LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Elektronarzędzia

Strzałka w prawo

Frezarki

Strzałka w prawo

Frezarki

Frezarka do drewna to narzędzie służące do obróbki materiałów poprzez skrawanie. To elektronarzędzie pozwoli Ci zarówno na obróbkę powierzchni płaskich, jak i przygotowanie gwintów, rowków czy wycięcie w materiale gniazd i różnego rodzaju profili.

Filtry

Frezarki

Frezarka do drewna to narzędzie służące do obróbki materiałów poprzez skrawanie. To elektronarzędzie pozwoli Ci zarówno na obróbkę powierzchni płaskich, jak i przygotowanie gwintów, rowków czy wycięcie w materiale gniazd i różnego rodzaju profili.

47 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Elektronarzędzia

Wyświetlanie 24 z 47 produktów

Załaduj więcej

Co to są frezarki do drewna?

Frezarka do drewna to narzędzie służące do obróbki materiałów poprzez skrawanie. To elektronarzędzie pozwoli Ci zarówno na obróbkę powierzchni płaskich, jak i przygotowanie gwintów, rowków czy wycięcie w materiale gniazd i różnego rodzaju profili. Prace prowadzone z jej pomocą nazywane frezowaniem. Najistotniejszym elementem każdej frezarki są frezy, przy pomocy których obrabiany jest materiał. W zależności od rodzaju prowadzonych prac w obrabiarce należy zastosować odpowiednie frezy.

Na naszych półkach zgromadziliśmy szeroki wybór frezarek różnych firm. Znalazła się tutaj między innymi frezarka do drewna dolnowrzecionowa. Dostępne są także elektronarzędzia takich marek jak Macallister, JCB, Skil, Nupower czy frezarka Erbauer. Prezentujemy różnorodne urządzenia, dzięki temu w naszej ofercie odpowiednie elektronarzędzie dla siebie znajdą zarówno fachowcy, na co dzień zajmujący się obróbką różnych materiałów, jak i majsterkowicze hobbyści.

Proponujemy narzędzia wyposażone w specjalnie wyprofilowane, miękkie uchwyty, pozwalające na komfortowe wykonanie nawet wielogodzinnej pracy. W tym dziale zaopatrzysz się w produkty mające blokadę wrzeciona oraz włącznika, dzięki czemu wykonywanie danej pracy będzie jeszcze wygodniejsze niż dotychczas.

Większość ze znajdujących się tutaj frezarek, została wyposażona w ogranicznik głębokości oraz wbudowane odprowadzanie pyłu. Oferowane przez nas produkty charakteryzują się dużą mocą działania, co pozwoli na stosunkowo szybkie oraz komfortowe wykonanie danej pracy.

Specjalnie dla Ciebie, przygotowaliśmy też zestawy wyposażone w tuleje, prowadnice równoległe, wskaźniki głębokości, a także prowadnice do frezowania po szablonie. Każda proponowana przez nas frezarka ma kilkumetrowy kabel, pozwalający na wygodne podłączenie do zasilania.

W sklepie Castorama znajdziesz frezarki do drewna różnych producentów, mających odmienne parametry oraz konstrukcje. Szeroki wybór pozwoli Ci wybrać frezarkę odpowiednią do prowadzonych przez Ciebie prac. W naszej ofercie znajdziesz także frezy i akcesoria do frezarek oraz inne elektronarzędzia służące obróbce materiałów. Zapoznaj się z naszą ofertą i kompleksowo wyposaż swój warsztat.

Do czego wykorzystasz frezarkę?

Frezarkado drewna jest bardzo praktycznym i zarazem wszechstronnym narzędziem. Możesz ją wykorzystać podczas obrabiania miękkim materiałów. Bardzo dobrze sprawdza się podczas pracy z drewnem, sklejką, płytami laminowanymi, a także z plastikiem.

Na uniwersalność frezarki wpływa nie tylko duża liczba materiałów, które możesz nią obrabiać. Również zakres wykonywanych prac jest bardzo szeroki. Frezarki pozwolą Ci na wygładzanie krawędzi różnych elementów. Możesz także z ich pomocą żłobić rowki w określonym materiale. Przy odrobinie doświadczenia frezarka pozwoli Ci wyciąć z płyty dowolny kształt. Dotyczy to również okręgu. Zasadniczo frezarka pozwala na wycięcie dużo lepszych otworów niż otwornica, o ile tylko masz do tego odpowiednie akcesoria. Dzięki temu sprawdzi się podczas majsterkowania i prac ręcznych.

Najogólniej rzecz ujmując, frezarki do drewna można potraktować jako elektryczne dłuto o dużej precyzji działania i prostej obsłudze. Jeśli wyposażysz się w odpowiedni sprzęt i akcesoria do niego, będziesz w stanie pracować z wieloma materiałami, w tym z akrylem czy płytami gipsowo-kartonowymi.

