Akcesoria do rynien

Aby stworzyć sprawnie funkcjonujący system, potrzebne są nie tylko rynny plastikowe lub metalowe, ale także rury spustowe, obejmy, łączniki, leje, uchwyty rynnowe oraz wiele innych elementów.

Akcesoria do rynien dla bezpieczeństwa Twojego domu

Podczas wykańczania budynków mieszkalnych oraz użytkowych olbrzymi nacisk kładziony jest na prawidłowe zbudowanie dachu. Jest to zadanie niezwykle istotne, ponieważ decyduje o szczelności konstrukcji oraz zabezpieczeniu domu przed opadami atmosferycznymi. Jednym z elementów konstrukcji dachowych są systemy rynnowe – jak prawidłowo je wykonać?

Akcesoria do rynien to elementy, które powinny znaleźć się w każdym systemie rynnowym. Dzięki temu nie narażasz się na zacieki czy przenikanie wilgoci. Akcesoria typu osadnik uniwersalny czy podłączenie do zbiornika pomogą Ci stworzyć system, który będzie służył wiele lat.

Akcesoria rynnowe – do czego są potrzebne?

System rynnowy na dachu umożliwia prawidłowe odprowadzanie wód opadowych, dzięki czemu nie zalegają one na pokryciach i nie powodują niszczenia materiałów. Stworzenie szczelnej i odpowiednio rozprowadzonej instalacji pozwoli zatem zachować dachy w jak najlepszym stanie przez długi czas. Oprócz tego zapobiegnie przenikaniu wilgoci w więźby i na poddasza. Aby jednak stworzyć funkcjonalny i prawidłowo działający system, należy wyposażyć się w akcesoria do rynien, które umożliwiają właściwy montaż instalacji oraz gwarantują płynną pracę całości.

Akcesoria rynnowe – do każdego systemu

System rynnowy jest bardzo ważnym elementem każdego budynku. Obecnie na rynku możesz znaleźć wiele rodzajów elementów. Dostępne są rynny metalowe, ale również wykonane z plastiku. Bardzo ważne jest, by mieć dostęp do akcesoriów, które będą kompatybilne z różnymi systemami.

Akcesoria do rynien plastikowych dostępne są w różnego rodzaju formach oraz kolorach. Dzięki temu bez problemu dobierzesz odpowiedni element, który będzie spójny z Twoim systemem. Czarny, szary, brązowy – bogata oferta sprawia, że poszczególne akcesoria systemu będą nie tylko spełniać swoje zadania, ale również będą się wizualnie komponować z pozostałymi elementami.

Dostępne są również akcesoria do rynien metalowych. Wszystkie produkty wykonano z należytą starannością. Dzięki temu zwiększają one żywotność i funkcjonalność całego systemu.

Osadniki rynnowe i redukcje do osadników

Jednymi z ważniejszych akcesoriów do rynien są osadniki rynnowe. Ich zadaniem jest połączenie spustu rury z kanalizacją, co pozwala na lepszą ochronę budynku i fundamentów przed szkodliwym działaniem wody. Osadniki zapewniają większe bezpieczeństwo Twojemu domowi. Woda opadowa nie gromadzi się przy ścianach domu i nie przesiąka. Od razu jest odprowadzana do kanalizacji.

Dostępne akcesoria do rynien to również osadniki uniwersalne, tzw. czyszczaki. Dzięki nim możliwe jest łatwe odprowadzanie wody deszczowej do studzienek czy kanalizacji. Produkt pozwala również skutecznie wyłapywać zanieczyszczenia, takie jak liście. Dzięki wykorzystaniu tego akcesorium jesteś w stanie uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, np. zatkania kanalizacji czy studni.

Możesz też wyposażyć się w redukcje do osadników, pozwalające na połączenie osadnika z rynnami o innej średnicy. Zapewniają one prawidłowe oraz długotrwałe działanie całego systemu. Redukcja osadnika jest niezwykle prosta w montażu. To akcesorium wpłynie na efektywność systemu.

Prawidłowy montaż – śruby do obejmy rynnowej

Elementy te są odpowiedzialne za stabilność całej konstrukcji. Śruby do obejmy rynnowej umożliwiają trwałe mocowanie do ścian poszczególnych części instalacji rynnowej, dzięki czemu są one w odpowiedni sposób zabezpieczone przed mocnymi wiatrami oraz innymi czynnikami zewnętrznymi. Do wykonania śrub do obejm rynnowych wykorzystano materiały odporne na szkodliwe działanie wilgoci, aby pełniły swoje zadanie przez długi czas.

Zabezpieczanie rynien – szczotki i siatki do rynien

Wśród dostępnych akcesoriów znajdziesz również produkty, które przeznaczone są do zabezpieczenia rynien. Uszkodzone lub zapchane rynny to ryzyko zniszczenia elewacji budynku, ale również podmycia fundamentów. W obu przypadkach konsekwencje mogą być odczuwalne finansowo. Jak się przed tym zabezpieczyć?

Jednym ze sposobów jest zastosowanie siatki oraz szczotek. Dzięki nim możesz zwiększyć trwałość rynien oraz zapewnić im żywotność. Mocowanie szczotek oraz siatek w rynnach ma niezwykle praktyczne zastosowanie. Dzięki nim z łatwością zadbasz o drożność wszystkich przewodów – liście, gałązki i inne odpady będą się zatrzymywały na siatce lub szczotce do rynien.

Równie niebezpieczne dla funkcjonowania systemu rynnowego są gryzonie oraz ptaki. Małe stworzenia są w stanie naprawdę uprzykrzyć życie. Ptasie gniazdo w rynnie może doprowadzić do niedrożności, a w konsekwencji – przelewania się wody na podwórko oraz elewację. Siatka nie tylko będzie w stanie zatrzymać liście i inne zanieczyszczenia, ale również zabezpieczy system przed nieproszonymi gośćmi.


W sklepie Castoramy znajdziesz wszelkie akcesoria do rynien spustowych uznanych producentów. Dzięki temu możesz być spokojny o prawidłowe działanie całego systemu. Komplet produktów tej samej marki to gwarancja, że poszczególne elementy będą ze sobą kompatybilne.