Uprawa i ochrona roślin

Właściwa uprawa wymaga nie tylko odpowiedniej pielęgnacji, ale również wykorzystania niedrogich i skutecznych środków ochrony roślin. Środki ochrony roślin są ważnym elementem w walce z chorobami i szkodnikami, które są nieodłącznymi elementami środowiska roślinnego.

UPRAWA ROŚLIN? TERAZ JESZCZE ŁATWIEJSZA!

Uprawa roślin to hobby, które może sprawiać wiele satysfakcji. Obcowanie z naturą uspokaja i uczy cierpliwości, a wynikami swojej pracy możesz cieszyć się nie tylko Ty, ale też Twoi najbliżsi. Zadbaj o prawidłową pielęgnację swoich kwiatów, warzyw i owoców, a odwdzięczą Ci się dużym plonem i pięknym wyglądem.

Posiadasz od lat własny ogród? Dopiero planujesz założyć uprawę roślin na przydomowej działce? A może po prostu masz ochotę na nieco zieleni w swoich pomieszczeniach? Niezależnie od tego, jakim doświadczeniem dysponujesz, w tym dziale znajdziesz wszystkie akcesoria do uprawy roślin, które zagwarantują Ci sukces i oszczędzą Ci wysiłku. To małe rzeczy, dzięki którym osiągniesz wielki efekt. Wybieraj poszczególne produkty zgodnie ze swoimi potrzebami i preferencjami, a założenie swoich upraw będzie proste jak nigdy dotąd!

UPRAWA ROŚLIN DONICZKOWYCH – WPROWADŹ NATURĘ DO SWOJEGO WNĘTRZA

Każda roślina do właściwego rozwoju potrzebuje określonych warunków. Należą do nich nie tylko wilgotność gleby i powietrza, temperatura i nasłonecznienie. Nie mniej ważny jest rozmiar przestrzeni, w której roślina jest w stanie rozwinąć swój system korzeniowy. Dlatego w tym dziale przygotowaliśmy doniczki w różnych kształtach i rozmiarach, abyś mógł je dopasowywać do potrzeb swoich okazów.

Wśród produktów do zastosowania we wnętrzach znajdziesz na przykład transparentne pojemniki na storczyki, których korzenie powinny posiadać dostęp do światła. Z łatwością odnajdziesz tam produkty pasujące do wszelkiego typu wnętrz.

Z doniczek zewnętrznych skorzystasz zaś, kiedy zechcesz cieszyć się swoimi roślinami na balkonie lub przed domem. Są one przystosowane do warunków panujących na świeżym powietrzu i pozwalają Ci ozdobić otoczenie Twojej posesji. Dobierz ich kształt i kolor do aranżacji, a przez długi czas będziesz się uśmiechać na widok witających cię roślin w estetycznej oprawie.

W CZYM POSADZIĆ ROŚLINY?

Podczas przygotowywania stanowiska dla rośliny zadbaj o wybranie prawidłowej gleby, z której będzie ona wyrastać i czerpać wodę oraz składniki odżywcze. W tym dziale znajdziesz różne rodzaje substratów i ziem dla roślin domowych i uniwersalnych do ogrodu. Możesz również wybierać kory i ściółki do zabezpieczenia gleby przed utratą wilgoci lub torf o pH sprzyjającym rozwojowi roślin kwaśnolubnych.

Przygotowaliśmy też ziemie specjalistyczne – do iglaków oraz do trawników. Właściwości fizyczne i chemiczne produktów z tej kategorii zapewnią Ci jak najlepsze efekty Twojej pracy.

NAWOZY DO ROŚLIN – KIEDY BĘDĄ NIEZBĘDNE?

Nawożenie roślin sprzyja dostarczaniu składników odżywczych i mineralnych, które wzmacniają kwiaty i wspomagają ich lepszy wzrost. W tym dziale znajdziesz więc substancje specjalnie przygotowane do iglaków, do trawników, do drzew i krzewów owocowych, jak i do drzew i krzewów ozdobnych. Dostępne są również nawozy do roślin o charakterze uniwersalnym, zawierające podstawowe składniki przydatne podczas uprawiania wszystkich roślin.

Pamiętaj, by zastosowany środek dobrać nie tylko do rodzaju gleby, ale też czasu, w jakim chcesz go stosować. W zależności od pory roku zmieniają się bowiem potrzeby Twoich okazów. Na wiosnę najlepsze będą preparaty w postaci sypkiej. Jeżeli nie zastosujesz wtedy nawozu wolno działającego, masz szansę zastosować składniki odżywcze rozpuszczone w wodzie w pierwszej połowie lata. Pobudzą one wzrost. Od sierpnia drzewa i krzewy zaczynają przygotowywać się do zimowego odpoczynku. Nie odżywiaj ich wtedy i pozwól pędom zdrewnieć, a nie przemarzną w czasie mrozów.

PRAWIDŁOWA OCHRONA ROŚLIN PRZED CHOROBAMI I SZKODNIKAMI

Podczas uprawy roślin możesz napotkać różne trudności – opóźnione kwitnienie, słabe łodygi, brak owocowania lub widoczne gołym okiem zmiany. Objawy te mogą wskazywać na chorobę rośliny lub jej zmagania ze szkodnikami. Kiedy inwestujesz w uprawę wiele pracy i czasu, nie chcesz przecież, by w kilka chwil szkodliwe czynniki obróciły wniwecz wszystkie Twoje wysiłki.

Jest na to sposób! W tym dziale znajdziesz wszelkie środki ochrony roślin i środki biobójcze. Dzięki nim Twoje rośliny staną się odporne na szkodniki, choroby i chwasty. Używaj ich z należytą ostrożnością, a ochrona roślin stanie się znacznie prostsza. Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twoje działania są optymalne i każda roślina otrzyma właściwą dawkę preparatu, skorzystaj z opryskiwaczy, które mogą zabezpieczyć całą Twoją działkę.

ŚRODKI BIOBÓJCZE DLA TWOJEJ WYGODY I SPOKOJU

Produkty z tego działu pomogą Ci także w walce z niechcianymi gośćmi plądrującymi Twoje uprawy. Dostępne są tu więc środki pozwalające zwalczyć krety rozkopujące rabatki, produkty na mrówki oraz na myszy i szczury. Jeżeli różnego rodzaju insekty uprzykrzają Ci prace nad roślinami, zaopatrz się w środki biobójcze.

Do domu i ogrodu niezastąpione będą preparaty na komary, na muchy i inne latające owady. Nie będą Ci one przeszkadzały zarówno podczas pielęgnowania działki, jak i w codziennym życiu, a uprawa roślin doniczkowych i nie tylko stanie się przyjemnością. Sprawdź bogaty asortyment sklepu Castorama!