Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Maszyny ogrodnicze

Strzałka w prawo

Odkurzacze do liści

Strzałka w prawo

Odkurzacze do liści

Odkurzacze do liści są dedykowanymi urządzeniami dla każdego posiadacza ogrodu. Są to odpowiednie narzędzia, które pozwalają na sprzątanie liści oraz zanieczyszczeń z terenu ogrodowego.

Filtry

Odkurzacze do liści

Odkurzacze do liści są dedykowanymi urządzeniami dla każdego posiadacza ogrodu. Są to odpowiednie narzędzia, które pozwalają na sprzątanie liści oraz zanieczyszczeń z terenu ogrodowego.

15 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Maszyny ogrodnicze

Wyświetlanie 15 z 15 produktów

Urządzenia do porządkowania – perfekcyjny ład na Twojej posesji zapewni nie tylko dmuchawa do liści spalinowa

Posiadanie własnego kawałka ziemi przy domu wiąże się z relaksem na świeżym powietrzu i możliwością uprawy własnych roślin. Jednak niesie ze sobą również liczne obowiązki, takie jak utrzymanie perfekcyjnej czystości na terenie podwórka. Każdy sezon obfituje w szereg zadań, które jednocześnie pozwolą przygotować teren na kolejną zmianę pory roku. Zimą należy regularnie odśnieżać całe podwórze. W ten sposób podczas roztopów nie będziesz borykać się z nadmierną ilością wody i podtopionym terenem. Z kolei wiosną, latem i jesienią należy regularnie sprzątać swoją posesję z opadłych liści i innych fragmentów roślin. W końcu zadbany podjazd jest także wizytówką Twojego domu, którą zobaczą goście zaraz na początku wizyty.

Czas przycinania i formowania roślin jest uzależniony od ich gatunku. Tuż przed zimą także Twoja działka zostanie pokryta warstwą spadających z drzew liści. Zebranie ich również będzie wymagało czasu i nakładu pracy. W związku z tym przygotowaliśmy dla Ciebie urządzenia do porządkowania, z którymi prace w ogródku i na działce staną się o wiele łatwiejsze. W zadaniu tym pomogą Ci odkurzacze do liści i dmuchawy spalinowe. Dzięki temu czas spędzony w ogrodzie będziesz mógł przeznaczyć na odpoczynek, a nie przeciągające się do późna prace ogrodowe.

Urządzenia porządkowe o różnym przeznaczeniu

Wprowadzenie porządku do ogrodu wymaga użycia przeznaczonych do tego narzędzi. Przydatne są zwłaszcza w sytuacji, gdy masz do uporządkowania dużą powierzchnię. Jeżeli cenisz wygodę i sprawność wykonywania obowiązków, z pewnością docenisz urządzenia, które zgromadziliśmy w tej kategorii. Przy ich pomocy sukcesywnie opanujesz zabrudzony podjazd lub ścieżki, bez dużego nakładu pracy i użycia miotły. Zamiatarki sprawdzą się podczas czyszczenia chodnika, podjazdu, a także innych brukowanych lub betonowych fragmentów na Twojej posesji i wokół niej. Praca z nimi jest szybka i bezproblemowa.

W okresie jesiennym szczególną pomocą będą dla Ciebie odkurzacz do liści spalinowy i dmuchawa spalinowa lub elektryczna. Urządzenia te poskromią każdą ilość liści. O ile dmuchawy przesuną je w określony obszar ogrodu, o tyle elektryczny lub spalinowy odkurzacz do liści posłuży Ci do ich uprzątnięcia. Dzięki nim obejdziesz się bez grabi czy wideł.

W ofercie znajdziesz także poręczne i wygodne w użytkowaniu odśnieżarki, które wyręczą Cię w codziennym pozbywaniu się śniegu z chodnika i terenu wokół domu. Zrobisz to szybko i praktycznie bez wysiłku z Twojej strony.

Urządzenia do porządkowania mogą być wyposażone w silnik spalinowy lub być zasilane za pomocą energii elektrycznej. Od tego, jaki wariant wybierzesz, będzie zależał Twój komfort pracy. Oprócz tego będą różniły się także koszty związane z użytkowaniem zamiatarek, odśnieżarek lub dmuchaw. Urządzenia elektryczne są lżejsze niż spalinowe, jednak dają możliwość pracy na ograniczonym terenie. Można zwiększyć ich zasięg, korzystając z przedłużaczy, lecz mimo to na dużych przestrzeniach lepiej sprawdzają się modele spalinowe. Ich zasięg jest nieograniczony, a wydajność zależy od paliwa, które co jakiś czas będzie musiało być uzupełniane. Dlatego np. dmuchawy spalinowe sprawdzą się lepiej do bardziej wymagających zadań.

Odśnieżarki, dmuchawy lub zamiatarki są zasilane spalinowo lub elektrycznie. W ten sposób dobierzesz odpowiedni rodzaj do swoich preferencji i możliwości. Urządzenia porządkowe różnią się także pod względem mocy oraz innych parametrów technicznych. Cechują się inną wydajnością podczas jednego cyklu pracy. Niezależnie od modelu, każdy jest poręczny i prosty w obsłudze.

Poznaj nasz asortyment i wybierz urządzenia do porządkowania spełniające Twoje wymagania.

Odkurzacz i dmuchawa spalinowa do liści – przygotowanie ogrodu do zimy

Wraz z nastaniem jesieni kończy się sezon ogródkowy. Jednak nie oznacza to końca obowiązków na terenie Twojej działki. Zrzucane przez drzewa liście powinny zostać usunięte, podobnie jak inne pozostałości obumarłych roślin. Pozostawienie ich na trawniku będzie wyglądało nieestetycznie, ale przyczyni się również do zmiany kwasowości gleby, co przełoży się na wzrost roślin w przyszłym sezonie. Zlikwidowanie liści oraz innych elementów sprawi, że po roztopach Twoja posesja będzie gotowa na przywitanie wiosny.

