Strona główna

Strzałka w prawo

Łazienka

Strzałka w prawo

Umywalki łazienkowe

Strzałka w prawo

Stelaże i postumenty umywalkowe

Strzałka w prawo

Stelaże i postumenty umywalkowe

Stelaże i postumenty umywalkowe to niezbędne elementy wyposażenia łazienki. Stanowią one wsparcie dla umywalki i pozwalają na jej stabilne mocowanie. Stelaże są szczególnie praktyczne w przypadku umywalek wiszących, gdzie nie ma możliwości zamocowania ich na blacie.

Filtry

Stelaże i postumenty umywalkowe

Stelaże i postumenty umywalkowe to niezbędne elementy wyposażenia łazienki. Stanowią one wsparcie dla umywalki i pozwalają na jej stabilne mocowanie. Stelaże są szczególnie praktyczne w przypadku umywalek wiszących, gdzie nie ma możliwości zamocowania ich na blacie.

3 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Umywalki łazienkowe

Wyświetlanie 3 z 3 produktów

Stelaż pod umywalkę – praktyczne i eleganckie mocowanie

Stelaż jest popularnym rozwiązaniem podczas montowania miski WC. Pozwala zamaskować elementy montażowe i uzyskać minimalistyczny efekt. Można go jednak wykorzystać również w inny sposób. Na etapie urządzania łazienki musisz podjąć decyzję o sposobie mocowania umywalki. Choć dużą popularnością obecnie cieszą się umywalki w komplecie z szafką lub mocowane na blacie, dostępne są też modele przystosowane do bezpośredniego przytwierdzenia do ściany. Do przymocowania ich potrzebne Ci będą specjalne stelaże umywalkowe – znajdziesz je w tym dziale.

Stelaż pod umywalkę musi być wytrzymałym produktem, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje od sprawdzonych producentów. Możesz wybrać między innymi model marki GoodHome. Oprócz stelaży podtynkowych oferujemy również wytrzymałe wsporniki. Jeśli chcesz zrezygnować z szafki pod umywalkę, masz więc różne rozwiązania do wyboru. Jednym z nich jest metalowy I widoczny stelaż pod umywalkę nablatową. Taki sam może się też sprawdzić pod blat, na którym następnie zamontujesz umywalkę. Rozwiązaniem są też stelaże podtynkowe, idealne do minimalistycznej aranżacji.

Kiedy warto wykorzystać stelaż lub wspornik do umywalki?

Metalowy stelaż pod umywalkę pasuje do pomieszczeń, w których zależy Ci na uzyskaniu minimalistycznego efektu. Umywalka przymocowana do ściany, bez szafki pasuje do nowoczesnych, nieco surowych wnętrz, w których rządzi stonowana kolorystyka i oszczędność w dobieraniu elementów wyposażenia. Możesz wykorzystać stelaż podtynkowy, który pozostaje niewidoczny. Dobrze będzie też wyglądał metalowy wspornik – stanie się elementem aranżacji.

Umywalka na stelażu metalowym, który pozostaje widoczny, będzie dobrze prezentowała się w industrialnej aranżacji. Jeśli zależy Ci na efekcie niczym z loftu, zdecyduj się na czarny stelaż pod umywalkę. Tego typu wspornik zapewnia odpowiednie podparcie, a jednocześnie może gwarantować miejsce na odwieszenie ręczników. Możesz potraktować go jako stelaż metalowy pod umywalkę. Nie ma wtedy potrzeby stosowania blatu. Pamiętaj jednak, że taki wspornik sprawdzi się również jako stelaż pod blat łazienkowy, na którym następnie zamontujesz umywalkę. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli planujesz wybrać umywalkę bez otworu na baterię. Zyskasz miejsce na stojący kran. Stelaż pod blat umywalki ułatwi Ci przechowywanie dozownika na mydło i kubeczka ze szczoteczkami w zasięgu ręki.

