ochronnymi i nawozami. Jeśli wlejesz do zbiornika czystą wodę, możesz wykorzystać ją do wyczyszczenia liści domowych kwiatów z kurzu. To bardzo ważny zabieg, ponieważ duża warstwa zanieczyszczeń może prowadzić nawet do zahamowania wzrostu rośliny. Większe liście po zwilżeniu warto przetrzeć miękką szmatką.

Jeśli pracujesz ze spryskiwaczem na dworze, wybierz większy spryskiwacz ogrodowy z pasem – dzięki niemu zawiesisz gadżet na ramieniu, co znacząco ułatwi Ci pracę. Pojemny spryskiwacz do kwiatów ma długą lancę, dzięki której pracę wykonasz o wiele szybciej.