W tym dziale zgromadziliśmy dla Ciebie odkurzacze do liści, z którymi prace porządkowe będą przebiegały sprawniej. Za ich pomocą zgromadzisz liście w jednym miejscu, aby w wygodny sposób pozbierać je do worków na odpady organiczne. Sprawdź naszą ofertę dmuchaw do liści i wybierz model dla siebie. Praca przy pomocy takiego narzędzia będzie znacznie prostsza, zwłaszcza że drzewa zrzucają liście przez cały okres jesienny, co przekłada się na częste porządki w ogrodzie.

Odkurzacz do liści spalinowy i elektryczny nie tylko zdmuchuje je w określonym kierunku, ale też może być wyposażony w worki. Modele takie są przeznaczone do automatycznego wciągania liści. Dzięki temu nie musisz następnie posługiwać się grabiami lub widłami. Dodatkowo elektryczny i spalinowy odkurzacz do liści z workami zapewniają znacznie czystszą pracę. Wciąganie liści odbywa się w sposób bardziej kontrolowany. Nie polega wyłącznie na zdmuchiwaniu ich na stosy, które następnie wymagają ręcznego usunięcia.

Gdy wybierasz odkurzacz do liści spalinowy lub elektryczny z workiem, zwróć uwagę na jego pojemność. Większe worki na pewno przyspieszą prace. Nie będziesz musiał jej przerywać, aby opróżnić pojemnik. Równocześnie jednak modele te są dużo cięższe po napełnieniu. Szczególnie jeśli zbierasz mokre liście. Dlatego optymalnym wyborem są odkurzacze do liści z workami o średniej pojemności. Nawet po napełnieniu, będziesz w stanie je przenieść.

Podstawowym wariantem jest spalinowa dmuchawa do liści. To urządzenie, którego głównym zadaniem jest przede wszystkim zdmuchnięcie liści w określonym kierunku. Z tego powodu dużo lepiej radzi sobie z suchymi roślinami. Mokre, zlepione ze sobą liście mogą stanowić problem dla dmuchawy, dlatego najlepiej korzystać z niej regularnie, zanim liście zaczną gnić na trawniku. Dmuchawa spalinowa lub elektryczna doskonale zastąpi grabie. Dzięki niej dużo szybciej przesuniesz suche liście w jeden określony fragment ogrodu. Po utworzeniu stosu będziesz musiał zebrać go ręcznie lub z wykorzystaniem odpowiednich wideł.

W zależności od Twoich potrzeb lepszym wyborem może być dmuchawa spalinowa lub zasilana elektrycznie. Do prostszych prac w zupełności wystarczy model elektryczny. Jeśli jednak masz do oczyszczenia z liści duży teren, spalinowa dmuchawa będzie lepszym wyborem ze względu na większą wydajność.

Odśnieżarki i zamiatarki – czysty podjazd i chodniki

Teren, który otacza Twój dom, jest jednocześnie jego wizytówką. Schludny podjazd i ogród będą cieszyły oko, a spędzanie czasu przed domem będzie o wiele przyjemniejsze. W okresie zimowym jesteś odpowiedzialny za odśnieżanie chodników nie tylko na swojej posesji, ale również bezpośrednio przed ogrodzeniem domu. Aby znacznie ułatwić sobie to zadanie, skorzystaj z dostępnych w naszej ofercie urządzeń. Należą do nich odśnieżarki, dzięki którym wykonasz to zadanie, nie tracąc na to własnych sił.

Odśnieżarki są urządzeniami, które doskonale zastąpią łopaty do odśnieżania. Nie chcesz ręcznie przenosić kilogramów śniegu? A może masz do ośnieżenia bardzo duży teren? W takim razie odśnieżarka jest idealnym urządzeniem dla Ciebie. Szczególnie modele spalinowe będą odpowiednie. Są niezależne od dostępności sieci energetycznej. Umożliwiają tym samym wygodne poruszanie się po dużym terenie. Dodatkowo odśnieżarki spalinowe charakteryzują się dużą mocą. Ma to znaczenie szczególnie podczas usuwania mokrego śniegu, który charakteryzuje się większym ciężarem. Regularne odśnieżanie pozwoli Ci zadbać o bezpieczeństwo osób poruszających się w danym miejscu, a także lepiej zabezpieczyć się przed skutkami odwilży.

Dostępne są tu również zamiatarki umożliwiające utrzymanie czystości na ścieżkach o każdej porze roku. Przy ich pomocy bez wkładu siły zmieciesz wszystkie zabrudzenia, które znajdą się na chodniku. Zamiatarki są szczególnie ciekawą alternatywą dla większych posesji oraz terenów firmowych, gdzie czyszczenie kostki brukowej lub betonowej powierzchni byłoby bardzo męczące. Szczególną wygodą prowadzenia wyróżniają się modele z napędem, na które warto zwrócić baczniejszą uwagę.

Zamiatarki są bardzo proste w użytkowaniu. Modele spalinowe nie wymagają żadnego przewodu. Dzięki temu możesz sprzątać z ich pomocą nawet duże obszary. Dodatkowo zamiatarki dobrze radzą sobie na nieco mniej równych powierzchniach. Mowa np. o kostce brukowej. Duża moc tych urządzeń, szybkie obroty szczotki i prostota stosowania sprawiają, że każdy podjazd, chodnik czy plac betonowy będą błyskawicznie posprzątane. W dodatku praktycznie bez użycia przez Ciebie siły własnej.