Nie musisz obawiać się o brak miejsca przy stelażu podtynkowym czy wsporniku. Pamiętaj, że brak szafki na podłodze nie musi być problemem. Możesz zdecydować się na wąską szafkę z lustrem – mebel zawiesisz nad umywalką. To tam będziesz mieć miejsce na najważniejsze kosmetyki.

Stelaże umywalkowe – dlaczego warto je wybrać?

Mocowanie umywalki do ściany daje wiele korzyści i poszerza możliwości aranżacyjne – dzięki temu nie musisz się decydować na wstawianie pod nią mebli. Wolna przestrzeń pod umywalką jest łatwiejsza do sprzątania, a także daje dodatkowe miejsce do przechowywania, na przykład kosza na pranie. Stelaże umywalkowe stwarzają możliwość stabilnego przytwierdzenia ceramiki sanitarnej do ściany. Oprócz tego modele podtynkowe dają gwarancję estetycznego ukrycia mocowań oraz zamaskowania większości przyłączy. Dzięki stelażom umywalkowym urządzisz swoją łazienkę dokładnie tak, jak chcesz, a zagospodarowanie nawet niewielkiej przestrzeni użytkowej będzie o wiele łatwiejsze.

Stelaż pod umywalkę to wygodne rozwiązanie do niewielkiej, wąskiej toalety. Oddzielne pomieszczenie z miską WC również powinno być urządzone w taki sposób, by była w nim przestrzeń do umycia rąk. Zamontowana tam umywalka nie musi być duża. Wystarczy niewielki model z kranem przymocowanym do ściany i miejscem na dozownik wypełniony mydłem.

Umywalka na stelażu sprawdzi się też w mikroskopijnej łazience, gdzie brakuje miejsca na ustawienie szafki o klasycznych wymiarach. Mebel mógłby przecież przeszkadzać w niektórych sytuacjach. Wyobraź sobie łazienkę, w której malutka umywalka musi zmieścić się między wanną a pralką. Szafka łazienkowa utrudniłaby lub nawet uniemożliwiłaby otwieranie pralki z drzwiczkami znajdującymi się na froncie urządzenia. Stelaż pod umywalkę wiszącą rozwiązuje ten problem.

Wsporniki umywalkowe – inny sposób montażu umywalki

Chcesz zawiesić swoją umywalkę na ścianie, jednak pomieszczenie zostało już wyłożone okładzinami ceramicznymi i nie masz możliwości bezinwazyjnego wykorzystania stelaża umywalkowego? Nic straconego! W tym dziale znajdziesz także specjalne wsporniki umywalkowe przeznaczone do przytwierdzania do wykończonych już powierzchni.

Takie elementy muszą się wyróżniać doskonałą trwałością, stabilnością i odpornością na obciążenia, dlatego wybierz dostępne u nas wsporniki umywalkowe ze stali. Powłoka lakierowana proszkowo dodatkowo zabezpiecza je przed szkodliwym działaniem wilgoci, a także zapewnia wspornikom umywalkowym atrakcyjny wygląd.

Umywalka przymocowana do ściany może być dobrym rozwiązaniem ze względu na aranżację łazienki. Dla wielu osób wystające, widoczne elementy instalacji hydraulicznej nie wyglądają najlepiej. Istnieją jednak style, do których bardzo to pasuje. Odsłonięte elementy instalacji hydraulicznej doskonale wyglądają we wnętrzu urządzonym w industrialnym stylu. W takiej aranżacji sprawdzi się syfon w miedzianym lub czarnym kolorze.

Umywalka w łazience nie musi być koniecznie mocowana na meblach – w tym dziale znajdziesz wsporniki umywalkowe oraz stelaże umywalkowe, dające Ci alternatywną możliwość montażu ceramiki. Zajrzyj do naszej oferty i wybierz produkt, który najlepiej sprawdzi się w Twojej łazience.