Dzwonki i domofony

Dzwonki i domofony to urządzenia, które są niezbędne w dzisiejszych czasach w każdym domu, mieszkaniu czy biurze. Dają nam możliwość sprawnego komunikowania się z odwiedzającymi nas osobami oraz kontrolowania naszego dostępu do budynku.

Popularne w kategorii

NOWOCZESNY CZY TRADYCYJNY - JAKI BĘDZIE TWÓJ DZWONEK DO DRZWI?

Dźwięk dzwonka lub gongu zwiastuje obecność gościa u Twojej bramy lub za drzwiami wejściowymi. W naszej ofercie znajdziesz niejeden dzwonek do drzwi. Proponujemy Ci rozwiązania przewodowe i niewymagające kabli. Możesz zdecydować się na proste, tradycyjne dzwonki lub wybrać zaawansowane technologicznie rozwiązania. W zależności od Twoich upodobań i możliwości, jakie daje współczesna technologia, do wyboru dajemy Ci wiele różnych modeli urządzeń, dzięki wykorzystaniu których będziesz natychmiast wiedział, że gość, zapowiedziany lub nie, zamierza przekroczyć próg Twojego domu.

DZWONKI I GONGI DLA TWOJEGO DOMU I FIRMY

W tym dziale prezentujemy między innymi gotowe zestawy, na które składa się przycisk dzwonkowy, głośnik oraz niezbędne akcesoria montażowe. Znajdziesz tutaj także samodzielne elementy, które pozwolą Ci wymienić na przykład przycisk uruchamiający dzwonek, jeśli poprzedni uległ awarii.

TRADYCYJNE SPOSOBY NA OZNAJMIENIE OBECNOŚCI GOŚCIA

Dzwonek i gong to najbardziej rozpowszechnione urządzenia, których używają osoby stojące za Twoimi drzwiami wejściowymi lub przy bramie Twojego domu. Zwiastują one obecność innych osób w sposób nie tylko miły dla ucha, ale – przede wszystkim – na tyle wyraźny, by był słyszalny w każdym miejscu Twojego domu. W naszym asortymencie znajdziesz dziesiątki modeli i dzwonków, a także gongów, spośród których z pewnością wybierzesz odpowiedni dla siebie i reszty mieszkańców.

JAKI POWINIEN BYĆ DZWONEK DO DRZWI?

Dzwonek do drzwi powinien być przede wszystkim na tyle donośny, abyś mógł go usłyszeć z każdego pomieszczenia w domu czy biurze. Nie może jednak być zbyt głośny, ani zbyt wysoki, bo wówczas stanie się irytujący. Dźwięk dzwonka powinien wyróżniać się na tle innych odgłosów otoczenia, jednak nie może robić tego nachalnie. Dzięki niemu będziesz witać gości z uśmiechem na twarzy, a nie skwaszoną miną wywołaną nieprzyjemnym dźwiękiem oznajmującym ich przybycie.

Wybierając dzwonek do drzwi, należy także pamiętać o jego walorach estetycznych. Głośnik urządzenia powinien stylistycznie wpasowywać się w korytarz czy też aranżację wnętrza, w którym zawiśnie. Natomiast przycisk dzwonkowy natynkowy powinien stylistycznie pasować do elewacji domu lub ogrodzenia – w zależności od tego, w jakim miejscu się znajduje. Znaczenie może mieć także dźwięk dzwonka. W klasycznych wnętrzach z pewnością lepiej zabrzmi niski odgłos gongu, podczas gdy w nowoczesnych świetnie sprawdzą się bardziej skomplikowane melodie.

DZWONEK DO DRZWI PRZEWODOWY

Dzwonek do drzwi przewodowy to urządzenie, które nigdy Cię nie zawiedzie, niezależnie od odległości dzielącej głośnik i włącznik dzwonkowy. Gdy zastosujesz urządzenie tego typu, nie musisz martwić się czynnikami atmosferycznymi czy przeszkodami, które mogłyby powodować zakłócenia sygnału. Ten dzwonek będzie działał bez zarzutu w każdych warunkach. Montaż dzwonka wymaga poprowadzenia przewodów, dlatego najlepiej zaplanować go na etapie budowy domu.

CZY KONIECZNY JEST DOSTĘP DO ELEKTRYCZNOŚCI?

Sprawnie działająca instalacja elektryczna była niegdyś warunkiem koniecznym do odpowiedniego funkcjonowania dzwonków i gongów. Obecnie prezentowane modele wyposażone są w przyciski zasilane bateriami, a łączność między elementami urządzenia utrzymywana jest bezprzewodowo. Dzwonek do drzwi bezprzewodowy nie powoduje już konieczności wykonywania odnogi instalacji elektrycznej do jego zasilenia.

PRZENIKLIWY DZWONEK CZY STŁUMIONY ODGŁOS GONGU?

Czym różni się dzwonek do drzwi od gongu? Wydawanym dźwiękiem. Zasadniczo gong to proste w budowie urządzenie, które wydaje typowe dwutonowe dźwięki. Jeśli zdecydujesz się na gong, w Twoim domu rozbrzmiewać będzie klasyczne „bim – bam”.

Natomiast dzwonek elektryczny pozwoli Ci wybrać dźwięk, który będzie emitowany po naciśnięciu zewnętrznego przycisku. Dostępne w naszym asortymencie urządzenia tego typu mają wśród swoich opcji więcej niż jeden sygnał dźwiękowy. Niektóre modele oferują aż 36 różnych dźwięków, od przenikliwego dzwonka elektrycznego po aksamitny, przytłumiony odgłos gongu. Samodzielnie zdecydujesz, który z nich będzie codziennie informował Cię, że za drzwiami wejściowymi czekają na Ciebie goście, rodzina czy znajomi Twoich dzieci.

DODATKOWE FUNKCJE DZWONKA

W naszej ofercie umieściliśmy nie tylko modele dzwonków umożliwiające wybór jednej z kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu melodii. Możesz dostosować głośność dźwięku do Twoich potrzeb. Znajdziesz tutaj także dzwonki, które umożliwiają rozbudowę o dodatkowe elementy. Dzięki temu możesz do jednego przycisku podłączyć kilka głośników lub do jednego odbiornika kilka włączników dzwonka.

BEZPIECZNY DOM I FIRMA

Na półkach w Castoramie znajdziesz dzwonek bezprzewodowy i przewodowy, przycisk uruchamiający gong oraz kable, przewody oraz inne niezbędne w montażu akcesoria i narzędzia. W naszej ofercie przygotowaliśmy także alarmy, systemy monitoringu, wideodomofony oraz różnego typu czujniki i sygnalizatory, które zapewnią bezpieczeństwo Twojego domu lub firmy.