Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Narzędzia pomiarowe

Strzałka w prawo

Detektory

Strzałka w prawo

Detektory

Remontujesz swoje mieszkanie, ale nie wiesz, czy możesz w bezpieczny sposób ingerować w ściany tak, aby nie uszkodzić znajdujących się w nich elementów konstrukcyjnych oraz instalacyjnych? W takich sytuacjach przydadzą Ci się detektory kabli.

Filtry

Detektory

Remontujesz swoje mieszkanie, ale nie wiesz, czy możesz w bezpieczny sposób ingerować w ściany tak, aby nie uszkodzić znajdujących się w nich elementów konstrukcyjnych oraz instalacyjnych? W takich sytuacjach przydadzą Ci się detektory kabli.

7 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Narzędzia pomiarowe

Wyświetlanie 7 z 7 produktów

Detektory – dla bezpieczeństwa w czasie prac remontowo-budowlanych

Remontujesz swoje mieszkanie, ale nie wiesz, czy możesz w bezpieczny sposób ingerować w ściany tak, aby nie uszkodzić znajdujących się w nich elementów konstrukcyjnych oraz instalacyjnych? W takich sytuacjach przydadzą Ci się detektory kabli. Zgromadziliśmy wiele modeli tego urządzenia w naszej ofercie. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Wykrywacz przewodów to innowacyjne urządzenie, które znacznie ułatwi podejście do remontu. Jest nieoceniony w budynkach, w których nie masz dostępów do schematów infrastruktury sieci elektrycznej, wodnej, gazowej i innej. Uszkodzenie tego typu elementów mogłoby prowadzić nawet do sytuacji zagrożenia i życia! Właśnie dlatego przed rozpoczęciem rozbiórki ścian sięgnij po wykrywacz kabli i dokładnie zaplanuj prace remontowe.

Detektor kabli cyfrowy to urządzenie, które umożliwia wykrywanie położonych wewnątrz ścian elementów. Na rynku są detektory kabli, które wyróżnia się na podstawie kryterium rodzaju instalacji – gazowej, elektrycznej, wodociągowej.

Z kolei urządzenia do wykrywania drewna pomogą Ci określić położenie drewnianych elementów, np. profili konstrukcyjnych domu.

Przydatnym narzędziem jest nie tylko detektor kabli, ale i praktyczny wykrywacz profili. Przyda się on zwłaszcza w starych domach w większości wykonanych z drewnianych elementów. Przez wywiercenie otworów w niewłaściwym miejscu możesz zagrozić stabilności całego budynku.

Detektory do wykrywania metalu także przydają się do wykrywania elementów konstrukcyjnych domu (jeśli te zawierają metalowe elementy), ale powszechniej służą do lokalizowania części instalacji wodociągowej i elektrycznej – rur oraz przewodów.

Oprócz tych dwóch najpopularniejszych rodzajów detektorów w naszej ofercie znajdziesz także modele uniwersalne. Służą one do wykrywania elementów wykonanych z różnych materiałów (zarówno drewna oraz metalu, jak i tworzyw sztucznych), do wykrywania wiązek laserowych, określania temperatury. Oferujemy także detektor kabli wyposażony w kamery wyświetlające obraz na żywo. Wykrywacz kabli w ścianie to przydatna inwestycja na długie lata.

Po co jest i jak działa detektor?

Podstawowym mechanizmem odpowiedzialnym za działanie urządzenia takiego jak wykrywacz przewodów jest indukcja elektromagnetyczna. Detektor przewodów ma przewodnik umieszczony w obrębie pola elektromagnetycznego. Reakcja na różnice ładunków elektrycznych jest widoczna na wyświetlaczu urządzenia. W ten sposób wykrywa przewody pod napięciem, ale także metalowe elementy, które w wyniku oddziaływania z urządzeniem wytwarzają swoje pole elektromagnetyczne.

Wykrywacz przewodów pozwala na sprawne zaznaczenie miejsc, w których przebiega instalacja elektryczna. Jeśli chcesz pozbyć się starego materiału wykończeniowego i rozprowadzić nową sieć, na początku musisz znać rozplanowanie istniejącej instalacji. Przewiercenie przewodów lub uszkodzenie może doprowadzić w najlepszym razie do poważnej awarii. Naprawa takiej usterki może okazać się i długa, i kosztowna!

Detektor prądu znacznie ułatwi Ci pracę i wskaże, gdzie idą przewody pod napięciem. Wykrywacz kabli w ścianie to podstawowe wyposażenie nie tylko fachowców, ale i miłośników majsterkowania, którzy samodzielnie dokonują prac remontowych. Każdy wykrywacz przewodów elektrycznych jest prosty w obsłudze i ma wiele innych opcji do wyboru. Dzięki temu jeden detektor przewodów wskaże Ci wiele ukrytych instalacji w budynku.