Frezarka do drewna jest to narzędzie przystosowane do obróbki różnego rodzaju drewna, a także materiałów drewnopochodnych: płyt MDF czy wiórowych. Frezarka do metalu pozwala na obróbkę twardszych materiałów. Pozwala także na obróbkę plastiku, gumy czy pianki polietylenowej. Znaczna część dostępnych w Castoramie maszyn jest przystosowana nie tylko do frezowania w drewnie, ale również w plastiku oraz lekkich materiałach budowlanych.

Jaki typ frezarki wybrać i na co zwracać uwagę?

Frezarki można podzielić z uwagi na wiele różnych kryteriów. To właśnie je powinieneś wziąć pod uwagę podczas wyboru odpowiedniego urządzenia.

Ze względu na sposób obsługi można podzielić te elektronarzędzia na manualne, stołowe, konsolowe, z napędem CNC. Ze względu na ich przeznaczenie frezarki można podzielić na poziome, pionowe oraz uniwersalne. Jeśli pod uwagę weźmiesz obrabiany materiał, będziemy mówili o frezarkach do drewna, metalu, plastiku i tym podobnych. Podziału frezarek można także dokonać ze względu na ich budowę. Pod tym względem do Twojej dyspozycji może być frezarka dolnowrzecionowa, górnowrzecionowa, a także równowrzecionowa. Dodatkowo mogą być to również urządzenia jednowrzecionowe i wielowrzecionowe.

Frezarka do drewna ręczna nazywana także bywa konwencjonalną. Aby takie urządzenie działało poprawnie, musi być ono prowadzone ludzką ręką. Natomiast w przypadku obrabiarek CNC ingerencja człowieka ogranicza się do zaprogramowania kształtu, który powinien zostać wycięty przez urządzenie. Ten typ frezarek jest wykorzystywany szczególnie w przypadku seryjnej produkcji, gdzie szczególnie istotne jest, aby wycięte elementy były identyczne. Do użytku domowego w zupełności wystarczy Ci frezarka ręczna.

Frezarka do drewna stołowa jest to elektronarzędzie, które należy ustawić na stole warsztatowym. Wymaga zatem miejsca w warsztacie lub w garażu. Frezarka stołowa to najczęściej model ręczny. Jeśli zależy Ci na większej precyzji pracy, odpowiednia dla Ciebie będzie frezarka wspornikowa. Nazywana jest też konsolową. Model ten został wyposażony we wspornik, na którym znajduje się stół frezarski.

Frezarka bezwspornikowa natomiast bywa także nazywana lożową. W tym urządzeniu znajduje się stół krzyżowy usytuowany w łożu. Ten sprzęt wykorzystywany jest w obróbce dużych i ciężkich przedmiotów.

Frezarka pionowa jest to elektronarzędzie wyposażone we wrzeciono usytuowane pionowo, natomiast we frezarkach poziomych – jak sama nazwa wskazuje – wrzeciono umieszczone jest poziomo. Na rynku dostępne są także frezarki do drewna uniwersalne umożliwiające ustawienie wrzeciona w stosunku do obrabianej płaszczyzny pod właściwym kątem. Frezarki do drewna poziome mają w gruncie rzeczy szersze zastosowanie od pionowych. Wynika to przede wszystkim z faktu, że nic nie ogranicza przestrzeni roboczej nad frezarką.

Ze względu na budowę możemy mówić o frezarkach jedno i wielowrzecionowych. Jak sama nazwa wskazuje, w tym pierwszym typie znajduje się zaledwie jedno wrzeciono. Frezarka górnowrzecionowado drewna ma wrzeciono umieszczone nad stołem. Frezarka dolnowrzecionowa została wyposażona we wrzeciono znajdujące się pod stołem. We frezarce równorzecionowej wrzeciono znajduje się na równi ze stołem.

Jeśli zaczynasz przygodę z frezarką, najlepsza dla Ciebie będzie frezarka do drewna górnowrzecionowa. Zapewnia większą precyzję, a przy tym ułatwia pracę z tym elektronarzędziem. Dla początkujących osób będzie zatem dużo lepszym rozwiązaniem. Frezarka górnowrzecionowa do drewna zapewnia dużą wygodę podczas prowadzenia frezów.

W naszej ofercie możesz znaleźć frezarki do drewna znajdujące zastosowanie podczas licznych prac budowlano-remontowych. Proponujemy Ci narzędzia wielu znanych marek, znajdujące różne zastosowania w obróbce materiałów. Na naszej półce z pewnością znajduje się frezarka, która spełnia wszystkie Twoje wymagania.

Frezarki do drewna to jedne z tych elektronarzędzi, w przypadku których nie warto podejmować decyzji na podstawie wyłącznie mocy silnika. Również prędkość obrotów czy ich regulacja nie będą miały większego znaczenia podczas wyboru odpowiedniego elektronarzędzia. Znacznie ważniejsze są akcesoria do frezarek. To one tak naprawdę wpływają na pracę z tym elektronarzędziem. Im jest ich więcej, tym szerszy zakres zadań wykonasz frezarką.