Drenaż

Za pomocą systemu rur drenarskich z łatwością pozbędziesz się nadmiaru wody, pojawiającej się po deszczu na terenie działki rekreacyjnej lub w ogrodzie.

Rury i akcesoria drenarskie w instalacjach wodnych

Za pomocą systemu rur drenarskich z łatwością pozbędziesz się nadmiaru wody, pojawiającej się po deszczu na terenie działki rekreacyjnej lub w ogrodzie. W asortymencie marketów budowlanych Castorama znajdziesz bogaty wybór rur oraz akcesoriów drenarskich, które umożliwią skonstruowanie takiego systemu samodzielnie. Zobacz, jakich elementów potrzebujesz!

Drenaż na działce – dlaczego jest potrzebny?

Woda pozostała po długotrwałym deszczu może prowadzić do wielu szkód na działce czy w ogrodzie – rozmyte ścieżki, zalane rabaty, trawnik czy piwnica. Aby uniknąć takich sytuacji, stosuje się drenaż, dzięki któremu nadmiar wody zostaje odprowadzony z terenu do studzienek lub oczek wodnych. Uzyskana ciecz może zostać wykorzystana w przydatny sposób. Wodę zebraną za pomocą skrzynek rozsączających warto wykorzystać do nawodnienia roślinności ogrodowej lub wypełnienia oczka wodnego. Sam zdecyduj, które rozwiązanie będzie dla Ciebie lepsze.

Jak zamontować drenaż na działce?

System odwodniający z powodzeniem możesz wykonać samodzielnie. Niezbędne okażą się rury filtracyjne z PCV – zwróć uwagę na ich długość oraz średnicę. Zaopatrz się także w przyłącza kolankowe, zaślepki drenarskie oraz

Rury i akcesoria drenarskie w ofercie sklepów Castorama

Wśród naszych artykułów znajdziesz szeroki wybór elementów niezbędnych do wykonania konstrukcji odprowadzającej wodę. Złącza, kolanka oraz redukcje drenarskie pochodzą od uznanych producentów i są znane ze swojej wytrzymałości oraz odporności na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Dzięki temu posłużą przez długi czas. Możesz mieć pewność, że dzięki nim system drenujący będzie trwały, a przy tym skuteczny. Sprawdź w naszych poradnikach, jak wykonać system odprowadzający wodę!