Jak wybrać najlepsze urządzenie?

Zastanawiasz się, jaki wybrać wykrywacz kabli, który spełni swoje zadanie? W naszej ofercie znajdziesz bogatą ofertę produktów narzędzi pomiarowych. Każde urządzenie do wykrywania kabli, które Ci oferujemy, wyróżnia się świetną jakością wykonania i umożliwia intuicyjną obsługę. Postaw na klasyczny detektor prądu lub wykrywacz kabli o rozszerzonym działaniu. Poniżej przedstawiamy Ci podział i szczegółowe zastosowanie konkretnych modeli.

Detektory i wykrywacze profili

Ściany w każdym mieszkaniu skrywają wiele elementów, o których na co dzień się nie pamięta. Stalowe i aluminiowe profile, stanowiące szkielet konstrukcji, drewniane belki, rury CO, wodociągowe oraz gazowe, kable elektryczne… Z tego względu istnieje spore ryzyko uszkodzenia elementów instalacyjnych nawet podczas prozaicznych czynności – takich jak przygotowywanie otworu do zawieszenia obrazka.

Aby upewnić się, że w wybranym miejscu nie przebiegają żadne ważne przewody, zastosuj detektor kabli. Skutecznie i z dużą dokładnością pozwala ustalić obecność przewodów pod napięciem, metali żelaznych i nieżelaznych czy drewna pod tynkami. Wykrywacz kabli sprawi, że będziesz mógł bezpiecznie remontować mieszkanie, nie narażając systemów instalacyjnych na uszkodzenie, a siebie – na uszczerbek na zdrowiu.

Detektor prądu jest szczególnie przydatny, jeśli zamieszkałeś w domu, którego nie masz planów i nie wiesz, jak przebiega sieć zasilająca budynek w prąd.

Kamery inspekcyjne

Podczas przeprowadzania wszelakich prac w trudno dostępnych miejscach przydatne okażą się kamery inspekcyjne. Wyposażone w cienką sondę z łatwością dotrą w najmniejsze szczeliny i przekażą na wyświetlaczu uchwycony obraz. Takie urządzenie do wykrywania kabli i innych elementów znajdzie zastosowanie nie tylko przy budowach i remontach, ale również w czasie naprawiania samochodów i innych maszyn. Sprawdź, jakie urządzenia typu wykrywacz przewodów przygotowaliśmy dla Ciebie!

Termometry na podczerwień

W tym dziale znajdziesz też termometr na podczerwień, dzięki któremu możliwe będzie ustalenie temperatury w docelowym punkcie roboczym. Szybkie, bezdotykowe i bezinwazyjne wykonanie pomiaru pomoże sprawdzić, czy działanie rozmaitych instalacji, np. grzewczych i wodociągowych, jest prawidłowe.

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór detektorów różnego typu, zarówno termometr do użytku prywatnego, jak i termometr na podczerwień przemysłowy, spośród których wybierzesz potrzebne Ci urządzenia. Sprawdź nasz asortyment!

Detektor wiązki laserowej

Detektor wiązki laserowej pozwoli Ci szybko odnaleźć wiązkę laserową emitowaną z urządzeń. Pamiętaj, że wiązki laserowe nie zawsze są dobrze widoczne, w szczególności podczas prac na świeżym powietrzu. Światło promieni słonecznych skutecznie ogranicza ich widoczność.

Detektor wiązki laserowej oszczędza Twój wzrok, który bez tego urządzenia musiałbyś wysilać w celu wykrycia wiązki lasera. Detektor wyznacza przebieg linii światła, które pada na sensor, oraz sygnalizuje dźwiękiem albo diodami, czy operator powinien opuścić lub podnieść urządzenie wyżej.

Jaka jest cena detektora?

Nie da się ukryć, że o możliwościach, które oferuje dany detektor przewodów elektrycznych, najwięcej mówi jego cena. Jeśli zależy Ci na porządnym modelu, nie możesz na nim oszczędzać.

Tą zasadą powinny kierować się w szczególności firmy remontowo-budowlane. Nie ma sensu przepłacać, jeśli detektor kabli ma służyć jedynie do potrzeb domowych. Jeśli jednak świadczysz profesjonalne usługi, wydaj kilka złotych więcej, by zapewnić swoim klientom najwyższą jakość usług. W takim przypadku wykrywacz przewodów elektrycznych poprawi Twoją wiarygodność i sprawi, że praca przebiegnie szybko i bez niepotrzebnych komplikacji.

Droższe urządzenia mają mniejszy margines błędu oraz pozwalają wykryć elementy umieszczone głębiej w powierzchni ściany lub podłoża.

Zapoznaj się z naszą ofertą detektorów i wybierz wykrywacz przewodów dostosowany do swoich potrzeb!