Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Meble ogrodowe

Strzałka w prawo

Huśtawki

Strzałka w prawo

Huśtawki

Huśtawki należą do kategorii mebli ogrodowych, które zapewniają relaks i radość. Dostępne w różnych stylach, kolorach i materiałach, pozwalają na dopasowanie ich do indywidualnych gustów i potrzeb użytkowników. W sklepie Castorama oferujemy szeroką gamę huśtawek, począwszy od klasycznych drewnianych, przez metalowe i rattanowe, aż po modele z siatki.

Filtry

Huśtawki

Huśtawki należą do kategorii mebli ogrodowych, które zapewniają relaks i radość. Dostępne w różnych stylach, kolorach i materiałach, pozwalają na dopasowanie ich do indywidualnych gustów i potrzeb użytkowników. W sklepie Castorama oferujemy szeroką gamę huśtawek, począwszy od klasycznych drewnianych, przez metalowe i rattanowe, aż po modele z siatki.

14 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Meble ogrodowe

Wyświetlanie 14 z 14 produktów

Huśtawka ogrodowa – poznaj ją bliżej

W ogrodach praktycznie od zawsze obecne były huśtawki ogrodowe. Umożliwiały zabawę najmłodszym oraz odpoczynek nieco starszym. Mogły być wykorzystywane zarówno podczas relaksu w ciszy, jak i czytania książki, picia kawy w gronie przyjaciół i rodziny czy po prostu odpoczynku po ciężkim dniu pracy i nauki. Dziś huśtawka do ogrodu jest niezbędnym elementem wyposażenia działek i terenów przy domach. Z tego powodu wybór zróżnicowanych modeli jest ogromny.

W asortymencie można znaleźć huśtawki ogrodowe dostosowane do różnych przestrzeni – zarówno tych większych, jak i zupełnie małych. Sprawdzą się świetnie, jeśli mieszkasz sam albo z partnerem, ale będą też idealne dla dużej rodziny. Różne parametry techniczne, na które warto zwrócić uwagę, decydują o tym, jaka huśtawka ogrodowa będzie najlepszym rozwiązaniem w danym miejscu.

W większości przypadków huśtawki zostały przygotowane z trwałych stelaży, zwykle aluminiowych albo stalowych. Dzięki temu są praktycznie niezniszczalne i trudno je uszkodzić mechanicznie, na przykład podczas koszenia trawnika. Dodatkowo taka huśtawka do ogrodu jest również praktyczna – ma zwykle regulowany daszek, zdejmowane siedziska, które można uprać, a także dodatkowe akcesoria, na przykład stoliki czy podłokietniki.

Inną kategorię stanowi huśtawka ogrodowa dla dzieci. Zazwyczaj jest to konstrukcja drewniana, dzięki czemu prezentuje się estetycznie, ale wymaga dodatkowego zabezpieczenia na przykład olejami czy lakierobejcami. Możesz jednak zmienić jej kolor dzięki odpowiedniej farbie do drewna. Taka huśtawka może być samodzielnym produktem albo elementem zestawu, na przykład z domkiem i zjeżdżalnią. To pozwoli Ci stworzyć przydomowy plac zabaw.

Gdzie sprawdzi się huśtawka do ogrodu?

Huśtawka ogrodowa jest świetnym wyborem, jeśli chcesz urozmaicić przestrzeń na działce albo wokół domu. Łagodne kołysanie działa relaksująco, dzięki czemu urządzenie sprawia, że czujesz się bardziej wypoczęty po stresującym dniu w pracy czy na uczelni. Huśtawki ogrodowe dodatkowo mogą mieć wygodne udogodnienia, na przykład niewielki podłokietnik ze stolikiem, co udostępni Ci miejsce na kubek ulubionej kawy czy herbaty.

Jedną z ogromnych zalet tego rodzaju rozwiązania jest fakt, że huśtawka ogrodowa może sprawdzić się nie tylko w ogrodzie. Jeśli dysponujesz większym balkonem albo tarasem, to przenośna huśtawka do ogrodu zmieści się tam bez większego problemu. Zaletą takiego rozwiązania jest uzyskanie przestrzeni do wygodnego odpoczynku bez względu na pogodę. Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie dobrze, jeśli zainwestujesz w rozwiązanie z dużym, regulowanym daszkiem.

Huśtawka ogrodowa dla dzieci to wybór, z którego będą cieszyć się również… dorośli. Wystarczy, że wybierzesz model, który ma duże maksymalne obciążenie. Dodatkowo huśtawka ogrodowa uzupełniona o inne elementy – zjeżdżalnię czy domek – umożliwia stworzenie wygodnego, bezpiecznego placu zabaw o spójnym i atrakcyjnym wyglądzie.

Huśtawki ogrodowe – jak je wybrać?

Na początek zwróć uwagę na to, z jakiego materiału wykonana jest dana huśtawka do ogrodu. To ważne, jeśli chcesz zainwestować w sprzęt, który możesz potem łatwo przesunąć. Te ze stelażem z aluminium czy stali będą o wiele lżejsze niż huśtawki z drewna. Oprócz tego huśtawka drewniana będzie wymagała regularnej konserwacji, na przykład malowania lakierobejcą. Jednocześnie jest o wiele trwalsza i trudniejsza do przewrócenia, a zmiana jej wyglądu – gdy poprzedni Ci się znudzi – jest znacznie łatwiejsza.

Jeśli decydujesz się na produkt przeznaczony dla najmłodszych, sprawdź, jakie siedzisko ma huśtawka ogrodowa dla dzieci. W przypadku niemowląt czy kilkulatków najlepiej sprawdzi się huśtawka w formie siedziska. Jej minusem jest konieczność włożenia dziecka do środka. Zaletą jednak będzie bezpieczeństwo zabawy. To szczególnie istotne w przypadku małych dzieci, którym często trudno jest utrzymać równowagę. Dla starszych dzieci dobrze sprawdzi się produkt w formie siedziska z dwoma sznurkami czy łańcuchami. Sprawdź jego maksymalne obciążenie, aby wiedzieć, kto może użytkować huśtawkę bezpiecznie.

Jeżeli liczysz na odpoczynek również w sytuacji, gdy wieczorne powietrze wypełnia się owadami, lepiej sprawdzi się dla Ciebie huśtawka ogrodowa z dodatkowymi akcesoriami, na przykład moskitierą. Wybierz produkt, który będzie miał opcję zdjęcia moskitiery, co uczyni go funkcjonalnym przez większość dnia. Pamiętaj też, aby wybrana przez Ciebie huśtawka, jeśli ma stanąć w nasłonecznionym miejscu, miała daszek. Będzie on chronił przed przegrzaniem, a jednocześnie zapewniał komfort odpoczynku w upalne dni.

Wybierając huśtawki ogrodowe, sprawdź, ile osób może się na nich zmieścić. Jeśli masz większą rodzinę, powinieneś zakupić model z odpowiednio szerokim siedziskiem. Pamiętaj jednak, że wówczas sam produkt jest o wiele dłuższy, a przez to także cięższy. Sprawdź też, jakie jest jego maksymalne obciążenie. W ten sposób zapobiegniesz sytuacji, w której wybierzesz długą huśtawkę z małym obciążeniem maksymalnym, co sprawi, że i tak będzie mogło z niej korzystać mniej osób, a Ty stracisz przestrzeń na inne aktywności i elementy wyposażenia.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym spektrum produktów związanych z tą kategorią.