icon
Najbliższa niedziela 11.06 jest niedzielą niehandlową
icon
Najbliższa niedziela 11.06 jest niedzielą niehandlową

Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Dłuta

Strzałka w prawo

Filtry

Dłuta

Dłuto jest narzędziem stosowanym do obróbki drewna. Wykorzystują je modelarze, osoby zajmujące się rękodziełem oraz stolarze.

31 prod.

Zobacz więcej Narzędzia do cięcia i obróbki

Wyświetlanie 24 z 31 produktów

Załaduj więcej

Dłuto – narzędzie z historią

Historia tego narzędzia sięga najdawniejszych czasów. Z biegiem lat producenci zadbali to, aby dostępne dłuta w najlepszy możliwy sposób spełniały swoje zadania i przy tym były wygodne w użytkowaniu. Produkt słusznie kojarzony jest przede wszystkim z branżą stolarską. Grubość oraz wykonanie sprawiają, że produkt pozwala na efektywną obróbkę drewnianych, betonowych i kamiennych elementów. Obecnie dłuto jest jedną z wymiennych części do elektronarzędzi. Przy pomocy przyrządu zasilanego prądem wykonasz pracę o wiele szybciej niż w tradycyjny, manualny sposób.

Element składa się z trzonka, który łatwo dopasujesz do młotowiertarki. Najważniejszą częścią jest jednak obszar roboczy, który odpowiada za uzyskany efekt. W przypadku płaskich modeli wyróżnić można fazowanie boczne, które ułatwia poruszanie się po twardej powierzchni. Za cięcie odpowiada ostrze, które skutecznie rozwarstwia materiał, a także mikrofaza, która zabezpiecza przed niekontrolowanym rozszczepieniem elementu poddanego obróbce. Tak skonstruowane narzędzie pozwoli Ci na precyzyjne wykonanie swojej pracy.

PRZEZNACZENIE I ZASTOSOWANIE DŁUTA

Młotowiertarki oraz młoty SDS Plus z uwagi na niewielką wagę oraz kompaktową budowę są często wykorzystywane do wielu prac remontowo-budowlanych. Do wykonywania precyzyjnych otworów w podłożach mineralnych posłużą Ci specjalnie stworzone do tego akcesoria. W ofercie sklepów Castorama zgromadziliśmy różne dłuta. Znajdziesz akcesoria o zakończeniu łopatkowym oraz płaskim, co zapewnia lepsze dopasowanie do kształtu podłoża i rodzaju wykonywanej pracy. Odpowiedni profil narzędzi sprawia, że wygodnie zamocujesz je do obudowy młotowiertarki, zapewniając sobie komfortową pracę.

Dłuta umożliwią Ci wykonanie dokładnych otworów w cegle, kamieniu, drewnie czy betonie. Akcesorium przyda się podczas wszelkich prac rozbiórkowych. Umożliwi szybkie rozkruszenia materiałów, skuwanie glazury czy innych materiałów, które znajdują się na ścianach. Produkty zostały wykonane ze stali węglowej. Materiał o znakomitej twardości jest także odporny na uderzenia. Dzięki temu będziesz korzystał z elementu przez długi czas.

DŁUTO PŁASKIE I SZPICZASTE – CZYM SIĘ RÓŻNIĄ?

Wśród dostępnych w naszej ofercie produktów znajdziesz dłuto płaskie oraz ze szpicem. Już na pierwszy rzut oka oba elementy różnią się wyglądem. Pierwszy rodzaj ma popularną łopatkę o konkretnej szerokości, która pozwala na uzyskanie zamierzonego efektu. W tym przypadku krawędź tnąca urozmaicona jest o mikrofazę. Ten dodatek pozwoli Ci na pełną kontrolę linii kucia oraz wielkości. Dłuto płaskie świetnie sprawdzi się do wykonywania kanałów kablowych w ścianie. Dzięki temu układanie instalacji wodnych, elektrycznych i telekomunikacyjnych będzie o wiele prostsze.

Podobne właściwości ma także dłuto łopatkowe. Przyda Ci się do usuwania wszelkich nierówności na ścianie lub podłodze. Przy jego pomocy możesz także pozbyć się tynku.

Dłuto szpiczaste z kolei zapewnia punktową siłę uderzeniową. Jak wskazuje nazwa, końcówka jest ostra i ma kształt szpicu. Dzięki temu przy pomocy młotowiertarki precyzyjnie skierujesz sprzęt w jeden malutki punkt. Właśnie dlatego dłuto SDS plus sprawdzi się w momencie usuwania drobnych nierówności lub zburzenia dużej ściany. W każdej sytuacji siła uderzeniowa poradzi sobie zarówno z betonem, jak kamieniem lub cegłą. Do praktycznych rozwiązań można zaliczyć produkt do wykonywania kanałów pod przewody instalacyjne. Końcówka jednak przypomina półokrąg, dzięki czemu ryzyko uszkodzenia materiału jest praktycznie niemożliwe.

ZESTAW CZY POJEDYNCZY PRODUKT? WYBIERZ ODPOWIEDNIE DŁUTO

Znając przeznaczenie sprzętu, łatwo dokonasz wyboru odpowiedniego modelu. Dzięki różnorodności produktów w naszej ofercie dopasujesz model do wykonywanej pracy. W ten sposób unikniesz uszczerbków oraz zniszczenia pozostałej części ściany. W naszej ofercie znajdziesz pojedyncze egzemplarze oraz zestawy. Ciekawą alternatywą może być zakup dłuta, które posłuży Ci do wielu czynności. Do takich należy dłuto płaskie SDS Max, dzięki któremu zniwelujesz nierówności na ścianie, skujesz tynk oraz wyrównasz drewnianą powierzchnię, określając jej grubość.

Jeżeli jednak szukasz uniwersalnych rozwiązań, zdecyduj się na pełny zestaw. Znajdziesz w nim dłuta o końcówce łopatkowej, szpiczastej i płaskiej. Wszystkie elementy zapakowane są w estetyczną i poręczną walizkę. Jeżeli jesteś fachowcem w tej dziedzinie, z pewnością docenisz fakt, że w każdej chwili możesz zabrać ze sobą wszystkie niezbędne komponenty.

TECHNIKA Z WYKORZYSTANIEM DŁUTA

Nie ważne czy chcesz poradzić sobie z powierzchnią drewnianą, czy betonową. Dłuto płaskie SDS wymaga odpowiedniej techniki użycia. Zebraliśmy dla Ciebie dwie porady, które ułatwią Ci korzystanie z młotowiertaki z taką końcówką. To z kolei przełoży się na jakość wykonanej pracy i Twoje zadowolenie.

W przypadku drewna pamiętaj o tym, aby było ono suche. Mimo wygody i precyzji, którą zapewnia elektronarzędzie, lepiej i bezpieczniej jest wykonywać pracę na wysuszonym materiale. Ważny jest także kąt nachylenia. Jeżeli chcesz usunąć lekkie zgrubienia lub wykonać kanał w ścianie albo podłodze, pamiętaj o tym, że pod niewłaściwym kątem możesz wbić się zbyt głęboko. Ponadto narzędzie nie wymaga użycia tak znacznej ilości siły jak w przypadku ręcznego struga, dlatego należy operować nim ostrożnie i z wyczuciem.