Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Sprzęt budowlany

Strzałka w prawo

Akcesoria murarskie i szalunkowe

Strzałka w prawo

Akcesoria murarskie i szalunkowe

Kategoria Akcesoria murarskie i szalunkowe obejmuje szeroki asortyment produktów, które służą do budowy i wznoszenia budynków.

Filtry

Akcesoria murarskie i szalunkowe

Kategoria Akcesoria murarskie i szalunkowe obejmuje szeroki asortyment produktów, które służą do budowy i wznoszenia budynków.

19 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Sprzęt budowlany

Wyświetlanie 19 z 19 produktów

Praktyczne akcesoria murarskie wykorzystywane podczas budowy

Stawianie nowego budynku to nierzadko wyzwanie, które dotyczy nie tylko samego murowania ścian. Również usuwanie gruzu i stawienie fundamentów może stanowić pewną trudność. Nie musi tak jednak być. W zadaniu na pewno pomogą Ci akcesoria murarskie.

Akcesoria murarskie to wszystkie te przedmioty, które wykorzystasz podczas prac murarskich. Innymi słowy, są to elementy służące do formowania betonu oraz do usuwania gruzu z budowy. Oba elementy są niezbędne podczas tworzenia nowego obiektu budowlanego.

Szalunki służą przede wszystkim do kształtowania betonu. W zależności od wybranego rodzaju mogą nadawać inny kształt, np. bardziej prostokątny. Takie szalunki wykorzystywane są do budowy fundamentów. Papierowe szalunki w postaci rur natomiast doskonale nadają się do fundamentów punktowych i do tworzenia praktycznych oraz estetycznych kolumn. Z kolei akcesoria szalunkowe znajdują zastosowanie w czasie formowania betonu z wykorzystaniem stalowych i papierowych szalunków.

Akcesoria murarskie to również worki przeznaczone do gromadzenia w nich gruzu. Podczas każdej budowy, a często też remontu powstają różne ilości gruzu. Nie można ich wyrzucać do koszy na zwyczajne odpady. Należy zatem składować je, a następnie zutylizować zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Worki na gruz ułatwią zebranie i przechowywania gruzu do czasu wywiezienia go w odpowiednie miejsce.

Akcesoria murarskie – szalunki i worki, które wykorzystasz na każdej budowie

W ramach tej kategorii znajdziesz praktyczne akcesoria murarskie. Dzięki nim praca na budowie będzie przebiegała znacznie szybciej. Łatwiej też utrzymasz na niej porządek i usuniesz powstały gruz. Akcesoria murarskie nie są tożsame z narzędziami wykorzystywanymi do murowania.

Duży wybór szalunków pozwoli Ci na stawienie konstrukcji o niemal dowolnych rozmiarach. Możesz także wykorzystać praktyczne akcesoria szalunkowe. Z kolei worki na gruz w wielu pojemnościach i wykonane z różnych materiałów ułatwią CI usunięcie gruzu z budowy.

Szalunki papierowe – dlaczego mogą być lepsze od stalowych?

Szalunek papierowy przypomina wyglądem tubę. W zależności od danego modelu może mieć różną średnicę i długość. Tym samym taki szalunek papierowy posłuży Ci do stworzenia konstrukcji o różnych rozmiarach.

Szalunek papierowy jest przeznaczony do kształtowania betonu. Jego użycie jest bardzo proste i szybkie. Pod tym względem ma przewagę nad szalunkami metalowymi.

Szalunek papierowy sam w sobie jest skonstruowany tak, by ograniczał przyklejanie się betonu. Mogą jednak wystąpić trudności z demontażem szalunków metalowych. W takiej sytuacji wykorzystaj przed zalaniem betonem konstrukcji olej do szalunków. To substancja, która tworzy na powierzchni metalu powłokę ograniczającą przyleganie betonu. Olej do szalunków jest łatwy w użyciu. Dzięki niemu znacznie szybciej wykonać demontaż. Nie będziesz też musiał poświęcić wiele czasu na wyczyszczenie szalunków. Wystarczy, że usuniesz z nich olej do szalunków i pokryjesz powierzchnię nową warstwą tej substancji.

Worki na gruz tkane – ekologiczne i wytrzymałe

Usunięcie gruzu to zadanie, które nie napawa radością. Możesz je sobie jednak znacznie ułatwić. Wystarczy, że wyposażysz się w worek tkany. Jest wykonany z materiału o mocnym splocie. To odporny na rozerwanie worek, który służy do zbierania w nim gruzu.

Worek tkany nie ogranicza jednak kurzenia się gruzu. Oznacza to, że w czasie jego transportu w powietrzu mogą unosić się nawet większe ilości pyłu. Co więcej, taki worek wymaga opróżnienia. Dlatego lepiej wykorzystać go do transportu gruzu w miejsce przeznaczone do jego składowania do czasu wywiezienia.

Tkane worki na gruz są bez wątpienia bardzo wytrzymałym produktem odpornym na rozerwanie i na uszkodzenie. To również ekologiczne rozwiązanie, worki sa bowiem wielorazowego użytku.

Worki na gruz foliowe – czy są skuteczne?

Worki na gruz foliowe są praktycznym rozwiązaniem w wielu sytuacjach. Ich niewątpliwą zaletą jest duża szczelność. Dotyczy to szczególnie tych worków, które imitują te na śmieci. Worki na gruz z folii są również wyposażone w wygodne uchwyty. Dzięki temu zbieranie gruzu, a następnie wyniesienie go do wyrzucenia nie stanowi żadnego problemu.

Worek budowlany foliowy pozwala Ci na przechowywanie gruzu w szczelnym zamknięciu. Ogranicza powstawanie pyłu. Nie musisz także opróżniać go, by ponownie z niego skorzystać. To produkty jednorazowe, które ułatwiają i przyspieszają wyrzucanie śmieci budowlanych.

Jeśli zależy Ci na większej trwałości, wybierz worek budowlany z tworzywa ze splotem. Takie rozwiązanie cechuje się podobnymi zaletami, co zwyczaje worki na gruz foliowe. Równocześnie jednak tkany model będzie bardziej odporny na rozerwanie. Charakteryzuje się też większą pojemnością i dopuszczalnym obciążeniem.

Worek budowlany big bag – kiedy z niego skorzystać?

Worek budowlany typu big bag to bardzo pojemny produkt. Zazwyczaj zamawia się go w lokalnym przedsiębiorstwie zajmującym się wywozem śmieci w miejscu budowy. Taki worek przysługuje zgodnie z prawem raz do roku. Rozmiarami przypomina kontener.

Worek big bag doskonale nadaje się do składowania gruzu. Możesz wrzucać do niego mniejsze worki budowlane. Możesz także umieszczać w nim bezpośrednio sam gruz. Po napełnieniu worka jest on zabierany przez firmę zajmującą się gospodarowaniem odpadami w danej gminie.